• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
 • Home
 • /חדשות
 • /זירת המסחר בינאנס עוברת להתקפה
זירת המסחר בינאנס עוברת להתקפה

בינאנס עוברת להתקפה

לאחר נסיון הפריצה, בינאנס מציעה פרס כספי תמורת מידע על זהות הפורצים


אין מה להגיד. עולם המטבעות הקריפטוגרפיים הוא גן עדן להאקרים.

עד להופעתם של המטבעות הדיגיטליים וביטקוין בראשם, להאקר הממוצע כמעט ולא הייתה דרך טובה לגנוב כספים מאדם אחר ואם כבר כן היה מעיז ומנסה את מזלו, הדבר היה כרוך בביצוע פעולות נועזות ומורכבות וכאלו אשר סיכנו את חירותו באופן מיידי. עד להופעתו של הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים רוב גניבות הכספים באמצעות הרשת היו קשורות בגניבת זהויות ו/או פרטי כרטיסי אשראי וגם אז לרוב היה מדובר רק בדרך עקיפה לרכוש סחורה יקרת ערך אותה ההאקר היה גם צריך לקבל בצורה פיסית כלשהיא ובכך לקחת את הסיכון שבמקום השליח החביב יפגוש בנציג החוק ובזוג אזיקים חדשים ונוצצים.

הביטקוין, על האנונימיות (החלקית) שלו ואי-הפיכות עסקאותיו כמו גם על מהירות העסקאות שהוא מציע פתח בפני הפושעים הדיגיטליים עולם חדש ונפלא של אפשרויות.
פריצת הדאו הגדולה, הפריצה לזירת המסחר ביטפינקס (יותר מאחת האמת) ועוד אין ספור מקרי גניבה מקוונים הראו לנו שתוך כמה דקות בודדות הפורץ המתוכחם יכל להפוך מחנון בן 16 שגר אצל ההורים במרתף לעשיר מופלג שמשלשל לכיסו מאות מיליוני דולרים. אז מה הפלא שהם לא מפסיקים לנסות.

השבוע היה זה התור של הכוכבת העולה בעולם המסחר של המטבעות הדיגיטליים, זירת המסחר Binance.

Binance הינה זירת מסחר צעירה יחסית אשר הוקמה בשנת 2017 והצליחה במהירות לבסס את מעמדה כזירת המסחר הגדולה בעולם (בנפחי מסחר) למטבעות דיגיטליים אלטרנטיבים לביטקוין. או בשמם המקוצר, האלטים.

הסיפור כאילו נלקח מתסריט הוליוודי. במשך שבועות ארוכים הצליחה קבוצה של האקרים להשיג גישה לחשבונותיהם של עשרות סוחרים בזירת המסחר. בכולם יתרת ביטקוין או מטבעות דיגיטליים אחרים. הפורצים הסבלניים לא מיהרו להשתמש בפרטי הגישה כדי להעביר את הכספים לכתובותיהם אלא במקום זאת יצרו לכל חשבון מפתח API, מעין קוד גישה שמאפשר למכונות מסחר אוטומטיות לבצע פעולות בחשבון וחיכו.

על פי דיווחי הזירה, איסוף הפרטים של הסוחרים בוצע על ידי מספר רב של התקפות פישינג ברשת החל מחודש ינואר 2018 כאשר הרוב התרחשו סביב ה 22 לפברואר. רק שבועיים לפני התקיפה עצמה. 

ב 7 במרץ, בפרק זמן קצר במיוחד של 2 דקות בלבד החלה המתקפה המתוזמנת. בבת אחת, מכל החשבונות שהיו ברשותם, שידרו ההאקרים פקודות קנייה במחיר שוק למטבע דיגיטלי בעל נפח מסחר קטן יחסית בשם VIA. במקביל, באמצעות 31 חשבונות שבהם הפקידו מטבעות VIA מבעוד מועד, עמדו הפורצים עם פקודות מכירה. מהלך הרכישות (והמכירות) המתוזמן והאגרסיבי גרם בין רגע לעלייה של 11,000% בשערו של המטבע VIA והמוכרים המאושרים גרפו רווחי עתק. מיד לאחר מכן המחיר קרס וחזר קרוב לרמות המחירים שקדמו לעליה.

