• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – סיכום עתידי – 13.03.2020 – 08.03.2020

חדשות הביטקוין – סיכום עתידי – 13.03.2020 – 08.03.2020

בעוד שרבים מספידים את המטבע הדיגיטלי (שוב) ורמת השיח ברשת הולכת ודועכת ואיתה עניין הציבור, קריפטוביט מציג תרחיש אפשרי אופטימי מעט יותר.
כזה שבו האנושות משכילה להפנים לאיטה את היתרונות הברורים שמציע הביטקוין ודומיו ומאמצת אותו לחיקה.
להלן הסיכום השבועי של אירועי הביטקוין בשבוע שבין ה 8 ל 13, מרץ 2020. בדיוק עוד 5 שנים מהיום:

אז השבוע, כמו בכל שבוע, נסקור בקצרה את ההתפתחויות האחרונות והתמורות המשמעותיות אשר התחוללו בעולם הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים.

שער הביטקוין ממשיך להפגין יציבות ונסחר בשבועות האחרונים סביב רצועת המחירים הצרה שבין 13,650$ ל- 13,780$.
עם זאת, את שבוע המסחר החולף פתח הביטקוין בזינוק חד ומפתיע של 2.5% בתוך יום מסחר אחד והזכיר לכל מי ששכח, שגם המטבע הדיגיטלי המשעמם והיציב ביותר יכול להפתיע בתנודתיות חריגה.

האירוע המשמעותי ביותר השבוע היה ללא ספק עצרת ההמונים לשחרורו של יוצר הביטקוין סאטושי נקמוטו אשר התקיימה בו זמנית ב 12 מדיניות ברחבי העולם והייתה הגדולה ביותר עד כה. נראה שלאחר כל המאמצים הרבים מתחיל סוף סוף להיווצר לחץ בינלאומי אמיתי על ממשלת סין. 
כזכור, נקמוטו הוזמן במפתיע בסוף השנה שעברה על ידי גורמים בממשלת סין והיה בעיצומו של סיבוב הרצאות ברחבי המדינה בנושא זכויות האדם וחופש הביטוי אך נעצר במפתיע על ידי השלטונות והואשם בניסיונות להסתה נגד הממשל. רבים יאמרו שהכתובת הייתה על הקיר שכן הזמנתו של יוצר הביטקוין לסין הרימה לא מעט גבות בקהילה הבינלאומית, זאת כמובן עקב העובדה שסין מתנגדת בעשור האחרון בכל כוחה לאימוצו של המטבע הדיגיטלי, זאת גם במחיר של פגיעה משמעותית במאזן המסחרי שלה. 
סאטושי נמצא במעצר כבר מספר חודשים ושלטונות סין מסרבים לדון בשחרורו עד לרגע זה. 
כזכור סאטושי זכה באהדת ההמונים באופן מיידי עם יציאתו המפתיעה לאור לפני כשנתיים. ולמרות אין ספור ההשערות שהועלו במשך השנים על זהותו ניתן לומר לבסוף שזהותו האמיתית הצליחה להשאיר גם את גדולי המומחים פעורי פה. אני בטוח שכולכם יודעים על מה אני מדבר. 

זכורה מאז במיוחד העברת הביטקוין הגדולה ביותר אי פעם ברשת אשר נועדה לאמת ולאשש את זהותו של יוצר הביטקוין, כאשר הוא הדגים לעולם כולו, בשידור חי, כיצד הוא משנע את מיליון הביטקוין הרדומים שלו, מנה אחר מנה, לכתובות ביטקוין חדשות.
העברה זו אשר מאוחר יותר זכתה בשם “בלוק 606” (מכיוון שנכללה בבלוק 606,000 ברשת) לוותה גם בהצהרתו חסרת התקדים של סאטושי על כך שהוא מוותר על הונו האדיר (יותר מ 3 מיליארד דולר בזמנו) ומייעד את כולו לקרן חדשה שיקים אשר שמה לה למטרה לסייע לנפגעי הקרינה הרדיואקטיבית בחוף המזרחי של ארה”ב.
כך או כך, במבט לאחור נראה דיי בבירור שכוונותיה של סין מלכתחילה לא היו טהורות. נמשיך לעקוב בדריכות לעדכן אחר התפתחויות חדשות בנושא.

עוד השבוע, מהומה רבה התחוללה השבוע בחוות הכרייה הגדולה ביותר בעולם באריזונה כאשר שריפה גדולה אשר פרצה במקום כילתה כפי הנראה מספר רב של מכונות כרייה ואף גרמה למספר שניות בודדות לנפילה חדה בכוח הכרייה של הרשת. לא ברור עדיין מה היה המקור לשריפה וגם לא היקף הנזק המדויק אך גוגל מיהרה להוציא הודעת הרגעה ומסרה כי העניין בבדיקה ושדיווח מסודר יצא בימים הקרובים. בהתחשב בגודלה העצום של החווה והעובדה שהיא כרגע פעילה רק ב 75% תפוקה לא נראה שלמחזיקי הביטקוין או לבעלי המניות של גוגל ישנה איזו שהיא סיבה לדאגה.

