• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
חדשות הביטקוין – סיכום שבועי – 17.10.2014 – 24.10.2014

חדשות הביטקוין – סיכום שבועי – 17.10.2014 – 24.10.2014

 

לאחר מספר שבועות סוערים וקשים במיוחד, מחיר הביטקוין נראה שהתייצב (בערך) בשבוע האחרון ומחזורי המסחר ירדו בצורה משמעותית. מנגד, בשווקי המניות והסחורות המסורתיים הרוחות סערו. המדדים המובילים בארה”ב חוו את שבוע המסחר הגרוע ביותר מזה שנים, ולמרות תיקון מהיר, רבים טוענים שהמשך התנודתיות עוד לפנינו.

שבועות המסחר האחרונים, הקיצוניים בהתנהגותם בשני השווקים הנ”ל, מהווים נקודה נוחה לבחינת ההשפעות ההדדיות, אם ישנן, של השווקים הללו. מחקר חדש שערכה קרן הגידור Pantera Capital בנוגע לקורלציה של הביטקוין אל מול מדדי המניות העיקריים בעולם ומול נכסים פיננסים מובילים אחרים (כגון: נפט, אג”ח ל -10 שנים ארה”ב, זהב) הראה לנו השבוע בצורה מתמטית את מה שאלו שעוקבים מקרוב כבר יודעים:

לביטקוין יש קצב משלו.

בעוד שרוב הנכסים הפיננסים המסורתיים קשורים אחד לשני באופן מובהק או בכיוון, או בעוצמת התנועה, הקורלציה שלהם לביטקוין הינה כמעט אפסית.
יש בכך היבט חיובי כמובן על עצמאותו הפיננסית של הביטקוין אך גם היבט שלילי מעט לאילו מאיתנו אשר ממתינים לקריסה בשווקי המניות שתזניק את הכלכלה האלטרנטיבית של הביטקוין. ואולי בעצם הנתונים שנאספו עד כה כלל לא מראים את כל התמונה כולה. כי בואו נודה על האמת, מאז שהביטקוין פרץ לעולם (2009-2010 ואף מאוחר יותר) שווקי המניות והאג”ח העולמיים מכירים רק כיוון אחד. למעלה.
ייתכן וכאשר יתחיל גל ירידות משמעותי נראה את הקורלציה ההפוכה (זו אשר צפויה על ידי רבים) של הביטקוין לשווקים במלוא עוצמתה.

כך או כך, לדעת רבים, מחיר הביטקוין נמצא כעת במחיר שווי משקל הוגן ואולי אף מתומחר מעט בחסר, וזאת דווקא כעת כאשר פוטנציאל הצמיחה שלו גדול יותר מאי פעם. לדעתו של Evander Smart כתב ב CCN, שני גורמים עיקריים ידחפו בשנתיים הקרובות את מחיר הביטקוין כלפי מעלה ויכתירו את שנת 2016 כשנת הביטקוין הגדולה.
ראשית, חציית התגמול המתקבל מכרייתו של כל בלוק עסקאות בביטקוין ב 50%. מ-25 מטבעות ל 12.5 מטבעות ביטקוין בלבד.
הניסיון מראה שבהינתן מצב בו שאר המשתנים במערכת נשארים זהים (במקרה שלנו: שימושיות, השקעות, אימוץ גלובאלי), ואולי אפילו גדלים, צמצום של 50% בהיצע צפוי להעלות באופן מיידי את ערכו של הביטקוין. כמובן שמידע זה ידוע לכולם ולכן יש לצפות שההשפעה תחל הרבה לפני תאריך היעד.

שנית, מצבו העגום של האיחוד האירופי בפרט והכלכלה העולמית בכלל עלולה לגרום לממשלות שוב לשלוח יד לחשבונות הבנק של אזרחיה (סגנון קפריסין 2013) ולהגביר את הביקוש לביטקוין בצורה משמעותית. מה ששוב, צפוי לשלוח את מחירו כלפי מעלה. לספקנים שבינינו, אולי תתפלאו לשמוע אבל כבר מלפני שנה וגם היום מועברים חוקים ותקנות חירום שיכשירו מהלך שכזה באירופה.

