• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי – 22.8.2014 – 15.8.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי – 22.8.2014 – 15.8.2014

מה לא היה לנו השבוע. נפילות שערים, עליות חדות, Flash Crash ופרצת אבטחה ענקית.

כבר בתחילת השבוע התבשרנו על פריצה לאחד החשבונות של זירת המסחר BTER הסינית ועל גנבתם של כ 50 מיליון מטבעות NXT בשווי של 1.65 מיליון דולר. אאוץ’.

המקרה כולו התנהל כאילו על פי תסריט הוליוודי בו הגנב החצוף התעמר בבעלי זירת המסחר ודרש תשלום כופר בביטקוין תמורת המטבעות הגנובים. לאחר משא ומתן קצר החליטו בזירה לשלם את הכופר. לאחר ששלחו תשלום בשווי 10 ביטקוין החלט ההאקר לאבד סבלנות ודרש לקבל את מלוא התשלום מייד. ב BTER עשו מעט שרירים וההאקר לא נותר חייב. הוא איים בסיום המשא ומתן ודרש תשלום מיידי. ב BTER נבהלו ושלחו אליו תשלום של כ 100 מטבעות ביטקוין. אבל להאקר זה לא הספיק והוא החליט לקחת גם את הביטקוין וגם את ה NXT ולהודיע שהמשא ומתן הסתיים. אאוץ’ #2.

ב BTER מודים שזוהי אשמתם המלאה והם מתכננים לפצות את המשקיעים אך כרגע עדיין לא ברור כיצד. לרגעים מסוימים נשקלה בקהילת הנקסט האפשרות לבצע RollBack לבלוקצ’יין של הרשת ועל ידי פיצול מכוון בבלוקצ’יין ויצירת בלוקצ’יין חדש. ובכך בעצם לבטל בדיעבד את גניבת הכספים. (תחשבו על זה כמו לבנות מכונת זמן ולחזור לרגע לפני הגניבה ולנטרל אותה). זאת בדומה למהלך שביצעה קהילת ה VeriCoin בחודש שעבר לאחר גנבתם של 8 מיליון מטבעות VRC. לבסוף החליטו ב NXT לא לבצע את המהלך השנוי במחלוקת ולתת לקהילה לספוג את ההפסד. כעת טוענים ב BTER שיש בידיהם מידע רב על ההאקר והם פועלים להחזיר את הכסף בדרכים אחרות. שיהיה בהצלחה.

עוד אירוע מסעיר התרחש השבוע בזירת המסחר הפופולארית BTC-e כאשר כמה סוחרים ברי מזל (וכמה קצת פחות) זכו להיות חלק ממה שנקרא בעגה המקצועית Flash Crash. כפי הנראה, סוחר גדול (או כמה סוחרים) קטנים נאלצו לסגור בעל כורחם פוזיציית לונג על הביטקוין (הימור על עליית שער הביטקוין).
על פי ההשערות, הטריגר לאירוע היה ירידה מתמשכת בשער הביטקוין בנסיבות טבעיות. מה שגרם לסוחרים לספוג הפסדים גבוהים על הפוזיציה שלהם. ההימור השגוי, שהיה כפי הנראה ממונף, (הסוחרים לקחו הלוואה על חלק מסכום ההימור) גרם לסוחרים הפסדים גבוהים מאוד וכאמצעי ניהול סיכונים, כזה הנהוג גם במערכת הבנקאות המסורתית, זירת המסחר ביצעה מה שנקרא Stop Loss לפוזיציה הרעילה. התוצאה, זריקתם של אלפי ביטקוין למכירה בשוק ללא מגבלת מחיר. התוצאה של התוצאה: התרסקות רגעית במחיר לשער של 309 דולר לביטקוין. ברכות למנצחים. תנחומי לנשחטים.

