• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 6.6.2014 – 30.5.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 6.6.2014 – 30.5.2014

?אז מה באמת מניע את המסחר בביטקוין ברחבי העולם

 

מחקר חדש שבוצע במכון ללימודים כלכליים בפראג ניצל את זמינות המידע הגבוהה שמאפשרים הביטקוין והאינטרנט יחדיו, ובחן את הסוגיה המעניינת הזו. להלן המסקנות:

ראשית, באופן שאולי יפתיע את רובנו, המחקר לא מצא אף עדות מובהקת לכך שהשוק הסיני משפיע על השוק הדולרי לביטקוין. השווקים אמנם מתנהלים כצמד ומקיימים ביניהם קורלציה חיובית בכיוון תנועת המחיר ובהיקפי המסחר. ואין ספק שהאירועים בסין היוו טריגר לתנועה בשוק, אך מי מושך את מי? לפי המחקר אין שום סיבה להניח שהמסחר ביואן הוא זה המוביל.

אז אולי מה שמכתיב את המסחר בביטקוין הוא בכלל הרצון של ציבור המשקיעים לברוח לחוף מבטחים כאשר משברים כלכליים מאיימים להגיע?
פרט למקרה קפריסין בשנה שעברה, לא ניתן למצוא עדות שיכולה לאמת את הטענה הנ"ל. מה גם שמחיר הזהב, הנכס החביב על משקיעים חששנים, לא מראה שום קשר למחיר הביטקוין. אז למרות שאולי חלקנו חושבים כך, נראה שהביטקוין לא ממש נחשב כמקום בטוח לשמירת ערך. עדיין לא בכל אופן.

טוב אז אם זה לא הסינים ולא החשש ממשברים כנראה שזה נכון, עובדים על כולנו, מדובר בסך הכל בספקולציה.אז גם כאן היה למחקר מה להגיד בנושא. בעוד שברור שספקולציה היא חלק בלתי נפרד מהמסחר בביטקוין ולעיתים היא מהווה גם חלק נכבד ממנו, המחקר מצא באופן מובהק קשר בין מחיר הביטקיון למידע פונדמנטלי: שימושיות הביטקוין בעולם, אימוץ הביטקוין על ידי סוחרים, צד ההיצע המוגבל ורמות המחירים משחקים וישחקו תפקיד חשוב מאוד במחיר הביטקוין בטווח הארוך.

אז מחקר מקיף זו דרך אחת להגיע למסקנות, אך לדעתי מספיק להביט על ההבדל בתהליך העברת הכספים בין צורת התשלומים בביטקוין לזו בכסף פיאט כדי להבין, שממש כמו בביצוע העסקאות בביטקוין, כך גם הצלחתו של הביטקוין היא בלתי הפיכה ברגע שיצאה לדרך.

ובכלל, כשעוצרים לרגע ובוחנים את מערכות התשלומים הקיימות, בין אם מדובר על מערכת הבנקאות או על חברות כרטיסי האשראי, ניתן בנקל לראות עד כמה מיושנת, מסובכת (ויקרה ללא צורך) השיטה הקיימת. אם כך, אין פלא שבדוח שהוציאה Citi השבוע נכתב כי ביטקוין עשוי לאיים בתוך מספר שנים על חברות האשראי המסורתיות ולהפוך לאמצעי תשלום מקובל בעולם. זאת בעיקר מכיוון שהוא מייתר את הצורך בקיומו של צד-שלישי מהימן ומוזיל משמעותית את עלויות העסקאות.

 

אז מה היה לנו השבוע

 

בחזית המסחר, מחיר הביטקוין המשיך לטפס בשבוע החולף ודילג לו בקלילות מעל רמת ה 600$.  בכך הוא ממשיך את מסע העליות שהחל אי שם ברמות המחירים של 400$-430$ לפני מספר שבועות, ובהסתכלות לחודש האחרון , משלים עלייה מכובדת של 34%. כרגע נראה שישנם מוכרים רבים ברמות המחירים 670$-680$ ומעניין יהיה לראות את הפריצה מעל רמת מחירים זו כאשר תגיע. בזמנים כאלו, תמיד נעים להיזכר בתחזיות של אלו שדנו בעבר את ביטקוין לאבדון. כמו הפרופסור החביב מאוניברסיטת בוסטון מרק ט. וויליאס שחזה כי מחיר הביטקוין יתרסק ב 99% עד ליוני 2014.  היי זה עכשיו. שמישהו ייתן לו כובע.

