• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 30.5.2014 – 23.5.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 30.5.2014 – 23.5.2014

מר ביטקוין היקר:

הדרך להצלחה היא ארוכה, קשה ומפותלת. בדרך, אנחנו צריכים לעבור מכשולים רבים ולהימנע מסכנות אין ספור שאורבות לנו בפתח עד שנזכה להגיע למטרתנו המיוחלת.
זה שאתה מטבע דיגיטלי מבוזר. וזה שעלית ב 64% רק מלפני חודש, לא אומר שאתה פשוט יכול להמשיך לגדול, לצמוח, לשגשג ולצחוק כל הדרך אל הבנק (המבוזר כמובן).

הנה חמישה דברים שאתה צריך להיזהר מהם עכשיו במיוחד:

1. תראה, דבר ראשון אתה לא כזה מבוזר כמו שאתה חושב. יחסית מעט אנשים מחזיקים בך בכמויות גדולות ועוד פחות מהם מחזיקים בכוח הכרייה שלך. תחשוב על זה.

2. אתה צריך לבחור יותר טוב את החברים שלך, יש לא מעט מהם שגונבים, מרמים ומטעים את הציבור. זה סתם מוציא לך שם רע. אתה מכיר את המשפט “הראה לי מי חברייך…” טוב עזוב לא משנה.

3. הרגולטור ואתה הולכים על גבול דק. תשתדל להסתדר איתו, לטובתך. זה לא שאני חושב שאתה זה שלא בסדר… יכול להיות שאתם פשוט לא מתאימים אחד לשני. קורה.

4. אתה יודע, גם הנוכחות שלך במובייל לא משהו. ובמקרה הזה אתם אמורים להיות ממש זיווג מהשמיים. מה קורה עם זה??

5. ולבסוף, תשמע. זה לא נעים להגיד.. אבל בקושי יש לך חברים. אתה יודע כמה אנשים יש בעולם? צא, תתחיל להכיר אנשים חדשים מר ביטקוין. תאמין לי זה יעשה לך רק טוב. ולא רק החברים שלך מנוער שוחר מדע, תגוון קצת…

מקווה שלא הרסתי לך את הסופשבוע. לא התכוונתי. בוא שב לידי ואני אספר לך מה קרה איתך השבוע:

ובנימה קצת יותר רצינית, אז גם השבוע, כמו בכל שבוע, עשרות התפתחויות ודיווחים מכל רחבי העולם.

 

קצת רגולציה

 

ראשית בספרד, החלטה חשובה התקבלה השבוע הקובעת כי מיסוי על ביטקוין יהיה זהה למיסוי על שימוש במזומנים, ההחלטה צובעת את הביטקוין בספרד ככסף ולא כסחורה (ארה”ב). לא רע עבור ממשל שעד לפני כמה חודשים אפילו לא שמע על קיומו של הביטקוין. השכנה גרמניה לעומת זאת, אכזבה רבים בקהילת הביטקוין המקומית כאשר פרסמה תקנת מס חדשה לגבי עסקאות בביטקוין שתחייב את הסוחרים בביטקוין לשלם מס פעמיים. פעם אחת במכירת הסחורה בביטקוין ופעם נוספת בהמרתו לכסף מקומי.

ובצד השני, בארה”ב, קרן ההשקעות בביטקוין Falcon Global, שכרה את שירותיהם של לוביסטים שינסו לחנך ולהשכיל את חברי הקונגרס בנוגע לביטקוין ו”יעזרו” להם לקבל החלטות נבונות בנושא. אולי כדאי להם לשקול להתייעץ גם עם העו”ד הקנדית שהחלה לכתוב את ספר החוקים המלא הראשון בעולם על ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפים, אך בכל מקרה שלא יהיה, עדיף שהם לא ייפגשו עם המנהל לשעבר של מטבעת ארה”ב (המקום שבו מייצרים מטבעות) שכתב השבוע בחשבון הטוויטר שלו שביטקוין מהווה אתגר רציני לכסף הממשלתי והוסיף גם “שהגיע הזמן למטבעות קריפטוגרפים”.