 

קצת רגולציה

 

התקופה שהוקצבה לשחקנים בשוק להגיב להצעת החוק ה Bit-License הגיעה לסיומה עם תגובות אחרונות מצידם של חברות Circle ו BitPay. חברות אלו, מהמובילות העולמיות בשוק הביטקוין הביעו כבר בתחילת הדרך תרעומת על התנאים הנוקשים והדרישות שיתבקשו מחברות העוסקות בתחום הביטקוין במדינת ניו-יורק. שתי החברות הביעו בהערותיהן שדרישות אלו צפויות לחנוק את החדשנות שמביא עימו הביטקוין ולהעמיס ללא צורך נטל כבד ומסורבל על גב החברות. עוד נעשה שימוש במילים כמו: לא מעשי, לא אפשרי ופשוט מיותר.
Circle אף הודיעה בעבר שאם הצעות ה Bit-License יתקבלו בסופו של דבר, לא תהיה לה ברירה אלא להדיר לחלוטין את שירותיה מניו-יורק. למרות כל זאת, המפקח האחראי על ההצעה מטעם ה Ben Lawsky, דווקא חושב שלביטקוין יש עתיד מזהיר בניו-יורק. כנראה שנאלץ להמתין ולראות לאן הדברים מתפתחים מכאן.

ודווקא עכשיו כשהביטקוין צריך להתנהג יפה ולמצוא חן בעיני המחוקקים מסתבר שבאוסטרליה העניינים סוערים. המשטרה המקומית פשטה על סניף של Brisbane cafe החשוד בקשרים עם כנופיה של סוחרי סמים והחרימה כספומט ביטקוין שנמצא במקום. הפשיטה אשר הגיעה אחרי חקירה שנמשכה שנתיים הייתה אחת מ 19 פשיטות שהתקיימו ברחבי המדינה. כעת מתקיימת חקירה משטרתית אשר בודקת האם הכספומט שהוחרם קשור לפעילות הכנופיה ושימש אותם להלבנת כספים וסחר בסמים. לדברי החברה שמפעילה את הכספומט, החרמת המכשיר הינה בגדר “נזק היקפי” במלחמה נגד הפשיעה ולאנשים שנעצרו אין כל קשר לחברה או לכספומט. הכספומט בתגובה: ” 01000110 01000011 01001011 01010101 “

עוד על קו התפר בין הביטקוין לממשל, זירת המסחר הפופולארית Bitstamp הודיעה כי בהמשך להודעה קודמת שנמסרה מטעמם לגבי עמידתם בדרישות הרגולטור ושמירה על איסור הלבנת הון, ב Bitstamp כעת הוחלט לנקוט במשנה זהירות נוסף והודיעו כי משתמשים אשר לא עברו תהליך של זיהוי ואימות חשבונותיהם ויכשלו לעשות זאת במהלך 28 הימים הקרובים (החל מה 16.10), מסתכנים בעיקול חשבונותיהם והעברת יתרתם לגורמים ממשלתיים. ב Bitstamp מודעים לעובדה שמספר משתמשים עלולים להתרעם על ההחלטה וכתוצאה מכך לקחת את עסקיהם למחוזות אחרים, ובכל זאת, הם מעדיפים לשחק על בטוח כדבריהם, ולשמור על המערכת כולה. מי מכם שמחזיק חשבון מסחר לא מאומת ב Bitstamp, ממולץ שיטפל בנושא בהקדם.

 

אלטים

 

השנה החולפת הייתה ללא ספק שנת האלטים הגדולה. מאות מטבעות הונפקו ועוד ממשיכים להופיע בכל יום שעובר. עודף ההנפקות לעיתים מקשה על איתור היהלומים האמיתיים שמסתתרים בסבך המטבעות הדיגיטליים. יהלום שכזה – מילולית – עומד לצוץ ממש בקרוב: GEMS.

פרויקט Gems הינו שילוב חדשני של אפליקציית מסרים חברתית בשילוב של טכנולוגיה מעולם הקריפטוגרפיה והמטבעות המבוזרים. הדרך הטובה ביותר לתאר כיצד תיראה Gems היא פשוט לדמיין שירות אחר המוכר לכולנו, Whatsapp. כך לדברי המפתח הראשי דניאל פלד. רק בשינוי אחד חשוב – ב Gems בניגוד ל Whatsapp שם-המשתמש הוא גם כתובת דיגיטלית אשר תוכל לקבל ולאחסן ביטקוין ואת המטבע המקומי של האפליקציה: Gems.