האירוע ב BTC-e העלה את נושא המסחר הממונף (Margin Trading) לסדר היום והפך אותו לשעיר-לעזאזל התורן שאחראי על ירידות המחירים החדות. האמת היא שההאשמות לגבי המסחר הממונף כגורם אחראי לירידות הינן בגדר השערות בלבד ובאותה מידה פקודת מכירה שגויה יכלה להיות הגורם לנפילה החדה. וגם אם זוהי אכן הסיבה, אין על מה להאשים את הטכנולוגיה. מסחר ממונף הוא חלק מכל שוק משוכלל והינו תוספת מבורכת לדעתי לשוק המטבעות הדיגיטליים. אגב, כמו שהוא גורם לנפילות חדות הוא גם בהחלט יכול לספק התפרצויות לכיוון השני. אני בספק אם מישהו יתלונן כשזה יקרה. אותה תנודתיות אגב, לדעתה של חברת Wedbush Securities, היא דווקא משהו שהחברה בוול-סטריט מאוד אוהבים ורואים כהזדמנות מעניינת. אתם יודעים, אלה עם הכסף הגדול.

 

רגולציה

 

השבוע היה גדוש באירועים בתחום רגולציית הביטקוין. הדי ה BitLicense עדיין נשמעים היטב בעולם (זוכרים? הרשיון המחמיר שחברות ביטקוין בניו-יורק ידרשו להוציא) והשבוע הגיעו עד לסין הרחוקה. שם שלושת זירות המסחר הגדולות ביותר (OKCoin, BTC China, Huobi) שילבו כוחות ופרסמו מכתב פתוח מפתיע כתגובה להצעת החוק האמריקאית. במכתב נמסר כי שלושת החברות, כמובילות בתחומן בסין, מרגישות שזוהי חובתן להגיב להיבטים מסוימים בהצעה. וכמו קולות רבים שנשמעו כבר בשבועות האחרונים, אומרות גם הסיניות כי הצעת החוק תאלץ אותם לא לקיים עסקים עם חבריהם הניו-יורקים וכתוצאה מכך תפגע קשות בעסקיהם מעבר לים. מה גם שהעולם כולו מביט לניו-יורק כמרכז עסקים עולמי ועשוי ללכת בעקבות הצעת החוק הנוקשה, אם תאושר.

חברות וארגונים רבים בתחום המטבעות הדיגיטליים כבר הגישו את הערותיהם להצעת החוק, ביניהן גם ה Chamber Of Digital Commerce. ה CDC הינו ארגון לוביסטים אשר הוקם בחודש שעבר ושם לעצמו מטרה להפוך לסמן מוביל בייעוץ וקביעת מדיניות הביטקוין בארה”ב, זאת תוך כדי עידודה של רגולציה ראויה בתחום. מבין התגובות שהגיש ה CDC, הוצע גם להעניק פטור לחברות קטנות בתחום ולחברות סטארט-אפ ולא להכיל עליהם את רגולצית ה BitLicense. זאת במטרה לא לחנוק את החדשנות ולאפשר את היצירתיות הכה נדרשת למטבעות הדיגיטליים בשלב צעיר זה של התעשיה. כמו כן הצטרף ה CDC בבקשה להאריך את פרק הזמן הקצר שניתן לחברות להגיב, 45 ימים בלבד. ולפי עידכון שהתקבל ממש בשעות האחרונות, מסתבר שלפחות לחלק הזה התקבלה התייחסות ראויה והתקופה הוארכה בעוד 45 ימים נוספים.

עוד בארה”ב, אתם אולי זוכרים את LibraTax שהזכרנו באחד מהסיכומים השבועיים שלנו לפני מספר חודשים. Libra היא חברה אשר קמה במטרה לספק את כל שרותי המס הנדרשים לחברות ולאנשים פרטיים בעולם הביטקוין – פוסט רגולציה. אז השבוע, לאחר עבודה מאומצת וחודשי פיתוח, תוכנת המס של Libra, מתקרבת להשקתה החגיגית. התוכנה נבנתה על מנת להתאים את עולם הביטקוין, עם החידושים הפיננסים שהוא מביא עימו, למערכת המס המסורתית והינה מעודכנת על פי דרישות ה IRS העדכניות כפי שהוצגו בתחילת השנה. חברות כמו Libra הינן נדבך חשוב מאין כמוהו לגדילתו של הביטקוין והפיכתו לאמצעי תשלום אמיתי בעולם בו הכסף יוכל להישאר בתוך כלכלת הביטקוין ולא רק יהפוך להיות עוד דרך לחברות להשיג דולרים.