אבל חכו רגע עם בקבוקי השמפניה. בשוויץ למשל, הרגולטור פנה לחברת Bitcoin Suisse AG ודרש ממנה לבטל את השקת כספומט הביטקוין שלה שתוכננה לימים הקרובים לצורך בחינת ההשלכות החוקיות של המקרה. וזה מגיע מאלופת העולם בהלבנת הון והסתרת כספים לא חוקיים כן? בהולנד, הבנק המרכזי הוציא אזהרה לבנקים ולגופים פיננסים בהקשר של ביצוע פעולות הקשורות לביטקוין עקב האנונימיות שמציע המטבע הדיגיטלי אשר יכולה להוות פתח להלבנת הון.

לעומת שוויץ והולנד, בבריטניה, יוזמה חדשה של הרגולטור עשויה דווקא לעודד את השימוש בביטקוין בעקבות הכרזה על הקמתו של פרויקט חדש בשם Innovate אשר אמור לסייע ל"פיתוחים חיוביים" בסקטור הפיננסים ולעודד חברות חדשניות להיכנס לתחום. הפרויקט הממשלתי צפוי לסייע רבות לאווירה הרגולטורית סביב הביטקוין בבריטניה כמו גם לחברות העוסקות בתחום המטבעות הדיגיטליים.

אז בבריטניה, שוויץ והולנד, כמו גם ברוב חלקי העולם, חברי קהילת הביטקוין ממתינים בסבלנות להחלטות המגיעות ללא התראה מהממשלה והבנק המרכזי. האוסטרלים לעומת זאת נוקטים בגישה קצת יותר פרקטית.
בנסיון מנע מכובד, קהילת הביטקוין האוסטרלית הגישה השבוע מסמך המלצות משלה בן 12 עמודים בנושא מיסוי הביטקוין ומעמדו החוקי כאמצעי תשלום באוסטרליה. כצפוי, הקהילה המקומית מבקשת מהממשלה להכיר בביטקוין ככסף ומבינה שבכל אופן לא ניתן יהיה לחמוק מעיניהם הבוחנות של רשויות המס. מעניין לראות אם בכלל ועד כמה יתייחסו לכך הרשויות במדינה.

 

כספומטים וזירות מסחר

 

אחרי הקמתה של שגרירות הביטקוין בוורשה בחודש שעבר, הגיע עכשיו תורו של הכספומט הפולני הראשון להופיע. הכספומט מסוג Lamassu , מוצב במשרדי השגרירות ומהווה המשך טבעי לעניין ההולך וגובר בפולין סביב הביטקוין. אבל הפולנים לא עוצרים שם ומתכננים להציג לא פחות מ – 30 כספומטים ועמדות המרת ביטקוין פעילות ברחבי המדינה עד לסוף השנה. שאפתני. ומזל טוב מגיע גם לדנמרק, שאף היא חגגה השבוע את קבלת הכספומט הראשון שלה שהוצב בבר במדרחוב הראשי בקופנהגן.

גל העליות של נובמבר 2013 הביא איתו את הקמתן של עשרות זירות מסחר חדשות במטבעות דיגיטליים. חלק לא קטן מזירות מסחר אלו הצליחו לשרוד רק כמה חודשים לפני שנחשפו במערומיהם. בין אם מדובר בפרצות אבטחה זועקות לשמיים שמשכו האקרים מבחוץ ובין אם מדובר על מעילה וגניבת כספים מבפנים, זירות המסחר הללו אשר מהוות אי של ריכוזיות בעולם המבוזר של הביטקוין הינן עקב אכילס של הכלכלה החדשה. וזוהי גם בדיוק הסיבה לחשיבות ההולכת וגוברת לאחרונה של בביצוע בדיקות נאותות לזירות מסחר על ידי צוות מומחים בעידן שלאחר MtGox.

