• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – סיכום שבועי 2.5.2014 – 25.4.2014

חדשות הביטקוין – סיכום שבועי 2.5.2014 – 25.4.2014

תפקיד הביטקוין במלחמה באינפלציה

אזרחים הנמצאים במדינות מוכות אינפלציה, הם אלו שירגישו את מלוא עוצמתו של הביטקוין. במדינות אינפלציוניות, אשר לרוב מדכאות את אוכלוסייתן ומונעות מהן יציבות מונטרית חיונית, אפשר באופן הגיוני לצפות למשיכה של האזרחים לביטקוין, אך לצערם של האזרחים במדינות אלו, לרוב, היכן שיש אינפלציה גבוהה ישנה גם גישה נמוכה לאינטרנט. זו נובעת בדרך כלל נובעת מצורת השלטון הדיקטטורית המדכאת אשר בנוסף לבידוד האזרחים, מרוויחה גם על חשבונם מהאינפלציה הגואה.
אך ישנם גם יוצאים מן הכלל. ישנן מספר מדינות בהן למרות שיעור האינפלציה הגבוה קיימת גישה ברמה סבירה לאינטרנט וכאן גם העסק מתחיל להיות מעניין.
במדינות כמו ארגנטינה, בלארוס, טורקיה וויאטנאם שיעור חדירת האינטרנט נמצא באיזור ה 50% (לעומת 80%+ במדינות מפותחות) ואכן במדינות אלו ניתן למצוא בבירור פעילות גבוהה ברשת הביטקוין וחיפוש מפלט במטבע הדיגיטלי.

המשוואה אם כן פשוטה: אינפלציה גבוהה + שיעור חדירת אינטרנט גבוה = ביטקוין

המטבע הדיגיטלי הוא הפתרון המושלם לאזרחי מדינות אלו. שליטה באינפלציה, פרטיות וחוסר היכולת של השלטונות להשתלט או לסגור אותו הופכות את הביטקוין למביא הצדק המוניטרי האמיתי.

לאלו החוששים מסכנות הדפלציה, אצטט את הכלכלן Jörg Guido Hülsmann שטוען "כי הפחד הלא מוצדק מדפלציה אינו מחויב המציאות ולא ישפיע בצורה הרסנית על חיי האזרחים. ההפך, דפלציה תשמיד מהעולם את כל אותם טפילים שחיים על חשבונם של אזרחי המדינה והכלכלה כולה, את כל אלו שחייבים את קיומים למערכת המוניטארית של ימנו. דפלציה היא האויב האמיתי של המדינה-החייבת ושל שותפיה הטפילים אך הינה ידידתו האמיתית של החוסך הקטן ושל כל מי שהינו בעל תזרים מזומנים חיובי".


מאסטרקוין מתרחבים

פרויקט מאסטרקוין מתרחב. צוות הפיתוח של הפרוטוקול, פרסם השבוע משרה דחופה למשרת מנהל השמה (מממ.. אם רק היה להם מנהל השמה שיטפל בזה) בין היתר פורסמו החודש משרות נוספות כגון: מנהל מוצר ומפתח רשת ועוד…
סה"כ החברה מעוניינת להעסיק כשישה כמפתחים במשרה מלאה.רון גרוס (AKA Ripper234), יו"ר מאסטרקוין, פרסם הודעה בקבוצת הפייסבוק "ביטקוין ישראלי" על באונטי של 6,000$ למי שמפנה מועמד שיתקבל. הגיע הזמן להוציא את החברים החננות שלכם מהבוידעם.
לפרטים נוספים כנסו לבלוג של מאסטרקוין

צרפת לא מכירה בביטקוין אך תשמח לקבל את כספי המיסים של משתמשיו

במהלך ממשלתי טיפוסי, משרד הכלכלה הצרפתי הודיע כי למרות שהביטקוין לא מוכר באופן רשמי על ידי צרפת כסחורה או כמטבע, משתמשיו עדיין חייבים לשלם למדינה מס על רווחי ההון שיפיקו מביטקוין. ובכל זאת, המדיניות בצרפת מאפשרת מעט חופש וסובלנות בנושא הזה ולא תרדוף אחר כל עסקה קטנה ובעיקר כאשר מדובר בעסקאות מזדמנות, כך לפי דובר המשרד.