ובאירופה, נראה כי המחוקקים עומדים לפני הישורת האחרונה אשר תכריע האם רווחי זירות מסחר ממסחר במטבעות דיגיטליים ועסקאות המשולמות בביטקוין בעסקים יהיו חייבים בתשלום מס ערך מוסף (VAT). המצב הקיים באירופה היום בנוגע למיסוי עסקאות ביטקוין הוא של חוסר אחידות. חלק גדול מהמדינות עדיין לא בחן כלל את הנושא, חלק נוסף החליט להחריג לבינתיים את תשלום המע”מ מעסקי המטבעות הדיגיטליים וחלק מהמדינות כבר החילו חובת תשלומי מע”מ על זירות המסחר ועל קניית סחורות במטבעות דיגיטליים. בימים אלו, בעקבות פנייתה של שבדיה, דן באירופה בית המשפט הגבוה לצדק (ECJ) בסוגיה ונראה כי להחלטה שתתקבל יהיו השלכות מרחיקות לכת עבור מדינות האיחוד כולו. החדשות הטובות הן שיכול לקחת לבית המשפט עד כשנתיים לקבל הכרעה.

נרחיק לרגע לאוסטרליה, שם קהילת הביטקוין (אשר הגדילה ראש בעבר והגישה מיוזמתה הצעה למיסוי מטבעות דיגיטליים במדינה) דחתה השבוע בכל תוקף את הנחיות המדינה לגבי מיסוי הביטקוין. על פי מדינת אוסטרליה הביטקוין הוא לא כסף ולא ימוסה ככזה אלא כאמצעי חליפין שאינו כסף. המשמעות היא פגיעה בעסקים אשר מקבלים ביטקוין כתשלום שווה ערך לדולר האוסטרלי, וסכנת מיסוי כפול על עסקאות ביטקוין. לא משהו.

ונסיים בתאילנד. שם בזמן שכולם היו בטוחים שהמדינה החרימה לחלוטין את הביטקוין מסתבר שחברת מסחר חדשה בתחום המטבעות הדיגיטליים הושקה לה השבוע בקלילות ובלי שום בעיות מיוחדות. החברה, Coins, קיבלה אישור לקיום מסחר אלקטרוני במדינה ממשרד המחוז ומדווחת שפעילותה חוקית לחלוטין תחת החוק במדינה. השקתה של Coins מגיעה גם לאחר שפקיד בכיר מהבנק המרכזי בתאילנד צוטט לאחרונה כאומר שמסחר בביטקוין מול הבהאט המקומי לא מחייב כלל אישור או רשיון של המדינה.

 

גיוסים ורכישות

 

המגייסת של השבוע היא חברת Chain אשר דיווחה על גיוס של 9.5 מיליון דולר. (וגיוס כולל של 13.7 מיליון דולר). החברה, מפתחת פלטפורמה אשר מסייעת למפתחים לבנות אפליקציות ביטקוין עם גישה מהירה לבלוקצ’יין. מייסדי החברה ציינו כי מטרתם ארוכת הטווח היא לסייע לגדילתו והתפתחותו של הביטקוין ושימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין גם לתחומים נוספים. החברה נמצאת עדיין בשלב בטא ומציעה כעת בחינם ממשק API לבלוקצ’יין עבור מפתחים. ל Chain מספר מוצרים הנמצאים כעת בפיתוח וצפויים להתחיל לצאת לשוק בחודשים הקרובים. מוצר אחד אשר הושק בחודש שעבר בגרסת דמו על ידי החברה וקיבל שלל תגובות נלהבות מאפשר את שליחתם של ביטקוין דרך טלפונים נייידים על ידי סריקת טביעת אצבע של המשתמש.

