• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 4.7.2014 – 27.6.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 4.7.2014 – 27.6.2014

הדרגתיות היא שם המשחק

כמה פעמים בחיים אמרתם לעצמכם “זה בחיים לא יקרה” או “את זה את סיכוי שאני עושה” ואז לאט לאט עבר קצת זמן, התרגלתם לרעיון, הפנמתם, קיבלתם ובסוף גם ביצעתם. רובנו רואים את עצמנו כיצורים הגיוניים וככאלה אנחנו צריכים שיהיה רציונל מאחורי הפעולות שלנו ומאחורי פעולותיהם של אנשים אחרים או התרחשותם של אירועים. שינויים חדים ומהירים לפעמים נתפסים כמשהו לא הגיוני. אם אין תהליך ברור שבו הראש לנו עושה 2 = 1 + 1 אנחנו בטוחים שמשהו לא בסדר ומנסים בכוח להיאחז בתפיסתנו הקיימת, לעיתים תוך כדי התכחשות למציאות. הבעיה היא שלא תמיד אנו רואים את כל התמונה ומלקטים רק פיסות מידע. פיסות מידע אלו לא נקלטות אצלנו בצורה סימטרית ונייטרלית אלא מסוננות באופן אוטומטי על ידי תפיסות מוקדמות שאנו מחזיקים ומערכת האמונות שלנו, מה שיכול בסופו של דבר להוביל אותנו לניתוח מוטעה של המצב והסקת מסקנות שגויות. בדיעבד, כאשר כל הפרטים גלויים וברורים, הדברים בדרך כלל נראים אחרת.

נבחן לרגע דוגמא קיצונית: אם היינו חוזרים לשנת עליית הנאציזם לשלטון בגרמניה ומישהו היה בא ואומר לכם שתוך שנים ספורות יירצחו באירופה יותר מ 6 מיליון אזרחים במבצע צבאי מאורגן בחסות המדינה, כנראה שהייתם שולחים אותו בברכת “תעזוב אותי באמא שלך” וממשיכים בדרככם. אבל בדיעבד רבים טוענים שהכתובת הייתה על הקיר. מי שהיה קורא את ספרו של אדולף היטלר ומקשיב לתפיסת עולמו המעוותת, לפרטים הקטנים והרמיזות הגלויות באג’נדה החברתית והמדינית של המפלגה הנאצית ומי שהיה לומד קצת היסטוריה וחוקר את טבעו האלים של הגזע האנושי ומצליח גם לנטרל כל דעה ותפיסה מוקדמת שאסף במהלך חייו, אולי היה יכול לחזות את התוצאה הטרגית. אולי.

הדוגמא קיצונית אין ספק. אבל מה שאני מנסה לומר הוא שבנקודת זמן מסוימת, אנו כבני אדם פשוט לא מסוגלים לדמיין דברים שאנחנו לא מסוגלים לדמיין, עד שהם קורים. גם אם לכאורה, בדיעבד, היה לנו את כל המידע הנדרש לעשות זאת.

נחזור לנושא המדובר ובואו וניקח את שער הביטקוין כדוגמא נוספת. אם הייתי אומר לכם לפני שנה שהביטקוין יעלה משער של 100$ ל 101$, כנראה שהייתם אומרים: “אוקיי הגיוני למה לא”. וכנראה שגם הייתם מגיבים באותו
אופן לירידה צפויה ל 99$. אך אם הייתי אומר לכם לפני שנה שביטקוין בודד יגיע לשער של 1,200$ ואז “יצנח” חזרה ל 600$ הייתם אומרים שאני משוגע. ואני לא רוצה בכלל לדבר על לפני שנתיים ושלוש, אז הביטקוין נסחר עבור סנטים בודדים. היום ניתן בקלות לומר שהמידע היה מונח בפני כולם וכל מי שהתמזל מזלו ונחשף אליו ובחר בכל זאת להתעלם ממנו עשה טעות קשה. מבלי לראות את האירועים קורים בצורה הדרגתית, לרובנו קשה מאוד לדמיין בעתיד מצב ששונה בצורה קיצונית ממה שקורה עכשיו.

ובכל זאת כמה יחידי סגולה שקראו בין השורות והצליחו להבין מה עומד מאחורי הביטקוין ועד כמה הטכנולוגיה החדשנית שהוא מציע יכולה לשנות את העולם הפיננסי כפי שאני מכירים אותו, והצליחו גם בדרך קסם להתנתק מכל הדעות הקדומות שלהם ומכל מנבאי הרעות וכל גורם מפריע אחר, הם אלו שיושבים עכשיו על ערימות של כסף. לא אתם.

