• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי – 5.9.2014 – 29.8.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי – 5.9.2014 – 29.8.2014

עוד שבוע דיגיטלי הסתיים לו במהרה אך לא לפני שהביא עימו שלל ידיעות וחדשות קריפטוגרפיות מכל רחבי העולם המבוזר שלנו.
אחרי כמעט חודשיים של לחימה צה”ל והחמאס הכריזו סוף סוף על HardFork ונפרדו לדרכם. בנק ישראל הודיע שהוא מגביר את כוח הכרייה שלו ומייצר עוד שקלים על ידי הורדת הריבית ב 0.25% נוספים, והביטקוין עדיין לא נחשף כהונאת פונזי אחת גדולה .
מצוין, אפשר להתחיל.

ארנק ביטקוין.
אז יש אחד למחשב, אחד לטלפון הנייד. יש ארנק רשת, ארנק נייר ואפילו ארנק מח. אז דווקא כשחשבתם שכבר המציאו את הכול, תכירו את ארנק הסאונד (או ארנק קול).
טכנולוגית הארנקים החדשה תאפשר לכם להצפין את ארנק הביטקוין שלכם על גבי קובץ סאונד אשר יוכל לאחר מכן להיצרב על תקליטורים (CD) או כל אמצעי שמירת מדיה אחר ואפילו להיחרט על גבי תקליטי וניל קלאסיים.
על מנת לייצר את ארנק הקול, ראשית המפתח הפרטי שלכם מוצפן בשיטת ההצפנה BIP-38 ולאחר מכן מומר לקובץ סאונד באורך של בין 30 ל 60 שניות.
לאוזן האנושית קובץ הסאונד ישמע כאילו מישהו מנסה להשתלט לכם על המח (רעש סטטי צורם) אך באמצעות אפליקציה פשוטה תוכלו לפענח את רצף הצלילים ולקבל בחזרה את הגישה לארנק שלכם. ניתן כמובן לייצר ארנק קול לכל סוג של מטבע דיגיטלי ולא רק לביטקוין.
ארנק הקול הוא עוד חידוש מעניין במקום שכבר נראה שחשבו על הכל ומאפשר דרכים חדשות ומקוריות להגן על מלאי המטבעות הדיגיטליים שלכם.

נמשיך בפינת החדשנות, קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת ציריך בשוויץ פיתחו אפליקציית תשלום חדשה בביטקוין אשר מאפשרת שימוש בטכנולוגיות NFC (המאפשרת העברת מידע בין מכשירים קרובים). האפליקציה מאפשרת תשלום מהיר וחסר-חיכוך בביטקוין אשר מתבצע בקלות בין הלקוח ובין בית העסק. אחד היתרונות בעת שימוש בטכנולוגית NFC היא שבעת ביצוע תשלום, רק צד אחד מהעסקה צריך להיות מחובר לאינטרנט. כך לדוגמא בית העסק יוכל לדרוש תשלום במסוף התשלום האינטרנטי שלו והלקוח פשוט צריך להעביר את מכשירו אל מול המסוף ולאשר את ההעברה. פשוט ונוח.

ומעבר לים, באוניברסיטה נוספת בשם MIT, הוכרזו השבוע הזוכים בתחרות האפליקציות-ביטקוין שהחלה לפני מספר חודשים. הסטודנטים התבקשו לפתח אפליקציה מקורית אשר תעשה שימוש בטכנולוגית הביטקוין ועמלו במשך חודשים על מספר פרויקטים מעניינים. השבוע התבשרנו שהצוות הזוכה במקום הראשון הביא איתו בנוסף לפרס כספי בשווי 5,000$ גם קצת גאווה לאומית לכולנו בהיותו מורכב כולו מסטודנטים ישראלים. הצוות הזוכה פיתח את Ethos, פלטפורמה להקמתה ותחזוקתה של מערכת ניהול זהויות מקוונת אשר עושה שימוש בטכנולוגית הבלוקצ’יין. גיא זיסקינד, אחד מצוות המפתחים צוטט כאומר שחברי הצוות מאמינים שהביטקוין ישתלט בשנים הקרובות על המיינסטרים ושהעתיד צופן לביטקוין גדולות, הרבה מעבר להיותו מטבע דיגיטלי.
כפי שדיווחו לפני מספר חודשים, כל סטודנט ב MIT צפוי לקבל בקרוב ביטקוין במתנה בשווי 100$ לצורך העלאת המודעות והשימוש במטבע.