מעמד הביטקוין בצרפת כאמור עדיין לא ברור. בעוד שהבנק הצרפתי מכיר בקיומם של מטבעות דיגיטליים הוא טוען שהביטקוין לא יוכל להיות מוכר ככסף תחת החוק הצרפתי.

מזל טוב! FeatherCoin בן שנה.

פדרקוין, המטבע הקריפטוגרפי מבוסס הלייטקוין חגג השנה יומולדת ראשון. זה אולי לא נשמע הרבה אבל בעולם המטבעות הדיגיטליים שנה זה כבר פז"מ רציני. פדרקוין היה מבין המטבעות הראשונים שהחלו את שיגעון האלטים. לתקופה מסוימת המטבע היה נראה כמבטיח והולך בדרכו של הלייטקוין בדרכו להתברג במקום השלישי והמכובד ברשימת המטבעות הדיגיטליים אך, לצערה של קהילת הפדרקוין (וישנה קהילה יחסית גדולה) עשרות מטבעות אקזוטים חדשים גנבו את ההצגה ודחקו את הפדרקוין הותיק מחוץ למסיבה. לדעתי האישית, פדרקוין עוד לא אמר את המילה האחרונה ובסופו של דבר, חוזק הקהילה והשימושיות במטבע היא שתכריע מי מבין המטבעות יישאר בסביבה. כשהאבק ישקע על 99% מהשיגעונות החדשים שצצים מכל פינה ייתכן ונראה את הפדרקוין מרים מעט את הראש וחוזר לעניינים.

לביטקוין יש שיר רישמי – Ode to Satoshi

אז האמת שזה לא ממש חדשות כי השיר התפרסם כבר לפני חודשיים אך אף פעם לא מאוחר להאזין לשיר הקאנטרי הקורע Ode to Satoshi של הזמר המוכשר John Barrett. השיר הוא המנון הוקרה ליוצר הביטקוין Satoshi Nakamoto על תרומתו לעולם. כמובן שניתן לשלוח תרומות בביטקוין ליוצר המוכשר. בבדיקה האחרונה שלי היו לו שם כמעט 2 ביטקוין ו 41 לייטקוין. לא רע…

 

אתם באמת צריכים לשמוע את זה: https://www.youtube.com/watch?v=zEQ2nPSL5-0

מחיר הביטקוין (שוב) צונח ב 10% עקב דיווחים
(שוב) על הזהרות מהבנק הסיני המרכזי

זה כבר מתחיל לעצבן אבל מה תעשו?
על פי שמועות חדשות הבנק המרכזי הסיני החל לקיים ישיבות פרטיות עם הבנקים הגדולים בסין והנחה אותם לא לפעול עם לקוחות וחלפנים העוסקים בביטקוין.  אין ממש חדש במדיניות הסינית מדצמבר האחרון אך ככל שהזמן עובר נראה שהסינים  יותר ויותר נחושים לסגור את כל הפרצות ולאכוף את האיסורים על השימוש בביטקוין. גל השמועות הנוכחי החל הפעם כאשר חברה הידועה כמקבילה הסינית של Paypal, פרסמה הודעה ללקוחותיה שלא תכבד לקוחות אשר מבצעים פעולות כספיות הקשורות לביטקוין או ללייטקוין וכו'. בהודעה אפילו נמסר כי הם מבקשים ממי שנתקל בפעילות כזו לדווח על כך לחברה. נראה כי ממשלת סין נמצאת בעיצומה של משימה למיגור הביטקוין מסין והיא עושה זו בצורה מציקה למידי באמצעות טפטופי שמועות וחצאי פרסומים. שיוציאו אותו כבר מחוץ לחוק וישחררו אותנו.

