• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
בביטפינקס החליטו לשחק יפה

ביטפינקס מודיעה על שיתוף פעולה עם Irisium

הזירה חוברת לפלטפורמת מעקב וניתוח נתוני מסחר למניעת מניפולציות ותרמיות

מה לעשות, לעולם המטבעות הדיגיטליים ולזירות המסחר למטבעות דיגיטליים אין שם טוב במיוחד. כל מי שהתנסה במסחר במטבעות אלו בשנים האחרונות זכה לראות לא מעט תנודות מחירים תמוהות וחשודות, מניפולציות ברורות במסחר על ידי “לוויתנים” וקבוצות Pump & Dump, פעילות מסחר שללא ספק בוצעה בעקבות מידע פנים / מידע מוקדם ומה לא…

היעדר הפיקוח והעובדה שכל מתכנת צעיר יכל באופן עצמאי להקים פלטפורמת מסחר למטבעות דיגיטליים הציפה את הרשת בעשרות זירות והביאה לכך שהשוק הצעיר והדינמי התנהג כמו המערב הפרוע. אין חוקים, הכל אנונימי והכל מותר.

אך ככל שמחירו של הביטקוין טיפס מעלה ומשך לאיטו עוד ועוד תשומת לב ממשקיעים מוסדיים, מהתקשורת ובעיקר מרשויות החוק, החל חלק גדול מהזירות ובמיוחד הגדולות והמצליחות מבניהן, לדרוש פרטי זיהוי מהסוחרים, להטיל מגבלות יומיות על משיכה כספית ולבסוף לדרוש תהליך אימות וזיהוי שלם העומד בסטנדרטים העולמיים Know your customer ו Anti-Money laundering. 

מבין שלל הזירות ברחבי העולם, ביטפינקס, אחת הזירות הגדולות במונחי היקפי מסחר, חטפה את רוב האש בכל הקשור לחשדות על ביצועי תרמית במטבעות ושימוש בשלל טכניקות מסחר אסורות על פי חוק. במיוחד בהקשר של הטוקן Tether שמונפק על ידי חברה הנמצאת בבעלות ביטפינקס. ניתן רק לשער שההודעה שהוציאה הזירה היום בה היא מדווחת על חבירה ל Irisium הגיעה בדיוק מסיבה זו ובאה להפריך את החשדות שביטפינקס הינה כר פורה למעשי תרמית ומניפולציה ומשמשת כפלטפורמת מסתור לעברייני/מלביני הון. אותה ביטפינקס אגב קיבלה בדצמבר האחרון זימון לשימוע מול הרגולטור. אין ספק שהתוספת החדשה למערכת המסחר שלהם באה כצעד מונע לסנקציות אפשריות. תוכלו לקרוא את ההודעה המלאה כאן.

Irisium הינה חברה מובילה בתחום המעקב והניטור של פעולות מסחר בשווקים פיננסים באמצעות פלטפורמה ייחודית שפיתחה לניתוח נתוני מסחר בזמן אמת.

שיתוף הפעולה בין ביטפינקס לאיריסיום צפוי לשפר משמעותית את השקיפות וההוגנות במסחר.
מביטפינקס נמסר כי הם מאמינים שהאינטגרציה החדשה תחזק את יכולות הפיקוח על המסחר ותאפשר זיהוי, תחקור וצמצום פעולות מסחר מניפולטיביות חשודות בפלטפורמת המסחר.

ממנכ”ל איריסיום נמסר: “אנו נמצאים בנקודת מפנה בפיתוחו של שוק המטבעות הדיגיטליים הגלובאלי, בעוד משקיעים מתוחכמים וסוחרים מנוסים נכנסים לשווקים, זירות מסחר זקוקות לכלי מעקב וניתוח מקצועיים כדי לאתר טכניקות מסחר לא חוקיות ולהגן על לקוחותיהם”.

בין אם במקרה ובין אם לא, בסמוך להודעה של ביטפינקס מחירו של הביטקוין החל לרדת בחדות. מי יודע, אולי העכברים החלו לברוח מהמחילות שלהם לפני שהמדבירים מגיעים.

אנטי ממסדי?

המהלכים האחרונים בעולם הקריפטו נראים שכולם הולכים לכיוון אחד. להפוך את הביטקוין ודומיו לנכסים פיננסים לגיטימיים בשווקי ההון הגלובאליים. על כל היתרונות והחסרונות שמהלך כזה מביא עימו. 

נזכיר כי לפני שבועיים, זירה בעייתית אחרת בשם פולוניקס, אשר בעלה שמרו על אנונימיות מוחלטת לאורך שנים ושירות הלקוחות שלה היה ידוע באי-קיומו הודיעה כי תרכש ע”י Circle תמורת 400 מ’ דולר. ובכך הסירה איום מהותי מהאקו-סיסטם של המטבעות הדיגיטליים.
הכשרתה של פולוניקס, המהלך הנוכחי של ביטפינקס והעובדה כי כל זירת מסחר גדולה בעולם כבר מקיימת AML/NYC, כל אלו מכוונים לאותו כיוון. הסדרת המסחר וקבלת מרותם של הרגולטורים.

אז נכון המהפכה כבר כאן אבל נראה שהיא הולכת להיות הרבה פחות אנרכיסטית ופרועה ממה שדימינו האידיאליסטים הביטקוינרים הראשונים. בד בבד עם הרחקת מפמפי המחירים ומלביני ההון (ללא ספק צעד נדרש וחיובי) עולם המטבעות הדיגיטליים הופך להרבה יותר ריכוזי והרבה יותר מפוקח ממה שרבים מאלו שנמשכו לביטקוין מלכתחילה מוכנים לקבל. 

הביטקוין החופשי, האנטי ממסדי, מחסל הבנקים ומשחרר האנושות הולך ומתקרב בצעדי ענק להפוך לסתם עוד נכס פיננסי מפוקח.

 

Top