אז אם אתם מאלה שצריכים לראות מהצד את הביטקוין עולה כל פעם דולר ועוד דולר כדי להשתכנע, זו החלטה שלכם. אבל אם אתם רוצים להיות מאלו שרואים את התמונה הגדולה, אלו שמצליחים לחשוב מחוץ לקופסא ומסוגלים לדמיין את מה שלא ניתן לדמיין, יש לכם עדיין אפשרות לנצל הזדמנות נדירה, יש כאלו שיאמרו הזדמנות של פעם בחיים ולהצטרף למהפכה.

 

ועכשיו לחדשות

 

תשומת לב מיוחדת הוקדשה השבוע למסחר בביטקוין. המכרז הפדרלי של ממשלת ארה”ב למכירתם של כ 30,000 BTC שהוחרמו בשנה שעבר מאתר ה Silk Road, עורר עניין רב בשוק והפתיע רבים כאשר יצר אפקט הפוך מהמצופה ודחף דווקא לעליית שער הביטקוין. זאת בניגוד לתחזיות המוקדמות בעת פרסום המכרז שצפו כי המכירה הצפויה תזיק לביטקוין ותבריח את הקונים בשוק. נראה שהדעה הרווחת כעת בשוק היא שזכייתו של המשקיע טים דרייפר כזוכה היחיד במכרז תכריח את המתמודדים האחרים לפנות ישירות לשווקים כדי לרכוש ביטקוין בכמויות גדולות. מה שעשוי לעורר ביקושים גדולים. כבר עוד לפני ההכרזה על הזוכה ניתן היה לראות את העניין הגובר במכרז כאשר בארי סילברט מ Second Market צייץ כמה פרטים בחשבון הטוויטר שלו ואמר כי למכרז ניגשו 42 גופים אשר הציעו 186 הצעות לרכישת כמות כוללת של 48,013 ביטקוין. כ 60% יותר מהכמות המוצעת.

ההצלחה במכרז הראתה עד כמה הביטקוין התבגר ונראה שהשוק מתחיל להבשיל לקראת עסקאות בהיקפים גדולים ממה שהיינו מורגלים לראות עד עתה.

עוד בחזית המסחר, נראה שההצלחה האחרונה של הביטקוין מגיעה על חשבון מתחריו הקטנים. השבוע נרשמו ירידותחדות ברוב האלטים כאשר ההערכה היא שהכספים מוסטים מהם חזרה לכיוון הביטקוין. מכה כואבת במיוחד ללייטקוין, הממוקם במקום השני בשווי שוק המטבעות הדיגיטליים, שאיבד כ 30% מערכו במחזורי מסחר גדולים.

זירת המסחר הסינית Huobi ממשיכה להציג עסקים כרגיל למרות הקולות שממשיכים להגיע מהשלטון המקומי למיגור הביטקוין ודומיו הציגה השבוע מספר תכונות חדשות במסחר, ביניהן מסחר ממונף וחשבונות לייטקוין וביטקוין נושאי ריבית.

וחדשות טובות לסוחרים בזירת המסחר Poloniex. השבוע התקבלה בחשבון המייל של הסוחרים הודעה כי Poloniex סיימה להחזיר את מלוא חובה לסוחרים אשר נפגעו מפרצת האבטחה שהתגלתה בחודש מרץ האחרון, בה נגנבו כ 12% מיתרות הביטקוין בזירה. הבעלים של זירת המסחר נהג כבר אז בשקיפות מלאה ושיתוף מלא עם הקהילה ועמד במילתו עד המילי-ביטקוין האחרון. לא דבר מובן מאליו בשוק לא מפוקח.

 

עדכון רגולציה

 

דבר נפל בביטקוין השבוע כאשר לראשונה בעולם הביטקוין אושר כמטבע ואמצעי תשלום לגיטימי חליפי לדולר במדינת קליפורניה. לאחר אישור הסנאט חתם השבוע מושל קליפורניה על התקנה שמכשירה את הביטקוין כמטבע בכלכלה הגדולה ביותר בארה”ב, אין ספק שנראה את ההשלכות של החלטה חשובה זו בקרוב. בכלל נראה לאחרונה שהביטקוין נהנה מרוח גבית מהמחוקקים כאשר בעולם כולו נשמעים קולות חיובים. ברוסיה, הבנק המרכזי חושב כעת שלא צריך למהר ולדחות את הביטקוין ומרכך בכך מעט את עמדתו הקודמת, באוסטרליה המחוקק החליט לא למהר וללמוד את הביטקוין לעומק, ודחה את החלטתו בנוגע למיסוי ביטקוין לזמן הקרוב, בשוויץ דו”ח של המועצה הפדרלית רומז שהחקיקה הקיימת הינה מספיקה לעת עתה להכיל את הביטקוין ולא צפויה חקיקה נוספת בנושא בשנה הקרובה לפחות, ובסינגפור, חברת השקעות בבעלות ממשלתית המגלגלת מיליארדי דולרים בשנה החלה להתנסות עם המטבע הדיגיטלי ופתחה לכל 400 עובדיה ארנק ביטקוין דיגיטלי.