וממוסד לימודי אחד לאחר. פרויקט חדש בשם CoinAcademy הושק השבוע.
“אקדמיית המטבעות” הינו אתר אינטרנט לימודי העוסק בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים. האתר גדוש בחומר מקצועי ומציע למשתמשיו להיכנס לעולם המטבעות הדיגיטליים בצורה נעימה ומובנת על ידי הנגשתם של קורסים מקוונים בתחום. האתר אינטואיטיבי ונח לשימוש ומציע כרגע קורסים במגוון נושאים כגון, ביטקוין למתחילים, ביטקוין למתקדמים, מדריך לייטקוין, פירקוין ודוגקוין, קורס על Ripple ואפילו קורס על מטבע הדור השני NXT. לאחר הרשמה זריזה תוכלו להשתתף בקורסים (כרגע כולם בחינם), תוכלו לסמן את השיעורים שכבר ראיתם ואפילו לשאול שאלות. מומלץ מאוד.

ואחרי שתסיימו עם הקורסים ותהפכו לביטקוינרים מקצוענים מהשורה הראשונה בטח תשמחו לשמוע שחברה בשם DigitalTangible תאפשר לכם מעכשיו לסחור בביטקוין החדשים שלכם ישירות מול זהב. החברה אמנם אינה הראשונה שמאפשרת רכישה של זהב תמורת ביטקוין, אך DigitalTangible מציעה חדשנות אמיתית בתחום על ידי פיתחו של פרוטוקול דור 2.0 ייחודי המאפשר לה להנפיק טוקנים ייחודיים שיוענקו למשתמש עבור הביטקוין שיפקיד בחשבונם, ואלו ייצגו את ערכו של זהב פיסי. טוקנים אלו יוצמדו ישירות לכתובות ביטקוין. על ידי אפשרות מסחר בטוקנים אלו מול הביטקוין החברה בעצם מאפשרת ללקוחותיה מעבר חלק ומהיר בין זהב לביטקוין ולהפך, בצורה שלא נראתה עד היום.

 

קשה שלא להביט על כל החדשנות הזו שמביא איתו הביטקוין ועולם המטבעות הדיגיטליים ולא להשתאות מהזרם הבלתי פוסק של השירותים והפיתוחים הצצים מכל עבר. כנראה שזו אחת הסיבות שהביאו את אחד האנליסטים של גוגל, אנדי יה, לומר שהביטקוין בהחלט מתאים ויכול להפוך “לכסף של האינטרנט”. האנליסט, אשר מועסק במחלקת אסיה-פסיפיק בגוגל טוען במאמר שפרסם השבוע שהביטקוין, אם יהיה מפוקח בצורה נכונה, יכול בקלות לזכות בתואר הנחשק.
לטענתו, הרגולציה בתחום צריכה להתמקד בגופים מתווכים אשר משתמשים כגשר בין משקיעים וצרכנים מצד אחד. ומצד שני לא לנסות כלל לאכוף ולחוקק חוקים כנגד משתמשי ומפתחי הביטקוין. ניסיון אשר נועד מראש לכישלון לדעתו בגלל האופי המיוחד של האינטרנט.
התמקדות הרגולטורים “בצמתים המרכזיות” של הביטקוין תאפשר להם לאכוף בצורה הטובה ביותר את החוקים הנדרשים ותניב תוצאה אופטימאלית אל מול חלוקת והקצאת המשאבים העומדים לרשותם.

אך כפי שכולנו יודעים, רגולציה לוקחת זמן והרבה. אז עד שהביטקוין יהפוך רשמית לכסף של האינטרנט נאלץ כולנו להכיר בעובדה המצערת שרוב העולם עדיין מעביר כספים ממקום למקום בצורה הפרימיטיבית והיקרה שכולנו מכירים. וזה מצער במיוחד כאשר קוראים מחקר חדש שמצביע על כך שמעבר לביטקוין יעניק חיסכון עולמי של 90% (או 42 מיליארד דולר) בעלויות העברת הכספים העולמית. לא חבל?

