• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 20.6.2014 – 13.6.2014

חדשות הביטקוין – הסיכום השבועי 20.6.2014 – 13.6.2014

טוב אז כנראה שבלי ווילי זה פשוט לא הולך

 

נראה שהביטקוין קצת תקוע. באמת. רואים שקשה לו. מחזורי המסחר הולכים ומתדללים והשוק הולך והופך רדוד יותר ויותר. הסוחרים נבהלים מכל תנועה ורמת הרגישות הגבוהה הופכת את השוק לנפיץ ושביר, מצב שבקלות
יכול לגרום למה שנקרא בעגה המקצועית פאניק-סייל ו”החלקה” רצינית של המחיר. בקיצור, תכינו הוראות קנייה ב 300$ לכל מקרה שלא יהיה.

דווקא בתקופה האחרונה, נראה שלא חסרות סיבות לעליות. ועליות משמעותיות. תשתיות הביטקוין בעולם מתחזקות ומתבססות בכל יום שעובר. מאות כספומטים פרוסים ברחבי העולם וחברות ענק מתחילות לפלרטט עם המטבע. התקשורת אוהדת, ועוד אנשים מצטרפים כל יום למעגל הביטקוין. אז יכול להיות שאנחנו פשוט רגע לפני הזינוק הגדול והכוחות הפרוסים ברחבי העולם רק מחכים ליריית הפתיחה של המערכה הבאה. יכול להיות גם שאנחנו בדרך לתקופת דשדוש ארוכה וחסרת עניין, או רחמנא לצלן בדרך לעוד גל ירידות. אני מהמר על האפשרות הראשונה.

אבל מה בכל זאת יכול להעיב כל כך על הביטקוין אם הכול כזה טוב. אז האמת, שכשמסתכלים קצת לעומק יש כמה סיבות:

ראשית, ויותר מכל דבר אחר. הענן השחור המרחף בדמות ה 51% של Ghash. (שהזכרנו בסיכום השבועי הקודם) פול הכרייה אשר מסכן לראשונה ובצורה אמיתית את עצם קיומו של הביטקוין. אז הם אמרו שאין מה לדאוג אבל בכל זאת דואגים ובצדק. החמדנות הזו של הכורים יכולה לגרום בסופו של דבר למה שנקרא “הטרגדיה של נחלת הכלל”. מצב בו כל פרט חושב רק על עצמו ובדרך כולם דופקים את כולם. אבל בשוק הכרייה לא כולם חמדנים ו Bitfury לדוגמא הודיעו כי הוציאו מחוות הכרייה המשותפת של GHash 1.5 פטה-האש. שזה מלא. וגם אצלנו, חברת ציוד הכרייה הישראלית basic-il.net הודיעו שהם מעבירים את ה 15 טרה שלהם למקום אחר. כי
כל מגה חשוב.

 

עוד סיבה אפשרית לקשיים האחרונים מגיעה מחזית המסחר בדמות המכרז שפרסמה ממשלת ארה”ב למכירתם של 30,000 BTC שהוחרמו מאתר ה SilkRoad. אגב, אם בא לכם לראות מי הם האנשים שיש להם 18 מיליון
דולר פנויים להשקעה בביטקוין, אז תודות למרשל חסר אחריות ב FBI אתם יכולים. מייל שנשלח עם הקובץ הלא נכון (זה באמת קורה לכולם אה?) חושף את הרשימה ומראה שישנם כמה מעוניינים דווקא לא מתוך עולם הביטקוין. מעניין. כך או כך אם תשאלו אותי, המכירה המתוכננת משפיעה יותר על הסנטימנט מכל דבר אחר. הסכום המדובר זהה בסך הכול למחזור מסחר של יום אחד ואני מזכיר, השוק מיובש. לפני חצי שנה הסכום הזה היה נספג תוך כמה שעות.

ובכלל יכול להיות שזה הסינים. כמעט שכחנו מהם כבר. ארגון חברות התשלומים של סין הוציא השבוע מסמך ובו המלצות לדרכים נוספות בהן ניתן יהיה לעצור את הפקדות הכספים לבורסות למטבעות דיגיטליים ולעצור סופית
את הביטקוין בסין
. הם מ-פ-ח-ד-י-ם.

 

ועכשיו קצת חדשות טובות

 

עדיין במזרח, באוסטרליה הרחוקה עשו היסטוריה. חברת DigitalBTC הפועלת במגוון תחומים בשוק הביטקוין היא חברת הביקטוין הראשונה בעולם שנרשמה למסחר בשוק מניות מוסדר.

ועוד הצלחה הקשורה בשוק ההון, מדד הביטקוין של האחים ווינקלווס ה WINKBTCO התווסף למסופי בלומברג ומהווה עוד צעד קטן בדרך ל ETF (תעודת סל) ביטקוין של האחים שצפויה לקבל אישור לקראת סוף השנה.