ביטקוין מסביב לעולם

 

כולם כבר יודעים שסלבס וביטקוין הולכים טוב ביחד. והשבוע הזוג המלכותי ג’יי-זי וביונסה מציעים לכם לרכוש כרטיסים להופעה שלהם בביטקוין ישירות מהעיתון ומציעים 25% הנחה על הדרך. המודעה פורסמה השבוע בעיתון השיקאגו סאן-טיימס ובה לוגו בולט במיוחד של הביטקוין וקוד QR לתשלום. העיתון, אשר הינו העיתון הגדול הראשון בעולם שהחל לקבל ביטקוין לפני מספר חודשים, חבר ל CoinBase וחברת בלוקצ’יין וכל הצדדים בשותפות מקווים שזוהי התחלה מבטיחה של אמצעי מכירה חדיש המתבצע ישירות דרך פרסומות.

בניו-יורק, יריד עבודה שהתקיים השבוע חשף כי רבים מתוך 200 המשתתפים ביריד היו מעוניינים לקבל את משכורתם בביטקוין בלבד. היריד שהוגדר כהצלחה משך אליו מתעניינים רבים המחפשים להשתלב בתעשיית הביטקוין ממגוון רחב של תחומים ביניהם תכנות, פיננסים ואפילו מכירות ושיווק. אבל יש גם כאלה שלא צריכים יריד תעסוקה. מתכנת מוכשר בשם מייק הרן הוכרז השבוע כזוכה הגדול בבאונטי של 40,000$ אשר הוענקו לו בתמורה לפיתוח פלטפורת מימון המונים מבוזרת בביטקוין הנקראת LightHouse. התשלום מומן מכיסו הפרטי של המליונר חובב הביטקוין אוליבר ג’נסנס שהביע את דעתו לאחרונה על כך שארגון הביטקוין העולמי לא מצליח לתפקד בצורה מספקת בפיתוח מוצרים חדשים לביטקוין והציע פרס של עד 100,000$ למי שיצליח לבנות מערכת מימון המונים מבוזרת. Lighthouse אמורה לראות אור באוגוסט הקרוב.

לאלו מכם שמתעניינים בסיפורים האנושיים שמאחורי הביטקוין ולא רק במחיר שלו, אתר החדשות Coindesk אסף עבורכם 7 טיזרים לסרטים דוקומנטריים על ביטקוין שאתם חייבים לראות. כל אחד מהסרטים מביא איתו סיפור מעניין על ביטקוין, החל מ “סוף עידן הכסף כפי שאנו מכירים אותו”, סרט עצמאי שהופק בעלות של 7,000$ בלבד שגויסו באתר קיקסטרטר ועד לסרטים כמו – “ביטקוין באוגנדה” שמתמקד בשינוי שביטקוין יכול להביא לאזרחים רבים במדינות העולם השלישי. הסרט מספר כיצד פתיחת ארנק ביטקוין לילד באוגנדה אפשרה את תשלום שכר הלימוד שלו והוצג לראשונה בכנס הביטקוין האחרון באמסטרדם. כמו כן תמצאו סרטים כמו “אני סטושי” שמתחבט בשאלה האם ביטקוין יכול להביא איתו את השינוי “משנה המשחק הנדרש” לעולם התשלומים והפיננסים. והסרט “ביטקוין בארגנטינה” שבוחן את ההשפעות האפשריות של הביטקוין על המדינה מוכת האינפלציה ואי היציבות השלטונית.

 

כאן מקבלים ביטקוין

 

השבוע התבשרנו על כניסתם של כמה שחקנים כבדים לזירת הביטקוין. ראשית ענקית האשראי מסטרקארד הגישה השבוע בקשה לפטנט על “עגלת קניות גלובאלית” הכולל את שילובם של אמצעי תשלום חליפיים למטבעות פיאט. למרות שהפטנט לא פונה במפורשות לשילובו הצפוי של הביטקוין במערכות החברה, המטבע הדיגיטלי מוזכר בבקשת הפטנט מספר פעמים.

ומרמיזות לדברים קצת יותר מפורשים. ענקית הקמעונאות המקוונת Newegg הודיעה השבוע כי היא מתחילה לקבל תשלומים בביטקוין. Newegg רשמה בשנה האחרונה הכנסות של כ 2.8 מיליארד דולר. כמו במקרים רבים בעבר, המניע להתחיל ולקבל את המטבע הינו דרישת הצרכנים והרצון של החברה להעניק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר.