המטבע האינהרנטי של האפליקציה הוא מה שיאפשר בעצם את הפיכתה של Gems לאפליקציה מבוזרת אשר נמצאת בשליטתם של המשתמשים עצמם. שלא כמו באפליקציות חברתיות מסורתיות בו הרווח נשאר אך ורק בידי מפתחי האפליקציה אשר סוחרים במידע שלנו ומוכרים אותו למפרסמים, ב Gems ההכנסות הכספיות יחלחלו על למשתמש הקצה ויהפכו אותו לשותף אמיתי באפליקציה. המשתמשים ב Gems יתומרצו לבצע פעולות ברשת, להגדיל אותה ולתמוך בה ובתמורה לזכות במטבעות Gems אשר יוכלו להיות מומרים בתורם לביטקוין או לכל מטבע אחר.

התשתית של Gems תבנה על גבי פרוטוקול ה CounterParty אשר בתורו יושב על גבי הפרוטוקול של הביטקוין. בצורה זו יכולים מפתחי האפליקציה ליצור נכסים חדשים מבלי לדאוג לגבי חוזקה של הרשת והצורך המתמיד בכרייה ותחזוקת התשתית.
בניגוד לביקורות רבות אשר נשמעת לעיתים לגבי האלטים, ל Gems יהיה מנוע אמיתי שיעניק למטבעות שלה ערך. משתמשים באפליקציה יוכלו לבחור האם הם מעוניינים לצפות בפרסומות ולקבל בתמורת מטבעות Gems. מנגנון זה ידרוש ממפרסמים אשר מעוניינים לרכוש שטחי פרסום באפליקציה לעשות זאת על ידי רכישת מטבעות Gems והפצתם בין המשתמשים ובכך יתמכו בערך המטבע. ככל שבסיס המשתמשים של הרשת תגדל יותר, כך יהיה שווה יותר למפרסמים לרכוש עוד Gems ולמכור את מרכולתן. מנגנון זה צפוי להביא לעלייה מתמדת בערכו של המטבע. בטווח הארוך תאפשר הרשת לפתח אפליקציות נוספות על גבי הפרוטוקול ותאפשר ליזמים למנף עוד יותר את עוצמתה של הרשת החברתית. אם אתם מעוניינים לקחת חלק במכירה המוקדמת של Gems שתתבצע בקרוב כדאי לכם לבקר כאן.

ועדיין ב CounterParty, עוד פלטפורמה אשר בחרה לפעול על גבי הפרוטוקול, Swarm, מודיעה על מחזור חברות סטארט אפ ראשון. Swarm היא פלטפורמה מבוזרת לגיוס המונים לחברות סטארט אפ והשבוע לאחר מיונים קפדניים, הצגות ומצגות, התבשרנו על החברות הראשונות שינסו לגייס כספים באמצעות הפלטפורמה. שלא במפתיע, חמשת החברות שנבחרו עוסקות באותו תחום – ביזור. שיהיה להם בהצלחה!

אז כל מטבע אלט שואף לגדול ולהיות יום אחד גדול כמו ביטקוין ואולי אף יותר (חוץ מאלו שבאים רק כדי לקחת לנו את הכסף ולברוח). ה AltCoin Herald ריכז עבורנו מספר דברים שכל מטבע חדש צריך לעשות כדי להגיע ובתקווה גם לעקוף את המלך של המטבעות הדיגיטליים.
ראשית, המטבע חייב להיות כזה שאנשים לא רוכשים ומוכרים רק כדי להשיג בסופו של דבר עוד ביטקוין. על מנת לעשות זאת הוא צריך קודם כל להיות אמצעי חליפין סחיר ובעל יכולת לשמר ערך למחזיקים בו.
שנית, הוא צריך להיות ניתן להמרה ישירות מול מטבעות פיאט. כמעט כל המטבעות הדיגיטליים בשוק נקובים ביחידות סאטושי (מיליונית הביטקוין) ואינם נסחרים עצמאית. הפרדת המטבע מהביטקוין תעניק לו מקום של כבוד בשוק ותאפשר לו לצמוח. שוק המטבעות הקריפטוגרפים צומח במהירות חסרת תקדים, ראשון או לא, אם הביטקוין לא ידביק את הפער הטכנולוגי שמתחיל להיפער בינו לבין כמה מהמטבעות החדשים, מדובר רק בעניין של זמן עד שהוא יאבד את הבכורה.