 

חממת הביטקוין SeedCoin מתכננת לגייס 2,000 BTC בסבב השקעות שני

אינקובטור הביטקוין SeedCoin, הודיעה השבוע על סבב הגיוס השני שלה המיועד למימון והשקעה בלא פחות מ 7 חברות סטארט-אפ ביטקוין חדשות. החברות על הכוונת מגיעות ממגוון תחומים שונים החל מחברת טיולים, חברת חדשות למטבעות קריפטוגרפים וחברה שתספק מידע ואנליזות ללקוחות מוסדיים.

מייסד SeedCoin מסר כי הוא מאושר לראות שבשונה מסבב הגיוס הראשון שהתמקד בעיקר בחברות מתחום זירות המסחר וחלפני הכספים בביטקוין ניתן לראות הפעם חברות מכל גווני הקשת – מה שמראה עד כמה מתרחבת כלכלת הביטקוין לתחומים נוספים ומגוונים אשר יחזקו את התשתית של הביטקוין בעולם.


 

מומחים פיננסים טוענים – המטבע הדיגיטלי של העתיד הוא דווקא הדולר. לא ביטקוין.

לדעת האסטרטג הראשי של חברת ההשקעות ConvergEx, ניקולס קולאס, שטר ה 100$ הוא בעצם הביטקוין האמיתי של העולם. הוא אנונימי וקל מאוד לשימוש, אפילו יותר מביטקוין "כי אתה לא צריך חשמל" להשתמש בו. "גם ככה רוב הכסף בעולם היום הוא דיגיטלי אז פה אין חידוש" הוסיף קולס. לדעתו כל מה שצריך הוא למצוא דרך להקל על דרך העברת הדולר והורדה בעמלות בהתאם ויש לנו מטבע דיגיטלי מנצח. שינויים כאלו בדולר לדבריו, ידרשו שינויים טכנולוגיים פחותים מהרבה של אלו שדורש הביטקוין. מעניין לראות עד כמה אנשים אינטליגנטים –לכאורה- עם ניסיון פיננסי עתיר, יכולים לא להבין בצורה כה בוטה את המהפכה של הביטקוין ויתרונותיו. כן, אין ספק שיש עוד דרך ארוכה לפנינו.

 

רשימת העסקים המקבלים בביטקוין בארץ ממשיכה להתרחב

בתקופה האחרונה, עוד ועוד עסקים בישראל בוחרים לקבל תשלומים גם בביטקוין עבור מוצריהם ושירותיהם. אחת הסיבות המרכזיות לגידול ברשימת העסקים היא פעילות ההסברה והמאמצים הרבים של חברי קהילת הביטקוין הישראלית, אשר פועלים במרץ להגיע לעוד ועוד בעלי עסקים ומצליחים לגרום להם לראות את היתרונות שביטקוין יכול להביא אל העסק שלהם. מבין חברי הקהילה, בולט בעיקר מיקאל בוזגלו מחברת Hashware אשר מציף את קבוצת הפייסבוק "ביטקוין ישראלי" בחדשות על עוד ועוד עסקים שהוא פועל מולם ומסייע להם לאמץ את התשלומים בביטקוין. המצטרפת האחרונה היא חברת רהיטי השלושה אשר הפכה לרשת הקמעונאית הגדולה ביותר בארץ שמקבלת ביטקוין נכון להיום. שותפה משמעותית נוספת לתהליך אימוץ העסקים היא חברת Bitgo הישראלית אשר פיתחה מסוף סליקה המאפשר לעסקים להגיש חשבון בצורת קוד QR לתשלום בביטקוין. מלבד היתרונות בעלויות נמוכות ואבטחת העסקאות הגבוההבביטקוין , עסקים אשר מודיעים על התחלת קבלת תשלום בביטקוין מקבלים קמפיין פרסומי בחינם ופנייה לקהל יעד מגוון של אלפי משתמשי הביטקוין בארץ. כן יירבו.
להלן הרשימה המלאה של עסקים המקבלים ביטקוין.