חוץ מהעברת כספים ממקום למקום, לביטקוין יש יתרונות רבים ועדיין לא ממומשים במלואם בתעשיית ההימורים העולמית. לדעתם של רבים בתחום אנו ניצבים כעת לפני פיצוץ (בקטע טוב) של עולם ההימורים בביטקוין. כיום הימורים בביטקוין מהווים רק שבריר קטן מהתעשייה המקוונת אשר בתורה מהווה כ 8%-9% מכלל תעשיית ההימורים העולמית. מהירות העברת הכספים, העמלות הנמוכות כמו גם האנונימיות האהובה על מהמרים רבים, הופכים כולם את עולם המטבעות הדיגיטלי למושלם עבור תעשיית ההימורים ובעל עתיד מבטיח במיוחד.
אך גם כאן, כמו בתחומים רבים, אחד המכשולים המאתגרים ביותר הוא הרגולציה הנוקשה והיכולת (הזמנית יש לומר) של הרשויות להשתלט ולסגור אתרי הימורים. טוב אף אחד לא אמר שזה יהיה קל.

 

(גם) כאן מכבדים ביטקוין

 

כמעט בכל שבוע אנו מביאים עוד ועוד חברות שקופצות למים ומתחילות להתנסות בקבלת תשלומים בביטקוין. וכמעט בכל שבוע אנו מזכירים עד כמה זה חשוב שכמה שיותר עסקים יאפשרו תשלום בביטקוין. אז למה שהשבוע יהיה שונה?

אז השבוע התחיל עם הודעה מחברה שעדיף שלא יהיה לה שום קשר ללקפוץ למים. נכון יותר יהיה לומר שהחברה הזו ממריאה לעתיד חדש עם הודעתה של חברת התעופה Air Lituanica על קבלת תשלומים עבור כרטיסי טיסה בביטקוין והפיכתה לחברת התעופה השניה שמקבלת ביטקוין באירופה.

אז לבנתיים Air Lituanica תטיס אתכם ברחבי אירופה אבל מי יודע, אולי יום אחד טיסותיה ייקחו אתכם עד לארגנטינה הרחוקה שם OmbuShop הוסיפה אפשרות לקבל תשלומים בביטקוין ובכך פתחה את הצוהר גם ל 2,000 עסקים המשתמשים בשירותיה. או שאולי תרצו לטוס עד לאינדונזיה, שם שיתוף פעולה חדש בין רשת חנויות הנוחות Indomaret וחברת ביטקוין מקומית תאפשר לכם לרכוש ביטקוין בקלות ביותר מ 10,000 מוקדים ברחבי המדינה.

כשמתנסים בפועל בביצוע תשלומי ביטקוין קשה שלא להבחין בקלות השימוש בו וביתרונות שהוא מציע. לא סתם חברות ענק עולמיות כמו דל, אקספידיה ורבות נוספות בחרו לקבלו כאמצעי תשלום. אך עדיין, ישנן כמה חברות עקשניות שלמרות שהביטקוין תפור עליהם כמו כפפה ליד, עדיין מסרבות להכיר בשידוך המושלם ועדיין לא מקבלות תשלומים בביטקוין. אתר החדשות CoinDesk אסף כמה חברות שממש צריכות לקבל ביטקוין בהקדם האפשרי ולעשות להם (ולכולנו) רק טוב. בין המובילות ניתן להזכיר את חברת האירוח-החברתי Airbnb, ענקית הקמעונאות המקוונת Amazon, רשת בתי הקפה StarBucks ועוד רבות וטובות. כל אחת מהענקיות האלו, אם וכאשר תתחיל לקבל ביטקוין צפויה להשפיע משמעותית על דעת הקהל העולמית (וכנראה גם על המחיר) ולסייע רבות לאימוצו של המטבע בעולם.

 

 

אז מה כורה?

 

חברת הכרייה הציבורית הראשונה בעולם, DigitalBTC פרסמה השבוע את נתוניה הכספיים. החברה אשר נסחרת במדד המניות האוסטרלי מדווחת על הכנסות של 4 מיליון $ ורווח נקי של כ 600,000$. (בנטרול הוצאה חד-פעמית הקשורה בהפיכתה לחברה ציבורית). תוצאות כספיות אלו נובעות מפעילות של קצת יותר משלושה חודשים ומהוות סימן חיובי מעודד להמשך הפעילות. החברה מציינת בדוחותיה כי היא ממשיכה להשקיע בציוד חדש ומעריכה כי יכולת הכרייה שלה תגדל בכ- 90% בשנה הבאה לעומת השנה הנוכחית.