כעת, צוות מפתחים מספרד הרים את הכפפה ושואף לייצר את הכלי המושלם למסחר בביטקוין. זירת מסחר מבוזרת בשם Coinffeine. זירת המסחר המבוזרת תעבוד בשיטה זהה לזו אשר עומדת בבסיסו של הביטקוין.
על ידי התקנת אפליקציה ייעודית, כל מחשב ברשת המבוזרת יהפוך לעמית שיתרום מכוחו לחישוב ולאימות העסקאות בזירת המסחר. זירת מסחר כזו, אם תוקם בהצלחה, תפעל בצורה סינרגטית מושלמת עם הביטקוין ותייתר גם במסחר, את הצורך בצד-שלישי מהיימן.

אבל עד שנזכה לראות את הבורסה המבוזרת בפעולה, כנראה שנאלץ להסתפק באלו הקיימות בשוק כיום, וביניהן זירת מסחר חדשה אשר ממוקמת בבואנוס איירס בשםBitex.la שדיווחה עם הקמתה על השקעה של 2 מיליון
דולר. מעניין לראות את רמת ההתעניינות של הציבור הארגנטינאי בזירה החדשה, אותו ציבור שיכול ללמד אפילו את הביטקוין דבר או שניים על תנודתיות עם הפסו המקומי שלהם.

עוד בזירות מסחר, BTC-e משתכללת והרחיבה השבוע את אפשרויות המסחר בה עם תוכנת הפורקס הפופולארית MetaTrader 4 שתאפשר כעת מסחר מקביל במספר סוגי מטבעות דיגיטליים מול מספר מטבעות פיאט.

אבל למה לכם בכלל לסחור בצורה ידנית אם יש רובוטים שיעשו בשבילכם את כל העבודה הקשה?
בשוק המטבעות הקריפטוגרפים קיימים מספר רב של רובוטים אוטומטים למסחר אשר מתממשקים לזירות המסחר ומבצעים עבורכם פעולות על פי קריטריונים מוגדרים מראש. אחד מהבולטים ביניהם הוא ה CryptoTrader שמאפשר לכם לאפיין ולבנות רובוט מסחר משלכם ואפילו להשכיר אותו למשתמשים אחרים תמורת תשלום. פשוט גאוני.(עוד דוגמאות הם: Butter Bot או Haas Online).

 

סלבס, חדשות ודוגיקוין

 

יחסי הציבור של הביטקוין עולים עוד מדרגה בתחילת החודש הבא, בניסיון להביא כמה שיותר מתעניינים חדשים לעולם המטבעות הדיגיטליים דרך אירוע ה North American Bitcoin Car Giveaway Tour 2014 הנועד להעלות את מודעות הציבור לביטקוין ותשלומים דיגיטליים. האירוע יופק על ידי BitPages.co ו – Kryptoz Inc, שתי חברות פרסום ומדיה בתחום הביטקוין. הטור יחל בשבוע הראשון של יולי ויעבור בעשרות תחנות בקנדה וארה"ב עד לחודש נובמבר לאירוע הסיום בכנס ה – 20/20 Money בלאס-ווגאס בו תוגרל מכונית KIA חדשה לזוכה בפרס הראשון.

מדד הסלבס של הביטקוין גם הוא ממשיך לעלות משבוע לשבוע ועכשיו אחד הראפרים המפורסמים בעולם, Satoshi 50 הודיע שגם הוא מתחיל לקבל תשלומים בדולרים עבור התקליט החדש שלו. מי היה מאמין?!
ואם כבר אנחנו בקטע של הומור אז ממש כדאי לכם לצפות בחמשת הסרטונים המוצלחים ביותר על דוגיקוין. הנאה מובטחת או שכספכם יוחזר.

ובחזרה לחדשות קצת יותר רציניות… השבוע למדנו גם שחברת הלוויינים DISH תחל לקבל ביטקוין עבור מוצריה ובכך תתפוס את המקום הראשון והמכובד בתור החברה הגדולה ביותר בעולם המקבלת ביטקוין. ענקית הכרייה BitFury מדווחת על סבב גיוס משמעותי של 20 מיליון דולר. וחברת הביטוח האמריקאית Great American Insurance Group הודיעה כי מעכשיו תוכלו לבטח דרכה את הביטקוין שלכם, אמנם רק במקרים מסוימים, אבל זו בהחלט התחלה טובה.