ועוד בתחום הבלוקצ’יין, חברת Coinbase, המספקת שירותי עיבוד תשלומי ביטקוין, שירות ארנקים ואחסון ביטקוין הודיעה השבוע כי היא רכשה את Blockr.io. שירות סורק בלוקים אינטואיטיבי ובעל ממשק ידידותי למשתמש. לדברי Coinbase, הם תמיד מחפשים להתרחב לתחומים נוספים על ידי רכישות של חברות אשר עוזרות לשימוש קל וידידותי יותר בביטקוין. Blockr.io מספקת שירות סריקת בלוקים לא רק לביטקוין אלא גם לליטקוין ועוד כמה מטבעות נבחרים, מה שהחל גל ספקולציות שאולי זהו סימן לכך ש Coinbase  שוקלת להתחיל לעבד תשלומים גם במטבעות דיגיטליים נוספים חוץ מהביטקוין.

עוד חברה שהחלה לספק שירות סורק בלוקים בבלוקצ’יין היא חברת מנוע החיפוש duckduckgo המאפשרת כעת לבצע חיפוש ולהציג נתונים מפורטים לגבי עסקאות ביטקוין בבלוקצ’יין ישירות דרך שורת החיפוש.

 

 חדשות מסביב לעולם

 

השבוע נפל דבר. חברת המתכות היקרות Amagi Metals אשר החלה לקבל ביטקוין בנובמבר 2012 הודיעה כי היא מפסיקה לקבל תשלומי מטבעות פיאט. כן קראתם נכון, החברה מתכננת לא לקבל יותר דולרים כאמצעי תשלום. ההצהרה המפתיעה השבוע מגיעה עקב מה שהוגדר על ידי החברה “אובדן אמון” בערכו העתידי של המטבע הפופולארי ביותר בעולם. בהצהרה נמסר שמאז שבוטל בסיס הזהב בשנת 1971 הדולר איבד מערכו יותר מ 97% מול הזהב ו כ 83% במונחי כוח קנייה – ולא נראה שהמגמה תיעצר בקרוב. אז נכון, מדובר על 2016, מה שמשאיר להם המון זמן להתחרט. ובכל זאת.
ועוד חברה שמקבלת רק ביטקוין, BTCTrip הודיעה השבוע כי היא מרחיבה את אפשרויות התשלום בה גם ללייטקוין ודוגיקוין.

ואם כבר לייטקוין ודוגיקוין אז חברת עיבוד התשלומים GoCoin אשר מספקת סליקה ועיבוד תשלומים במטבעות אלו (לצד הביטקוין כמובן) משיקה השבוע שירות חדש הנקרא “Click To Bill”. השירות יאפשר לחברות לפנות ללקוחותיהם (אשר ידוע כי הינם בעלי ארנק ביטקוין) במייל או בהודעת SMS ולבקש מהם באמצעות אותה הודעה לבצע תשלום אשר יטען את חשבונם דרך תשלום בביטקוין, לייטקויון או דוגיקוין. (לדוגמא ספקיות טלפונים המספקים חשבונות Pre-Paid ללקוחותיהן יוכלו לדרוש מהם תשלום בביטקוין לטעינת הכרטיס במידה ויתרתם נמוכה) בסרטון הדגמה שפרסמה GoCoin ניתן לראות שכל התהליך מתבצע בתוך שניות ספורות.

כל אחת מעשרות הידיעות והחדשות שנאספות מכל העולם בכל יום בתחום הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים נכנסת למערך השיקולים של כל חבר בקהילת הביטקוין העולמית ומשפיעה עליו בצורה כלשהיא, לעיתים לטובה ולעיתים לרעה.
כדי שנוכל להתמודד עם עודף המידע ששוטף אותנו ללא הרף ונוכל להעריך מה השפעתן הכוללת של שלל החדשות והידיעות, הושק על ידי אתר החדשות Coindesk מדד אמון צרכנים חדש בשם (Bitcoin Sentiment Index (BSI.
המדד צפוי לשכלל שלל נתונים רלוונטים מכל רחבי העולם דרך איסוף מידע ופניה למליוני אנשים ברחבי העולם דרך תשתית מודעות חדשנית בטלפונים סלולאריים ולהעניק תמונה רחבה לגבי סנטימנט הצרכנים ולגבי הלך הרוח העולמי לגבי הביטקוין בכל רגע נתון.