 

כאן בונים (תשתיות ביטקוין)

 

גם השבוע חברות ועסקים נוספים הצטרפו למעגל מקבלי הביטקוין. רשת מלונות הולידיי-אין (כרגע רק בסניפי ניו-יורק) התחילו להתנסות בקבלת ביטקוין כאמצעי תשלום. ומכללת קינג, גם היא בניו-יורק, מוכנה כבר להתחיל ולקבל תשלום לשכר לימוד בביטקוין. חברת עיבוד התשלומים DIGITAL RIVER אשר עיבדה עסקאות בהיקף של יותר מ 30 מיליארד $ בשנת 2013, מוסיפה גם היא את האפשרות לשלם בביטקוין. ולמקרה שתהיתם מה גורם לחברות ענק כאלו לקפוץ למים ולהתנסות בביטקוין, מנהל התפעול של חברת הלווינים DISH, שהחלה בשבוע שעבר לקבל תשלומים בביטקוין, מסביר שהכול מתחיל בשירות ללקוחות והרצון להעניק ללקוח את כל האפשרויות הקיימות לביצוע תשלומים.

גם אצלנו בארץ הטעמת תשלומי ביטקוין ממשיכה להתקדם בקצב מרשים, הרבה בזכות חברת Hashware שהצליחה הפעם לרתום את אתר המלונות Hotels.co.il לקבל הזמנות באתר בביטקוין. האתר הוא אתר המלונות הגדול בארץ ועשרות אלפי גולשים עוברים דרכו מידי חודש. תשלומים בביטקוין יתאפשרו בו במהלך השבועות הקרובים.

ועוד ידיעה מעניינת גם היא מחברת Hashware. מיקאל בוזגלו ושלום כהן, מבעלי החברה ופעילים בקהילת הביטקוין בארץ הודיעו על הצטרפותם לדירקטוריון ישראקוין – המטבע המתיימר להיות המטבע הדיגיטלי הישראלי. החברה מ Hashware מעוניינים לקדם את המטבע ושילובו בעסקים ברחבי ישראל ועל הדרך לנסות ולתקן חלק מהרושם השלילי שדבק במטבע עקב סכסוכים פנימיים בין יזמי הפרויקט המקוריים.  בחזית גיוסי ההון לסטארט-אפ בתחום הביטקוין המצב ממשיך להראות טוב. מעבד תשלומי הביטקוין BITPAGOS הארגנטינאי גייס סכום צנוע של 600,000$ , וחברת ארנקי הביטקוין ברשת BITGO גייסו מכובד מאוד של 12 מיליון דולר לשירות הארנק המולטי-סיג הייחודי שלהם.

שירותים חדשים סביב רשת הביטקוין ממשיכים להיבנות כל העת. והשבוע למדנו גם על חברת דלתא שתהפוך את הביטקוין שלכם למקור הכנסה משתלם מבלי שתאלצו לעשות כלום. חוץ מלסמוך עליהם שהם יודעים מה הם
עושים. דלתא מציעה לכם להפקיד את הביטקוין שלכם תמורת ריבית שנתית של לפחות 5% ובתמורה מתכננת להשתמש בביטקוין האלו כמקור להלוואות עבור סוחרים בפלטפורמת המסחר שלכם בביטקוין מול הדולר במינופים. בעתיד יש להניח שעשרות של חברות כאלו יפעלו בשוק אך בינתיים, לדעתי, תנו לאנשים אחרים לשלם את שכר הלימוד ותצטרפו מאוחר יותר.

עוד ברחבי הרשת, מנוע החיפוש DuckDuckGo הוסיף אפשרות מיוחדת להצגת יתרה של כתובת ביטקוין במנוע החיפוש שלה שתראה לכם בצורה יפה וברורה את כמות הביטקוין בכתובת דיגיטלית ספציפית.

חברת בלוקצ’יין השיקה את אתר Bitcoin.com אותו חכרה ל 5 שנים מ Coinbase. בלוקצ’יין מייעדת את האתר, התומך ב 70 שפות, להפצת הביטקוין והמידע עליו להמונים ברחבי העולם. כמו כן, בבלוקצ’יין חשפו הצצה מוקדמת לאפליקציית האנדרואיד החדשה של השירות שאמורה להיות מעט יותר ידידותית למשתמש מקודמתה ותציג בנוסף שיפורי אבטחה. עוד נמסר מבלוקצ’יין כי היא מתכוונת לפנות לאפל בהקדם על מנת להחזיר את אפליקציית ארנק הביטקוין הפופולארית שלה למכשירי האייפון שהוסרה לפני מספר חודשים, זאת עקב שינוי המדיניות של אפל והחזרתן של כמה אפליקציות ביטקוין בחזרה לחנות.