בדרום אפריקה, יוזמה חדשה וחדשנית הוצגה על ידי המנהל הטכני של חברת חשמל מקומית אשר תאפשר לאזרחים לשלם על החשמל שהם צורכים באמצעות ביטקוין. התשלום יתבצע באמצעות מד-חשמל חכם עם כרטיס SIM ואינטגרציה לכתובת ביטקוין ייעודית. כל שהלקוח צריך לעשות הוא לשלוח ביטקוין לכתובת המקושרת למד החשמל וזה בתורו יזהה אוטומטית את ביצוע התשלום ויספק חשמל בהתאם לכמות הביטקוין שנשלחה.

ואם כבר תשלומים בביטקוין, אז כפי שדיווחנו כאן לפני מספר שבועות, חברת ארנקי הביטקוין Xapo מתכננת להשיק עד סוף החודש את כרטיס החיוב-ביטקוין שלה. Xapo צפויה לחשוף בקרוב את חברת האשראי שחברה אליה אך כבר עכשיו ניתן לומר כמעט בוודאות שלא מדובר בויזה או מאסטרקרד. הכרטיס החדש צפוי להיות מכובד בכל נקודות המכירה של השותף העדיין-חסוי של Xapo. היתרון המשמעותי של Xapo על כרטיסים מתחרים שצפויים לצאת לשוק היא העובדה שבעוד שכרטיסים אחרים צריכים להיטען כל פעם בביטקוין ע"י המשתמש, Xapo לא מצריכה טעינה ותחייב את הלקוח היישר מהארנק הדיגיטלי שלו באתר.

 

זהירות סיבוב פרסה לפנייך

 

חברת אפל, הצורר הגדול, עדכנה השבוע את תנאי השימוש שלה בחנות האפליקציות בעקבות כנס המפתחים העולמי שערכה. בין העדכונים ניתן היה למצוא את סיבוב הפרסה המבורך שאפל החליטה לעשות בתחום התשלומים והמטבעות הדיגיטליים. בהודעה נמסר כי אפליקציות יכולות לעשות שימוש במטבעות וירטואלים בתנאי שהם עובדים בהתאם לדרישות המדינה והחוק. לא עברו יומיים ואפליקציית הארנק הדיגיטלי CoinJar שנחסמה בעבר על ידי אפל, הכריזה על הקאמבק הגדול שלה לחנות האפליקציות בבריטניה ואוסטרליה.
נראה כאילו ביטקוין ואפליקציות בטלפונים חכמים נועדו זה לזה. רק תחשבו על אין-ספור האפשרויות לשלב בין השניים. דוגמא יפה לשילוב שכזה היא אפליקציית Cheers שתאפשר לכם לתת טיפ לאמנים האהובים עליכם בביטקוין, בין אם אתם מאזינים להם בהופעה או סתם נתקלים בשיר שלהם ברשתות החברתיות. האפליקציה משתמשת במאגר המידע העצום The Echo Nestובאמצעותו מאתרת את שם השיר והאמן ומאפשרת למשתמש לשלוח ביטקוין לאמן עם הקדשה אישית וגם לשתף בחוויה את החברים שלכם.

ולסיכום, זוכרים שסיפרנו לכם לפני שבועיים ש Coinbase מחלקת כסף חינם לסטודנטים שירשמו לשירות שלה. אז מסתבר ש 20,000 סטודנטים לא התעצלו ומימשו את ההטבה. אבל ב Coinbase לא פרייארים ובדיקה מדוקדקת שנועדה לחשוף סטודנטים לא-אמיתיים מצמצמת את הרשימה למספר צנוע יותר. אך עדיין מדובר באלפים – כאשר כל סטודנט מקבל במתנה ביטקוין בשווי 10$. שווה.
מה שהיווה השראה לפרויקט החלוקה של CoinBase היה כזכור חלוקת הביטקוין בשווי של 100$ לכל סטודנט באוניברסיטת MIT היוקרתית. כעת ב MIT נערכת תחרות לסמסטר הקרוב שבה נדרשים הסטודנטים לבנות אפליקציה חדשנית שתשלב בתוכה שימוש במטבעות דיגיטליים. ב MIT שומרים על הרמה הגבוהה ומבטיחים מגוון פרסים בשווי כולל של 15,000$ לפיתוחים הזוכים.

 

נתראה בשבוע הבא.

 

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win

Mahatma Gandhi

Top