אתם פשוט חייבים לראות איך זה נראה על הגרף בזמן אמת


חייבים להודות שהרעיון יפה. לכאורה הם לא גנבו כספים ולא ניסו למשוך את היתרות מהחשבונות אותם גנבו (אולי כי לא היה להם את קוד ה 2FA הנדרש) אלא ניסו להסוות את הפריצה בתוך פעולות במסחר הרציף. אבל אבוי, הפורצים שלנו היו חמדנים מידי ולא לקחו בחשבון שלבינאנס בכל זאת יש איזה מנגנון הגנה אחד או שניים. מסתבר שהמערכת של הזירה מתוכנתת להקפיא מיידית משיכות אם היא מזהה פעילות חריגה במחיר בפרק זמן קצר. עליה של 11,000% בהחלט תופסת במקרה הזה. 

במקביל למכירות שביצעו, הפורצים ניסו באופן מיידי לבצע משיכה של המטבעות שהרוויחו מחשבונותיהם הפרטיים אך נתקלו בסירוב כואב. במקביל, כמה משתמשים דיווחו על קשיים להתחבר לזירה והשמועות החלו לרוץ ברשת בקצב מסחרר. תוך דקות, מספר רב של משתמשים בזירה החלו לדווח על פעולות שבוצעו בחשבונותיהם ללא ידיעתם כלל ועל העלמותם של ביטקוין, מונרו ועוד שלל מטבעות מיתרותיהם. בבינאנס לקחו פיקוד במהרה והוציאו הודעה מרגיעה בה ציינו כי המקרה בשליטה ושכל הכספים בטוחים. לקח עוד כמעט יממה עד שהפרטים המלאים על נסיון הפריצה פורסמו והרוחות נרגעו.

ביטקוין

 

בסיכומו של דבר התברר כי לא רק שהפורצים נכשלו בנסיונם לבצע תרמית ולגנוב כספים אלא גם הפסידו את המטבעות שלהם עצמם, אלו אשר הפקידו בזירה לצורך ביצוע המכירות. 

אז סוף טוב והכל טוב. רק שזה לא סוף הסיפור .

 

במהלך חריג ודיי לא צפוי, הודיעה הזירה אתמול (11 למרץ) כי היא לא מסתפקת בבלימת נסיון הפריצה ושהיא עוברת להתקפה.

בפוסט שפרסם מנכ”ל החברה הוא הודיע כי הזירה החליטה להעמיד פרס על ראשם של הפורצים ושהם מתכוונים להעניק לא פחות מ 250,000$ למי שיעביר להם מידע שיוביל לאיתורם ולבסוף לתפיסתם של הפורצים. הפרס ישולם במטבעות Binance Coin – BNB מטבע דיגיטלי פנימי של הזירה אשר ניתן להמרה מול ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים. 

בזירה דורשים ממי שיש בידו מידע על הפורצים, שידווח לרשויות החוק באיזור מגוריו במקביל לדיווח לזירה ובאם הרשויות המקומיות יאשרו זאת הם מאפשרים לנותן המידע גם להישאר אנונימי. יש להניח שסעיף זה הוכנס במיוחד עבור המקורבים לפורצים ולכאלו שיודעים על הפריצה ממקור ראשון או לאחר מעשה וללא אנונימיות כנראה שלא ישתפו אחרים במידע שבידם.

וכאילו שזה לא מספיק, בבינאנס החליטו גם “לשים בצד” 10,000,000$! נוספים שישמשו לתגמול מידע מהימן על פריצות עתידיות בזירה והם מזמינים זירות מסחר נוספות להצטרף ליוזמה המבורכת שלהם.

אין ספק שבבינאנס החליטו לשנות את הכללים ולהראות שאיתם לא משחקים. אין מה להגיד. שאפו. 

 

Top