עוד בכרייה, חברת יצרני ציוד הכריה KnCMiner חשפה השבוע שירות חדש של כרייה בענן אותו היא מציעה ללקוחותיה. השירות KnC Cloud ימנף את כח הכרייה העצום של החברה אשר עומד על יותר מ 7 פטה-האש לשנייה וינצל את יתרונותיו של מרכז המידע שלהם הממוקם בקרוב לחוג הארקטי ונהנה ממקורות אנרגיה מתחדשת והקירור הזול. החברה מציעה שלושה מסלולים לכרייה בענן, בין 1 ל 3 טרה-האש בעלות ממוצעת כוללת-הכל (עלויות אירוח ועמלות) הנעה בין 1.79$ ל 1.99$ לכל ג’יגה האש.

 

רגולציה

 

הפעם שמרנו את הרגולציה לסוף, בעיקר כי אין הרבה מה להגיד עליה השבוע. בניו-יורק עדיין ממתינים בציפייה דרוכה להקלות ברשיון ה BitLicense ובשאר העולם ממתינים לניו-יורק.

אז כשיש קצת זמן פנוי אפשר לעשות סדר לבדוק איפה ישנו פוטנציאל חקיקה ידידותי לביטקוין וחבריו מבין 50 המדינות בארה”ב.
ארה”ב ידועה בליברליות הרחבה שמעניק הממשל הפדראלי לכל אחת מהמדינות שבה ולעיתים השונות בין החוקים במדינות השונות מרחיקה לכת בצורה מפתיעה. לכן, לא מן הנמנע שבעוד ניו-יורק עלולה להדיר את הביטקוין מגבולותיה, הוא עשוי לשגשג אצל השכנים.
מבין שלל המדינות, לחמש יש פוטנציאל גבוה מלאחרות לחבק את הביטקוין. הבולטת שבניהן היא טקסט. טקסט הינה מדינה עצמאית בצורה יוצאת דופן אשר עצמאותה מהווה לאורך ההיסטוריה שלה מקור לגאווה עבור תושביה ומחוקקיה, מספר פוליטיקאים כבר הביעו תמיכה בביטקוין והעתיד נראה מבטיח.
ניו-מקסיקו גם כן עשויה להתברר כקרקע פוריה לביטקוין. המדינה לא דורשת רגולציה או רישיון מחלפני כספים, מה שהופך אותה מיד למקום ידידותי במיוחד עבור ביטקוין. 
ניו-המפשיר הקטנה אשר מתגאה בסיסמא “חיה חופשי או תמות”, טוב נו מה עוד צריך לומר על זה..
כמובן שחייבים להזכיר את קליפורניה הגדולה שמתקדמת בצעדי ענק להכשיר את הביטקוין ככסף. ולבסוף קולורדו. המדינה הראשונה שהכניסה את המריחואנה לחוק היא ללא ספק מדינה המכבדת את חופש אזרחיה ומקדמת ליברליות וקידמה. YES WE CAN.

 

מבזקים ואלטים

 

השבוע קהילת הביטקוין העולמית התבשרה על פטירתו של האל פיני, אחד מחלוצי הביטקוין.
למרות שרוב הסיכויים ששמו לא אומר כלום לרובכם, האל היה האדם השני אחרי סאטושי נקאמוטו שהחזיק אי פעם בביטקוין. הוא היה אמן קריפטוגרפי, ותיק בקהילת הכורים וקול חשוב בקהילת הביטקוין העולמית. האל פיני אובחן כחולה במחלת ה ALS ב 2009 וכעת לאחר פטירתו, חברו יחדיו כמה גופים ומשקיעים והקימו את קרן הצדקה למחקר על ALS על שם האל פיני.

בזירת האלטים, דוגיקוין מתכונן ליום הגדול בו תחל הכרייה המשותפת עם לייטקוין,. חברי הפיתוח של קהילת הדוג עושים את כל ההכנות, גם בצד הפיתוח וגם בצד התמיכה לקהילה, על מנת להכין את כולם לפיצול הגדול ברשת (HardFork). למרות ההכנות היסודיות, כמו תמיד, זה אף פעם לא עובד עד שזה עובד, לכן אם יש לכם דוגיקוין ופתאום אין לכם אותם יותר, Don’t Panic.
החברה עובדים על זה במלוא המרץ וממליצים לכולם לוודא תמיד שהם מחזיקים את גרסת הארנק האחרונה והמעודכנת ביותר.