ג’ים רוגרס, המשקיע האגדי, צוטט השבוע כאומר שהוא “פספס את האוניה” בהשקעה בביטקוין. מישהו צריך להגיד לג’ים שזאת כבר פעם שניה שהוא טועה . האוניה עוד לא הפליגה, היא רק עצרה לתדלק. וזה לא בגלל שאני אומר, שיקרא את הדיווח המקיף על טרנדים באינטרנט שפורסם השבוע והצביע על “עניין יוצא דופן” בביטקוין ברחבי הרשת והוא כבר יבין לבד.

לא מאמין לסקרים? אין בעיה. עם נתונים כספיים יבשים זה אפילו יותר קל. לדוגמא, שילוש ההשקעות בחברות בתחום הביטקוין על ידי קרנות הון סיכון בשלושת החודשים האחרונים. או העובדה ש BitPay כבר מעבדת ביום תשלומים של יותר ממיליון דולר או מכירות של יותר מ 1.6 מיליון דולר בביטקוין בחברת OverStock מתחילת השנה בלבד.

 

כספומטים, כנסים וארנקים דיגיטליים

 

פריסת הכספומטים לביטקוין בעולם נמשכת והשבוע כספומט ראשון הוצב בקזינו בלאס-ווגאס, SatoshiPoint הבריטית משיקה שלושה כספומטי Robocoin דו-כיוונים חדשים ברחבי בריטניה, ויצרני כספומטי הביטקוין הצ’כים, General Bytes, שחשפו בכנס הביטקוין באמסטרדם את המוצר שלהם BATMTwo, מתכוננים לביצוע משלוחים של כספומטים באירופה ובכל רחבי העולם. אגב כנסים, אם פספסתם את אמסטרדם (יש תמונות) אתם מוזמנים להירשם לכנס ה BitFin 2014 שייערך בדאבלין אירלנד ביולי הקרוב ויעסוק בעיקר סביב ביטקוין ועולם התשלומים והפיננסים. ועוד לפני כן ביוני, גם כן בדבלין, חברת BiteX מתכננת להשיק את אירוע ה BitcoinFRENZY שנועד לעורר את המודעות לביטקוין בקרב הציבור הרחב באירלנד. במהלך האירוע שבו המשתתפים יקבלו הסברים על ביטקוין ועל עולם המטבעות הדיגיטלים, כ- 500 משתתפים יקבלו במתנה ביטקוין בשווי שינוע בין 0.25 יורו ועד ל 50 יורו. שווה.

התפתחות חשובה ונדרשת בתחום הארנקים הדיגיטליים צפויה להגיע בקרוב מיצרנית תוכנת הארנק הדיגיטלי הפופולארי MultiBit, אשר חשפה בכנס הביטקוין באמסטרדם את ארנק ה MultiBit HD החדש שלה. הארנק החדש צפוי להעניק חווית משתמש נוחה ואינטואיטיבית שמעלימה מעיני המשתמש את הארכיטקטורה הלא-ידידותית של הביטקוין ומגישה אותה בתפריט נקי וברור. “זה ארנק שתוכל לתת לאמא שלך” אמר אחד מיוצרי הארנק.
ועדיין בארנקים, ארנק דיגיטלי חדש מבוסס פייסבוק בשם QuickWallet הושק השבוע. הארנק מתממשק עם פרופיל הפייסבוק של המשתמש ומאפשר שליחה של ביטקוין לחברים בקלות מדהימה. ממש כמו שליחת הודעה. הארנק מאפשר הוספת סיסמא המורכבת משלוש סיסמאות נפרדות להגנה על הארנק הפייסבוקי מהאקרים.