 

אגודת הביטקוין העולמית מרחיבה את תוכנית

השותפים הבינלאומית שלה

לאחר שכבר ייסדה שותפות עם אגודת הביטקוין בקנדה ועם ארגון הביטקוין באוסטרליה, השבוע הודיעה ה Bitcoin Foundation כי נוספה לה שותפה חדשה: אגודת סטושי נקמוטו המקסיקנית.
עד לאחרונה, פעילות הביטקוין במקסיקו כמעט ולא הייתה קיימת, אך בחודשים האחרונים החלה התעוררות אמיתית. חלק גדול מהפעילות הזו מיוחס לאגודת נקמוטו שפועלת לחנך את המקסיקנים בנוגע לביטקוין ומקדמת מפגשים שבועיים של הקהילה ומגבירה את המודעות לביטקוין בקרב האוכלוסייה. יזמי האגודה מרגישים מעודדים מאוד מהפעילות האחרונה ומרגישים כי מקסיקו עומדת לפני התרחבות משמעותית של התשתית והשימושיות בביטקוין. אך כמו שניתן לצפות, העלייה הגוברת בהתעניינות בביטקוין מושכת אליה גם את תשומת ליבם של הרגולטורים שלמרות שעדיין לא החילו איסורים על המטבע הדיגיטלי, הודיעו כי הם לומדים לעומק את הנושא.

BlockChain מבקשת את עזרת הקהילה לבדיקתו בטא

חברת הארנק וסורק הבלוקים הפופולארית Blockchain.info פירסמה השבוע בבלוג הרשמי שלה כי היא מבקשת את עזרת הקהילה בהשתתפות בשלב בטא של מוצרים חדשים הנמצאים בפיתוח.
כדי להשתתף בבטא, על המועמדים להכנס לאתר החברה ולמלא שאלון קצר. לאחר מכן, במידה והחברה תיצור קשר עם המועמד, יהיה עליו לחתום על הסכם סודיות. לדברי מנכ"ל החברה, הם מחפשים בודקי בטא מגוונים ככל האפשר מבחינת המאפיינים האישיים שלהם.ואם יש משהו שאפשר להגיד על קהילת הביטקוין הוא שהיא בהחלט מגוונת מאוד.

להירשם למועמדות לבטא היכנסו לכאן.

BitX מביאה את הביטקוין לכל קצוות העולם

BitX מתכננת להביא את הביטקוין לשווקים המתעוררים של העולם. בחברה מתכננים כבר בשלב הראשון להקים מרכזיים פיזיים בכל אחת מהמדינות שבהן תפעל, אשר יכלול צוות מקומי ומערך שירות לקוחות. המטרה העיקרית של BitX היא להביא את הסטנדרטים המקצועיים של הטכנולוגיה הגלובאלית ולבנות את האמון במטבעות דיגיטליים היכן שהמודעות והביטחון של האזרחים במערכות פיננסיות הינו נמוך יחסית. BitX הינה חברת ארנקים דיגיטליים וגם זירת מסחר. ולאחרונה נרכשה ע"י חברת Switchless במטרה להפוך למשהו גדול וגלובאלי יותר. BitX תקים בתחילה מרכזים ב 12 מדינות כגון: קניה, נמיביה, ברזיל, ניגריה, הפיליפינים ועוד ומתכננת להשיק את שירותי הארנק והמסחר שלה בכולן תוך כמה חודשים. בנוסף החברה מפתחת "מודול לסוחרים" עבור עסקים מקומיים להתחיל לקבל ולעבד תשלומים בביטקוין

 


 

CoinDesk משיקה אפליקצית חדשות ביטקוין לאייפון

אתר החדשות המצוין השיק השבוע אפליקציית אייפון חדשה וחינמית. בין האפשרויות באפליקציה תוכלו למצוא את אינדקס מחיר הביטקוין, גרפים, התראות מחירים, ממיר מטבעות וכמובן כל החדשות והאנליזות שהאתר מספק. מומלץ מאוד.

 

כל סטודנט ב MIT יקבל במתנה 100$ בביטקוין!