אך המאבק אינו רק בין הביטקוין למתחריו. גם בזירת האלטים עצמם לא חסר אקשן. דוגמא למאבק בכורה שכזה בזעיר אנפין יתכן ויתרחש בקרוב בין שני מטבעות דיגיטליים. אחד מוכר יותר, השני פחות. המטבע NHZ) Next Horizon), אשר הינו בפועל Fork של NXT מתכוון לתת פייט אמיתי למקור. NHZ שנבנה תוך כדי הכרה במאפייניו הייחודים של NXT והפוטנציאל שהוא מכיל לא חוסך בביקורת על מטבע האב, בפרט על ההפצה הראשונית השנויה במחלוקת של NXT. ב NHZ מתכוונים לבצע הפצה רחבה והוגנת שתימשך מספר שנים ותפעל על עקרונות של תגמול הוגן לעמיתים שיתרמו לתשתיתה של הרשת. ב NHZ כבר מכינים את התחמושת לקרב ולאחרונה הוצגה מפת דרכים מפורטת שמציגה את שלל התוכניות של מפתחי המטבע.

ועדיין באלטים. השבוע בהחלט היה שבוע מעניין בנישת מטבעות ה Weed. זאת בהובלתו של המטבע הוותיק בחבורה CannabisCoin. המטבע מבוסס המריחואנה אשר שואף להפוך לאמצעי סחר חליפין יציב אל מול מריחואנה רפואית, הפגין השבוע עוצמה וטיפס עשרות אחוזים במחזור מסחר גבוה. זאת בעקבות פעילות יציבה ורציפה של המפתח בפרויקט שממשיך לפעול במרץ להשגת המטרה. שאר המטבעות המריחואנה לא נשארו אדישים (דיי מפתיע כשחושבים על זה) ועליות חדות במחיריהם לא איחרו גם הם להגיע.
אך כמו אחרי כל High טוב, מיד לאחר מכן הגיע גם ה Down. כבר בזמן כתיבת שורות אלו נראים מימושים חדים ונראה שהדרך למסחר כלל עולמי יציב במטבעות דיגיטליים מגובי מריחואנה עוד ארוכה.

 

Crash & Burn

 

הנה זה קורה לנו שוב. ושוב הכתובת הייתה על הקיר. זירת המסחר MintPal קורסת ואיתה כספי המשקיעים. Mintpal שרק לפני מספר חודשים הושבתה עקב גניבת ענק של 2 מיליון $ הצליחה לחזור לחיים לפרק זמן קצר במיוחד לאחר שחברת Moolah הודיעה כי היא רוכשת את פעילות הזירה ופועלת להפוך אותה לזירת מסחר בטוחה וטובה יותר. אותה Moolah בהודעה סותרת לחלוטין התנערה השבוע מהודעתה הקודמת וכעת טוענים בחברה כי Moolah כלל לא רכשה את Mintpal אלא רק לקחה את הניהול בה. העניינים מתחילים ממש להסתבך לאחר התפטרותו של מנכ”ל Moolah. המנכ”ל Alex Green חשוד בקשר לפעולות פליליות בתחום המטבעות הדיגיטליים. Green כעת מואשם על ידי הקהילה, שהשיגה עדויות דיי מרשיעות, בכך שהוא בעצם סקאמר הביטקוין Ryan Kennedy שמקושר למספר מעשי מרמה בתחום הקריפטוגרפיה. מיקומו של Green כעת לא ידוע והוא חשוד בגניבה של 3,700 ביטקוין מכספי הלקוחות שהועברו מחשבונות הזירה לחשבונות פרטיים בבעלותו. מלבד עשרות הלקוחות המקופחים שסבלו מקריסת הבורסה, פרויקט האלט Syscoin אשר ביצע את תהליך ה ICO באמצעות Mintpal נפל גם הוא קורבן למעשה המרמה וכעת חסרים לו 750 BTC שנועדו למימון ופיתוח הפרויקט. ב Syscoin ערבו את שלטונות החוק בנושא.