עוד ענקית שקפצה למים היא חברת משלוחי הפרחים 1-800-Flowers שמעכשיו תמיר לכם את הביטקוין לסחלבים. החברה רשמה הכנסות של 735 מיליון דולר בשנה האחרונה. אין מה להגיד. העסק מתחיל לתפוס תאוצה.
חברת Expedia אשר הודיעה לפני מספר שבועות על אימוץ הביטקוין מעדכנת ומודיעה כי ההכנסות מביטקוין מאז הכרזתה עלו על ההערכות המוקדמות של החברה. סמנכ”ל המכירות סירב לתת נתונים מדויקים אך אין ספק שב Expedia מרוצים מהמהלך ומתכננים בקרוב להוסיף את אפשרות התשלום לכלל חטיבות החברה. (טיסות ושייט).

לא רק דוברי האנגלית בכדור יכולים לשלם בביטקוין. בקוריאה חברת Galaxia פתחה שער לאלפי עסקים לקבל תשלומים בביטקוין כאשר הודיעה על הצטרפותה למעגל מקבלי המטבע הדיגיטלי. Galaxia היא אחת משלוש חברות עיבוד התשלומים המקוונים הגדולות יותר בקוריאה והינה משרתת יותר מ 10,000 עסקים במדינה.

 

לסיום, שני מחקרים מעניינים. ארגון עצמאי בין-ממשלתי בשם FATF, אשר שם לו למטרה להילחם בתופעות הלבנת הון ומימון פעולות טרור פרסם השבוע דו”ח ובו בחן את הסיכונים של מטבעות דיגיטליים בהיבטים הללו. לארגון קובץ סטנדרטים עולמיים שכל מדינה צריכה לקיים על מנת לקבל את תו התקן של הארגון וכל מדינה שמסרבת לעבוד לפי סטנדרטים אלה נכנסת “לרשימה השחורה”.  במסמך שפורסם תחת השם “מטבעות ווירטואליים – הגדרות ופוטנציאל להלבנת הון ומימון טרור” נכתב שלמטבעות ווירטואלים יש את הפוטנציאל לשפר ולייעל את מערכות התשלומים הקיימות על ידי הקטנת החיכוך בעסקאות והם עשויים להציג יתרון על פני חברות עיבוד תשלומים מקוונים כמו פייפאל. בנוסף המסמך מצביע על היתרון הגדול של מטבעות אלו בביצוע עסקאות בסכומים קטנים (מיקרו תשלומים) ופיתוח אפשרי של ענפי מסחר חדשים המונעים על ידי אנשים פרטיים שיציעו למכירה שירותים וסחורות ברשת.  יתרון נוסף שמייחסים לביטקוין ודומיו הוא היכולת שלו להשפיע לטובה על איזורים בהם מערכת הבנקאות אינה מפותחת דיה ואזרחים רבים מתנהלים ללא חשבון בנק. הדו”ח של FATF הינו בסך הכל דו”ח טוב וחיובי עבור הביטקוין, אך הוא גם מתריע בפני מספר סכנות פוטנציאליות בשימוש במטבע הדיגיטלי בכל הנוגע לניצול לרעה של המטבע לצורכי הלבנת כספים ומימון פעולות טרור, זאת עקב האנונימיות הרבה שהוא מציעה וחוסר היכולת של גורמי האכיפה למקד את פעילותם כנגד גורמים עבריינים בשוק מבוזר.

מחקר נוסף המגיע אלינו מאוניברסיטת דלוייט בחן את השפעות אמצעי התקשורת על הביטקוין. המחקר מסיק כי לביטקוין יש את הפוטנציאל לשנות לחלוטין את עולם התשלומים והתעשיות הסובבות אותו אך הגיע למסקנה שהתקשרות מסיחה את דעת הקהל, הממשלות והעסקים מהחידושים הטכנולוגים של המטבע ויתרונותיהם. המסמך שנקרא “ביטקוין: עובדות, בדיה ועתיד” טוען שהתקשרות נוטה להתמקד בעיקר בתנודתיות המחיר של הביטקוין, באיסורים ממשלתיים (דוגמת סין) וקריסות של אתרי מסחר, זאת במקום להדגיש את חשיבותו ארוכת הטווח של הביטקוין והפוטנציאל הגלום בו כמערכת תשלומים חדשה. “ביטקוין הוא לא רק דרך חדשה לרכוש דברים, זהו פרוטוקול להמרת ערך על גבי רשת האינטרנט ללא גורם מתווך… ביטקוין בקרוב יוכל להחליף מערכות נוספות הנזקקות לצד שלישי מתווך כגון העברת נכסים, ביצוע של חוזים וניהול זהויות”. נו! זה בדיוק מה שאנחנו אומרים כל הזמן…

זהו לבנתיים, נתראה בשבוע הבא.

Top