אבל לא כל האלטים רציניים כמו דוגיקוין (אני לא מאמין שרשמתי את זה), וכפי שבטח כולכם שמעתם כבר מספר פעמים בעבר, חלק לא קטן מהמטבעות הדיגיטליים שנוצרו בשנה החולפת התבררו בדיעבד כמעשי מרמה למטרת גריפת רווח מהיר עבור יוצרי המטבע באמצעות טכניקת הפאמפ אנד דאמפ הידועה.
רעיון מקורי, שלא לומר על גבול המוזר, שנועד לחנך את המשקיעים הלא-אחראיים שממהרים לתרום את כספם לכל דורש הביא ליצירתו של מטבע חדש בשם Ripoffcoin.
המטבע, ששמו לא מבשר טובות, נוצר על מנת להזהיר את המשקיעים חסרי הניסיון בשוק המטבעות הדיגיטליים שיש למה לשים לב לפני שזורקים כספים על פרויקטים חדשים שצצים בכל פינה.

אז יוצרי המטבע מודים בפה מלא שהוא אינו נועד להיות מטבע אמיתי ומטרתו היא רק להראות עד כמה אנשים מוכנים לשים כסף על כל דבר שזז בזירה הדיגיטלית. גם כאשר אומרים להם בפנים שזו רמאות. והכל במטרה לגרוף רווח מהיר לפני שהכל קורס.
אך למרות כל זאת, צוות הפיתוח של Ripoffcoin מרשה לעצמו לפנטז שאולי בעתיד, דווקא בגלל הפתיחות הזו, המטבע יזכה ללגיטימיות מהקהילה כפי שזכה בעבר דוגיקוין (שגם התחיל קצת בתור בדיחה) ויהפוך גם הוא בעצמו למטבע טיפים אינטרנטי מהשורה. אני לא הייתי שם על זה כסף.

 

ולסיום הסיכום השבועי, תזכורת קטנה למתרחש ממש פה לידנו. בסיכום הקודם סיפרנו לכם על סרט הביטקוין שנולד לאחרונה, “קריפטו להמונים“.
הסרט שם לעצמו מטרה לחשוף את עולם הביטקוין, על יתרונותיו העצומים שהוא מציע על פני המערכת המוניטארית הקיימת, לציבור הרחב ולחנך את כולנו לניהול כלכלי נכון יותר וצודק יותר.
אם הגעתם עד לפה אני מניח שהביטקוין קרוב ללבכם באיזו שהיא צורה ואתם מבינים את העוצמה של כלי הסברתי מרוכז ומזוקק על מנת להעביר את המסר הנדרש לציבור הרחב.
זהו בדיוק הדבר שמנסה לעשות להב לוי, יוצר הסרט, ביחד עם שותפיו ליצירה.
אז תפתחו את הלב ובעיקר את הכיס ותסייעו למאמץ. על מנת להפיק את הסרט יוצריו זקוקים לגייס כספים מהציבור. כמה עשרות שקלים (או כמה שידכם משגת) מכל אחד מכם יסייעו למטרה החשובה הזו שבסוף תוציא את כולנו נשכרים. הסרט, כאשר יושלם, יוצע ברחבי האינטרנט לציבור הרחב בחינם! אז הכנסו לעמוד ה HeadStart של הפרויקט והביעו את תמיכתכם. 

וממש לסיום, קריפטוביט החלה השבוע בהרשמה למשחק השקעות דיגיטלי-ווירטואלי וכולכם מוזמנים. המשחק מיועד לאלו מכם שמכירים את דרכם בעולם המטבעות הדיגיטליים וגם למתחילים שמעוניינים ללמוד קצת יותר על העולם המרתק הזה תוך כדי התהליך. כל משתתף במשחק בונה תיק מטבעות דיגיטליים משלו ומתחרה על התשואה הגבוהה ביותר מול שאר השחקנים. אה ויש גם פרסים. יהיה כיף – כנסו להירשם כאן.

אהבתם את התוכן באתר? הירשמו כאן לקבלת עידכונים בחינם
Top