 

גם בישראל

 

אצלנו בזירה המקומית הושק השבוע פרויקט הגיוס ב Headstart לסרט “קריפטו להמונים“. הסרט הינו הפקה עצמאית דוקומנטרית באורך מלא העוסקת בביטקוין ובצמיחתה של כלכלה אלטרנטיבית ברחבי העולם.

יוצרי הסרט שואפים לחשוף לעולם את הביטקוין ואת הכלכלה החדשה והמהפכנית שהוא מביא עימו. לאחר שיושלם, הסרט יהיה מוצג בחינם באינטרנט ונגיש לכולם כיצירה חברתית שמטרתה להפיץ בשורה. כך לדבריו של יוצר הסרט להב לוי. אם אתם רוצים לקבל מושג קטן על הפרויקט ועל רמת העבודה (הגבוהה יש לומר) לפני שאתם פותחים את הכיס אתם מוזמנים להציץ בטריילר המצוין שפורסם השבוע. גיוס הכספים מתבצע גם בביטקוין אז קדימה, לא להתעצל. לכולכם יש כמה מיליביט פנויים שאתם יכולים לתרום למטרה החשובה.

עדכון נוסף מהארץ. לפני כשבועיים סיפרנו לכם שבעקבות יוזמה של איגוד הביטקוין הישראלי תוכלו לרכוש את ארנק החומרה של Trezor בהנחה, על ידי הקלדת קוד קופון ספציפי ברכישה.

כעת אנו מעדכנים כי ניתן לבחור בין שתי אפשרויות: האחת, שימוש בקוד הקופון bitcoin.org.il, מה שיעניק לכם הנחה אוטומטית של 5% (זכרו להפיצו אך ורק בארץ).
והשנייה, הזנת קוד הקופון 69de285cd0ad ברכישה שיקנה לכם הנחה של 7.5%, אך רק במקרה ותדרשו אותה בחזרה מיו”ר איגוד הביטקוין הישראלי, מני רוזנפלד. ההנחה משולמת לרונזפלד כעמלה על הפניית הלקוחות לרכישה ב Trezor אך ביוזמה אישית מבורכת, הוא מתכוון להחזיר אותה לכל דורש.
במקרה ותתבצע רכישה בה לא תידרש העמלה, מני מתכוון לתרום את הסכום לאיגוד הביטקוין.

 

ונסיים בידיעה חשובה. חלקכם אולי זוכרים שאלה שהועלתה כאן בסיכום החדשות השבועי בעבר.

מי יקבל את הביטקוין שלכם כשתמותו?

העידן החדש שבו נכסים רבים נשמרים במרחב הדיגיטלי ומוגנים בסיסמאות שמורות מציב בפנינו שאלות רבות בנוגע לירושה דיגיטלית במקרה והרע מכל יתרחש.
בנכסים דיגיטליים, מלבד ההגנה בסיסמאות, רבים המקרים בהם הקרובים שלכם כלל לא יידעו שנכסים אלו היו ברשותכם. צעד קטן אך חשוב בנושא התרחש השבוע כאשר חוק חדש אושר במדינת דלוואר, אחת מהמדינות הקטנות ביותר בארה”ב. החוק הסדיר את הנושא הסבוך עבור תושבי המדינה ועל פיו יורשים של אדם הנפטר כעת זכאים בצורה חוקית לקבל גישה לכלל הנכסים הדיגיטליים שלו. בין היתר לחשבון המייל ולחשבונותיו ברשתות החברתיות וכן, גם לביטקוין שלו. רק מה, בביטקוין בו בדרך כלל אף אחד חוץ מהמשתמש עצמו לא יודע את הסיסמא, אם בכלל הוא יודע שהביטקוין קיימים ובאילו כתובות, המצב יהיה קצת יותר מורכב.

אז מי באמת יקבל את הביטקוין שלכם כשתמותו? תחשבו על זה…

2 thoughts on “חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי – 22.8.2014 – 15.8.2014

Top