וכאילו ש Mintpal לא הספיקה, חברה מוכרת נוספת בזירה הקריפטוגרפית, Bitcoin Trader, קרסה השבוע לאחר שחברי ההנהלה נעלמו בצורה פתאומית ואיתם, שוב, כספי הלקוחות. הבעיות ב Bitcoin Trader החלו לפני מספר חודשים, לאחר שהחברה סירבה לעמוד בדרישת לקוחותיה לבצע גילוי נאות פיננסי על מצבה והסתיימו בטון צורם השבוע כאשר לקוחות החלו לדווח שאפשרות משיכת הכספים לא עובדת יותר.
לאחר שתיקה רועמת יצא לבסוף מנכ”ל החברה בהודעה כי החברה נפלה קורבן לגניבה אשר רוקנה את החברה מנכסיה, כולל אלו של לקוחותיה. Bitcoin Trader דווקא הצליחה בשנה האחרונה לבנות לעצמה שם של חברה רצינית ומוכרת בתחום ולמרות חששות לקוחותיה תמיד עמדה בתשלומים בזמן. היא אפילו מימנה חלק מאירועי ביטקוין חשובים כמו ועידת הביטקוין השנתית באמסטרדם וועידת הביטקוין בצפון אמריקה. כנראה שבאמת כבר אי אפשר לדעת מאיפה זה יגיע.

 

גיוסים וחדשות מסביב לעולם

 

לחדשות מעט חיוביות יותר, חברת Bitnet הודיעה השבוע על גיוס של 14.5 M$ בסבב גיוס A. החברה מתכוונת להיכנס לזירת עיבוד התשלומים בביטקוין ולהילחם במובילות בענף BitPay ו Coinbase.
מאחורי Bitnet עומדת קבוצה של משקיעים ותיקים בתחום עיבוד התשלומים המסורתי אשר מתכוונים למנף את ניסיונם העשיר כדי לחדור לשוק בצורה אגרסיבית. לראיה, חברת הענק היפנית Rakuten, הקמעונאית הגדולה ביותר ביפן, לקחה אף היא חלק בגיוס ומתכננת להשתמש במערכות שתפתח Bitnet.

לא רחוק מיפן, שוב באוסטרליה, חברה בשם Bitcoin Group הודיעה כי היא מתכננת להציע את מניותיה לציבור ולהירשם למסחר בבורסה המקומית, ה ASX. אם תצליח היא תהיה חברת הביטקוין הראשונה שעושה זאת. Bitcoin Group עוסקת בעיקר בשירותי ארביטראז בביטקוין אך לדברי המנכ”ל לאחר ההנפקה הם מתכננים להעביר את הפוקוס בעיקר לעסקי הכרייה ולצורך כך כבר יצרו קשרים עם חברות ציוד כרייה וחתמו על הסכם לאספקת חשמל. מלבד Bitcoin Group, (אם אכן תצליח ב IPO ותעמוד ביעד הגיוס של 20 מיליון דולר אוסטרלי), שתי חברות נוספות מתחום הביטקוין רשומות למסחר בבורסה האוסטרלית. DigitalBTC העוסקת בכריית ביטקוין. ופלטפורמת המסחר האלקטרוני Bitcoin Shop.

ובסין, נראה שלא נותנים לחרם המטבעות הדיגיטליים שמרחף כל העת מעל ראשם לעצור אותם. זירת המסחר Yuanbao, מציעה כעת ללקוחותיה שירות הלוואות חדש. ההלוואות המוצעות מגובות על ידי יתרת המטבעות דיגיטליים של הלקוחות אשר נמצאים כעירבון בידי Yuanbao ומאפשרות ללקוחות בעלי מלאי מטבעות דיגיטליים למנף את אחזקותיהם מבלי להיאלץ למכור את המטבע. הלווים יכולים ללוות מטבע פיאט (היואן המקומי) בעד כ 60% משווי אחזקותיהם הדיגיטליות. תקופת ההלוואה נעה בין 15 ימים ועד לשנה וטווח הריביות האטרקטיבי הנע בין 10% ל 30% דואג שתמיד יהיה מי שמוכן להלוות.