שני סטודנטים שאפתניים במיוחד הצליחו לגייס מקרן הבוגרים של אוניברסיטת MIT ומקהילת הביטקוין, סכום חסר תקדים של 500,000$. את הסכום הזה הם מתכננים לחלק, ללא תמורה ל 4,528 הסטודנטים אשר לומדים במוסד. השניים רוצים להמשיך ולשמר את המסורת של MIT כמובילה בטכנולוגיה חדשנית ועם אלפי הסטודנטים מוטי-עולם המחשבים שלומדים בה, MIT היא אולי המקום המושלם ביותר לפרויקטים עתידדים הקשורים בביטקוין להיוולד לעולם.

מעבר לכיף של לקבל 100$ מתנה, ליזמים יש תוכנית רציניות לפרויקט הכוללים מחקר אקדמאי מקיף על השימוש בביטקוין וקידום יוזמות ביטקוין, כל זאת בגיבוי עשרות המרצים מהשורה הראשונה ש MIT מביאה עימה. מאוד מעניין לראות איך זה יתפתח. לי אישית הסיפור הזה מזכיר קצת איזו רשת חברתית שהתחילה באוניברסיטת הרווארד וזלגה לעוד כמה מקומות. מישהו זוכר מה קרה איתה?

 

YELP תראה לכם אילו עסקים מקבלים ביטקוין

חברת חיפוש העסקים הענקית YELP, הוסיפה לאחרונה אפשרות לעסקים לציין האם בית העסק שלהם מקבל תשלומים גם בביטקוין ונמצאת כעת בתהליך בניה של מסד נתונים כולל אשר נותן אפשרות לחיפוש של כל העסקים הרשומים בה ומקבלים תשלומים בביטקוין.
אם אין לכם סבלנות עד ש Yelp תסיים להכין את הכל, אתם יכולים להשתמש במידע שכבר מסופק על עסקי הביטקוין על ידי חברת AirBitZ.


 

בלומברג מוסיפה את שער הביטקוין למסופיה

חברת המידע הפיננסי הגדולה בעולם, על 320,000 מנוייה, מציגה כעת במסופי המידע שלה את שער הביטקוין.

ההודעה על הוספת הביטקוין הגיעה עם הסתייגות קלה מהחברה שבה נמסר כי בלומברג אינה נותנת חסות לביטקוין השנוי במחלוקת ולא מאפשרת למשתמשיה מסחר בביטקוין ושהתוספת החדשה הגיעה עקב דרישה הולכת וגוברת של לקוחותיה (שזה פשוט מצוין!) עם זאת, נמסר שבבלומברג רואים את ביטקוין והשוק החדש של המטבעות הווירטואלים, בעודו צעיר ולא מפותח מספיק, כמפגש צומת מעניין בין עולם הפיננסים ועולם הטכנולוגיה וככאלו שמנסים להישאר חלוצים בשני תחומים אלו, הוספת שער הביטקוין לבלומברג הוא צעד טבעי.

ביטקוין בחשכה

ארנק הביטקוין המחתרתי Dark Wallet שוחרר השבוע בגירסת אלפא ראשונה. יוצרי הארנק, אשר מכוונים חיצים לאנשים בקהילת הביטקוין המשתפים פעולה עם הרגולטורים, טוענים כי רבים בקהילה עסוקים בלהפוך את ביטקויון למשהו שהוא פחות טוב מביטקוין. מבחינתם אימוץ מסיבי גלובלי הוא אינו דווקא החלום והם היום רוצים לראות את הביטקוין חוזר מעט לחשכה תחת הרדאר הפיננסי הרגולטורי. הארנק החדש מספק כלים חדשים על קדושת הפרטיות הפיננסית. שני מאפיינים בולטים בארנק הם: כתובות ביטקוין "חשאיות" ו"ערבוב ארנקים". שימוש בכתובות ביטקוין חשאיות, יאפשר למשתמשים להפקיד כספים לכתובת ביטקוין גלויה ומשם מיד להעביר את הכספים לכתובת סמויה המנוהלת מאחורי הקלעים ע"י הארנק ולא ניתנת למעקב. שירות ה Coin Mixing, יאפשר לחבר מספר העברות כספיות של משתמשי הארנק להעברה כוללת אחת ותהפוך את המעקב אחר ביטקוין ספציפי לבלתי אפשרי, ככל שיבוצעו יותר ועותר עסקאות.

Top