אחד מאותם האקרים הסתבך השבוע עם האדם הלא-נכון כאשר ניסה לפרוץ לחשבונותיו של יזם הביטקוין Roger Ver ששם לב שמישהו פרץ לכתובת מייל ישנה שלו וחשבון פייסבוק לא פעיל, ומיהר להציע בטוויטר ובפייסבוק פרס של 37.6 BTC (20,000$) למי שיביא לו מידע על הפורץ. ההאקר הצעיר, קיבל רגליים קרות ואפילו מסר ל Ver את הסיסמאות לחשבונות שפרץ. כבוד.

ההאקר של Ver אולי ויתר, אבל האקרים אחרים מצאו רעיון מקורי ויצירתי במיוחד לכריית מטבעות קריפטוגרפים. הם שתלו בגרסא פרוצה של משחק המחשב Watch Dogs תוכנה זדונית שמנצלת את כוח החישוב של הכרטיסים הגרפיים במחשבים האישיים של המשתמשים כדי לכרות לעצמם מטבעות. לרוע מזלם, קל יחסית לאתר את התוכנה ואת המקור שלה.

 

מישהו חייב לעשות מזה סרט

 

נראה שסאגת בורסת MtGox לא תיגמר לעולם. לאחר שתוכנית ההבראה/החייאה של הבורסה נדחתה השבוע על ידי CoinLab, פורסם בבלוג אנונימי בשם Willy Report, ניתוח מעמיק שבוצע על מאגר העסקאות שהודלף
מהבורסה היפנית
במרץ השנה המכיל את כל העסקאות שבוצעו ב Gox משנת 2011 ועד לנובמבר 2013. אותה תקופה בה נסק מחיר הביטקוין מ 200$ למעל 1,200$.

אתם יושבים?

מהניתוח עולה שרובוט מסחר אוטומטי בשם Willy פעל ב Gox בצורה שיטתית ושלח הוראות קנייה בלבד של ביטקוין. בין 15-20 ביטקוין בכל 5 דקות. (רובוט נוסף בשם Markus פעל גם הוא בצורה חשודה אך לא בהיקפים של Willy). שתי המכונות יחדיו סחרו במחזור עתק של 570,000 ביטקוין. כמות שללא ספק יכלה וכפי הנראה גם השפיעה בפועל על השער. נקודה חשודה במיוחד עולה כאשר מסתבר ש Willy המשיך לקנות ביטקוין דרך MtGox גם כאשר הבורסה לא הייתה זמינה למסחר למשתמשים, מה שאומר שהרובוט פעל מתוך שרתי החברה. טענה זו מחזקת את העובדה שבוצעה תרמית מכוונת מתוך MtGox במטרה להשפיע על השער. הדו”ח (שבינתיים הורד מהאוויר עקב תביעת זכויות יוצרים) מרמז על דפוס פעולה דומה גם בנסיקתו של הביטקוין מ 30$ ל – 266$ בתחילת שנת 2013. אין מה להגיד, המציאות עולה על כל דמיון.

לסיכום, ידיעה אופטימית, פרויקט MadeSafe הודיע השבוע כי יותר מ 500 מפתחים כבר הגישו את מועמדותיהם לפיתוח אפליקציות עבור הפרויקט. ב MadeSafe שואפים לשנות לחלוטין את פני האינטרנט ולהפוך אותה לשירות מבוזר אמיתי. הרעיון המבריק הזה מציע לקחת את כל המידע באינטרנט, לגרוס אותו לחתיכות קטנות ולפזר אותו בין כל העמיתים ברשת בכל רחבי העולם, כך ששום קובץ לא יהיה תלוי בשרת אחד בלבד, בטכנולוגיה הדומה לזו של הבלוקצ’יין של ביטקוין. בכך MaidSafe תהפוך את המידע באינטרנט להיות של כולם ושל אף אחד בו-זמנית ותנטרל בעצם כל אפשרות לצנזר, לתפוס או לעקל את המידע שבה. העמיתים ברשת ה SAFE יתוגמלו על שירותי האחסון והחישוב שלהם במטבע קריפטוגרפי ייחודי בשם Safecoin.

 

עד השבוע הבא…

Top