נסגור את סיבוב החדשות בעולם עם חדשה טובה דווקא מהארץ. השבוע, סוף סוף, התקיים בכפר המכבייה כנס הביטקוין העולמי Inside Bitcoins הראשון בישראל בשיתוף עם איגוד הביטקוין הישראלי. הכנס אשר תוכנן תחילה להתקיים בחודש אוגוסט האחרון ונדחה עקב המצב הבטחוני, נפרש על פני יומיים של הרצאות ומפגשים ואירח דוברים חשובים בתחום הביטקוין מכל רחבי העולם ואף מספר דמויות מפתח בכלכלה המקומית. מצגות מהכנס ניתן לראות כאן.
הצלחה גדולה במיוחד נרשמה לזכותם של מיקאל ושלום מחברת Hashware אשר מכרו בהצלחה יצירת אמנות בסכום מכובד של כ 35BTC (כ 10,000 יורו). מיקאל בוזגלו אשר בעברו הפיק כנס של אוצרות אומנות בנמל יפו קיבל את ההשראה לרעיון מכנס הביטקוין באחרון שנערך באמסטרדאם, בו נמכרה לראשונה יצירת אמנות בביטקוין בסכום דומה. מיקאל יצר קשר עם אמנית מקומית בשם קסניה דורפמן אשר השקיעה מעל 400 שעות ביצירת הציור אשר קיבל את השם  “The eye of God”. הציור נמכר ל Yoshi Goto, מנכ”ל Bitmain. לסיכום עוד מאירועי הכנס היכנסו לכאן.

 

בתמונה: מיקאל בוזגלו והציור שנמכר

בתמונה: מיקאל בוזגלו והציור שנמכר

 

ונסיים השבוע עם הכרזה על פרויקט חדש ומרתק בעולם באלטים: ה BlockNet.
לכולנו ברור שהיפר האינפלציה של כמות המטבעות הדיגיטליים שהופיעו בשנה האחרונה לא תימשך לעוד זמן רב. ההיגיון אומר שבשווי משקל ארוך טווח סביר להניח שתתרחש קונסולידציה משמעותית בתחום ויוותרו רק מספר מטבעות בודדים שייקחו את כל התהילה (והערך). אך ייתכן שאולי בכל זאת ישנה דרך לחלוק את העוגה בין מספר רב יותר של משתתפים.
פרויקט ה Blocknet הציב לעצמו מטרה להפוך לאינטרנט של ה Blockchains ולבנות פלטפורמה חוצת מטבעות אשר תאפשר לשרשראות בלוקים ממטבעות שונים לתקשר באופן ישיר בשיטת P2P. הוגה הרעיון הינו Dan Metcalf, המפתח הראשי של מטבע ה Xcurrency. ה Blocknet תבנה בבסיסה על ידי שימוש בטכנולוגיית פרוטוקול ה X-Bridge שפותח ב XC אך עובדה זו לא תעניק ל XC יתרון על פני כל מטבע אחר השותף ברשת הבלוקים. ה BlockNet, או לפחות החזון שלה, היא להיהפך לפרוטוקול Peer to Peer אמיתי ומבוזר לחלוטין, חסר אמון בצד ג’, שיאפשר תקשורת ישירה בין שרשראות בלוקים שונים וישמש כזירת מסחר מבוזרת. עוד בתכנית, מערכת מוניטין, פריסת כספומטים, פלטפורמה להנפקת נכסים דיגיטליים ועוד. הנפקת ה Tokens הראשונית של ה Blocknet תתרחש ב 29.10.14. אם אתם מעוניינים ללמוד עוד, היכנסו לכאן.

עד לשבוע הבא. 

 קריפטוביטאם אהבתם את הכתבה אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק של קריפטוביט 

twitter-48x48 אתם גם מוזמנים לעקוב אחרי בטוויטר לקבלת עידכונים שוטפים.

אהבתם את התוכן באתר? הירשמו כאן לקבלת עידכונים בחינם
Top