 

קצת אלטים

 

אבל לא רק בביטקוין קורים דברים, גם האלטים סוערים. האקר מתוחכם פרץ לחברת שרתי אחסון והשתמש בכח המחשוב של עשרות שרתים כדי לכרות במשך כמה חודשים 500 מיליון מטבעות דוגי בשווי של כ 200,000$.
ועוד באלטים, השבוע לכבוד המונדיאל מטבע חדש בשם Worldcupcoin הגיח לעולם ושם לעצמו למטרה להפוך למטבע המועדף להימורים על משחקי גביע העולם. שיהיה בהצלחה עם זה.

ועוד מטבע חדש הגיע לשכונה. StartCOIN. המטבע המקבל רוח גבית מאישיות מטבעות הקריפטו מקס קייזר, ומתעתד להיות ה-מטבע החדש לגיוס כספים בשיטת מימון ההמונים. (עוד אחד?) המטבע מבוסס הסקריפט יהיה ניתן לכרייה וצפוי בנוסף להעניק “בחלוקה אווירית” 25 מטבעות לכל משתמש חדש שירשם לפלטפורמת ה- StartJOIN שעליה צפוי המטבע לפעול. בחזונו של אחד מיוצרי המטבע הוא רואה מטבע המיוצר על ידי אנשים ואשר מושקע בעסקים ופרויקטים חדשים, ללא צורך ביצירת חוב (גיוס אג”ח או מניות).

 

ולסיום, אבטחה ואנונימיות הינן שתי תכונות מהותיות המאפיינות את הביטקוין. אך אם לא תזהרו, תאבדו את שניהן בקלות. מחקר חדש מאוניברסיטת לוקסמבורג מצא שהאקר מיומן עם שני לפטופים ותקציב של 2,000$ יכול לעקוף, יחסית בקלות, את האנונימיות העומדת מאחורי עסקאות ביטקיון באחוזי הצלחה של כ 60%. ההתקפה מצליחה לקשור פעולה ברשת הביטקוין לכתובת IP מסויומת ובכך יכולה לחשוף את כתובת המגורים של המשתמש ולבסוף את זהותו.  הפרצה קיימת בעת שימוש בארנקים המותקנים על גבי מחשבים אישיים ומנצלת את העובדה שכל קליינט המתחבר לרשת הביטקוין עושה זאת דרך שימוש ב 8 שרתים שונים הידועים כצמתי (nodes) הכניסה. האקר אשר ממתין ומאזין לביצוע פעולות ברשת ינסה ללא הרף למצוא התאמה בין שני סטים של שמונת השרתים. התאמה פירושה זיהוי קליינט ספציפי. אז בפעם הבאה
שאתם מזמינים סחורה מ ה- SilkRoad תדעו שיש מצב שמישהו מתסכל עליכם.

פרצה נוספת אשר הפכה לנפוצה לאחרונה היא נסיונות פישינג ברשת. בפישינג, הגורם העוין שמנסה לגנוב לכם את הביטקוין ינסה לגרום לכם לבצע פעולות ביוזמתכם אשר יסתיימו בכך שהוא מרוקן לכם את הארנק. יש דרכים שונות ומשונות לעשות פישינג והנה 3 לקחים שיעזרו לכם להימנע לפחות מהבולטות שבהן:

– אל תהיו חמדנים – מייל שנשלח אליכם “בטעות” עם כתובת ביטקוין ומפתח פרטי שלה ומבקש מכם “עזרה” בשליחת הביטקוין בחזרה לארנק של השולח “בגלל שמשהו לא עובד לו” הוא ב 100% רמאות.

– אל תלחצו על קישורים – חלק מהתוקפים השתכללו והצליחו להעתיק בצורה מושלמת את הפורמט, הלוגו ואפילו השפה שבה משתמשים שירותי ארנק באינטרנט. אז גם אם המייל הגיע מצוות התמיכה של בלוקצ’יין שמבקש    מכם להחליף סיסמא כי הייתה פריצה לאתר, עצרו רגע, וודאו קודם בכל מקום שרק תוכלו שהמייל באמת נשלח מנותן השירות ולא ממתחזה.

– שימו לב לכתובות האתרים שאתם נכנסים אליהם – והיזהרו מפרסומות גוגל. לחיצה על קישור לא נכון בחיפוש של גוגל עשויה להביא אתכם לאתר מתחזה שנראה זהה לחלוטין למקור וישדל אתכם ולהזין את הפרטים והסיסמא שלכם לאתר. תמיד בדקו שהכתובת בדפדפן היא הכתובת של נותן השירות.

 

להתראות בשבוע הבא

Top