לבשורות מעט יותר חיוביות, השבוע דווח על ידי האיגוד העולמי לביטקוין ולמטבעות קריפטוגרפים שגודלה של כלכלת הביטקוין העולמית ממשיך להתרחב אל מול הכלכלות המסורתיות וכי השבוע כלכלת הביטקוין עברה במונחי שווי שוק את כלכלת ברזיל, המדורגת ככלכלה השישית בעולם. בכך משאיר הביטקוין הרחק מאחור את כלכלותיהן הפצועות של מדינות כגון צרפת, איטליה וספרד, כזכור, הנפגעות הקשות ביותר מפירוקו הסופי של גוש היורו בתחילת השנה שעברה.

עליה זו בערך השוק של הביטקוין, כמו גם הגידול המתמיד בהיקף העסקאות עושה טוב במיוחד לענקיות עיבוד התשלומים ומניותיהן של Bitpay ו Coinbase רשמו השבוע עליה דו ספרתית בבורסת XBTC לשערים של 0.715BTC ו-  0.64BTC בהתאמה.

בחזית הרגולציה, נראה שתקנה 8708 שהועברה בתחילת השנה בקונגרס, אשר מאפשרת לכל אזרח אמריקאי לבחור האם לקבל את משכורתו בדולרים או בביטקוין מתחילה להניב פירות. מהממשל האמריקאי נמסר השבוע כי ההכנסות ממיסים בביטקוין קפצו ברבעון האחרון וכעת עומדים על 1.2% מסך תקבולי המס במדינה. אמנם מרבית תשלומי המס מגיעים מן המגזר הקמעונאי אך סביר להניח שלהחלטה הייתה השפעה מהותית על שיעור חדירת הביטקוין למשקי הבית האמריקאים אשר ממשיך לעלות בהתמדה וכעת עומד על 47.1%. (לעומת 44% בשנה שעברה).

עוד בכותרות, חברת הטכנולוגיה הלבישה (Wearable technology) הגדולה בעולם BioWear, הציגה את הדור השני של ארנקי הביטקוין שלה והרשימה את קהל הנוכחים בכנס השנתי. כזכור BioWear הודיעה לפני כשנתיים על כניסתה לעולם ארנקי הביטקוין ולאחר האבטיפוס המוצלח הכריזה השבוע על ארנק הביטקוין החדש שלה. הארנק, אשר עוצב בצורה אלגנטית יפיפייה בדמות טבעת, משדרג את חווית העברת הביטקוין כמו גם את טווח הקליטה של קודמו והופך את השימוש במטבע הדיגיטלי לאף יותר פשוט ואינטואיטיבי. מ BioWear הוסיפו ואמרו שישנן עוד מספר הפתעות בקנה שייחשפו בהדרגה בחודשים הקרובים.

ואצלנו בארץ, ממשיכים לעמוד בחזית החדשנות בתחום הקריפטוגרפיה. השבוע הסתיימה בהצלחה מערכת הבחירות הראשונה מבוססת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אוניברסיטת בן גוריון בנגב הינה המוסד הלימודי הראשון בעולם אשר קיים בחירות בלוקצ’יין לוועד הסטודנטים שלו ומלבד היעילות המדהימה וקבלת התוצאות בזמן אמת נראה שהניסוי החדש אף גרם לסטודנטים להיות מעורבים יותר מבעבר והביא לשיעורי שיא בהצבעה אשר עמדו על שיא כל הזמנים של 86.9% מהסטודנטים. 

מיו”ר איגוד הביטקוין הישראלי, מר יקיר רטנר, נמסר כי הוא גאה בסטודנטים ובסגל האוניברסיטה ומקווה שהניסוי המוצלח יכה גלים ויסייע להטמיע את המערכת החדשנית גם במערכת בחירות משמעותיות יותר.

במבט קדימה האירוע המשמעותי הבא בעולם הביטקוין הוא ללא ספק חציית התגמול המתקבל על כריית בלוק מ 12.5 ל  6.25 ביטקוין בלבד. נראה כי למרות שנותרו יותר מחמישה חודשים לעדכון, על פי מידע שנאסף השבוע ממספר זירות מסחר גדולות בעולם נראה שסוחרי הביטקוין כבר החלו להתכונן והשבוע נרשמו תנועות חריגות ברכישת חוזים עתידיים על שער הביטקוין.

 עד לשבוע הבא.

 * טור עתידי זה הינו פרי דמיונו של כותבו בלבד ואין בו כדי לרמוז על יכולות לניבוי העתיד.

 קריפטוביטאם אהבתם את הכתבה אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק של קריפטוביט 

twitter-48x48 אתם גם מוזמנים לעקוב אחרי בטוויטר לקבלת עידכונים שוטפים.

אהבתם את התוכן באתר? הירשמו כאן לקבלת עידכונים בחינם
Top