• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
 • Home
 • /חדשות
 • /חושבים שהביטקוין בדרך ל 100,000$? תחשבו שוב
חושבים שהביטקוין בדרך ל 100,000$? תחשבו שוב

חושבים שהביטקוין בדרך ל 100,000$? תחשבו שוב

בואו ונשים את זה על השולחן כבר מההתחלה. ביטקוין אחד לא יהיה 100,000$ בקרוב. נו באמת. דיי. מספיק כבר עם השטויות.

זה לא שהוא לא יכול להיות שם מתי שהוא. זה פשוט לא סביר שזה יקרה בזמן הקרוב. 

לאנשים, מה לעשות, יש נטיה להגזים. שזה עולה וטוב לנו ההרגשה היא שזה תמיד יעלה וכשזה יורד ורע לנו זה תמיד מרגיש כמו סוף העולם. משפט ידוע בשוק ההון אומר שמה שמביא עליות זה עליות ומה שמביא ירידות זה ירידות. אז בביטקוין כמו בכל נכס אחר זה אותו דבר רק תכפילו את עצמת הרגשות פי 100. 

ביטקוין כבר חווה חמש (או אולי שש..?) התרסקויות מסיביות במחיר. וכשאני אומר מסיביות אני לא מתכוון לתיקונים הכייפים האלה של 30% במחיר. אני מדבר על הרס טוטאלי. ירידות של 75% ויותר. אם זכרוני אינו מטעה אותי הגדולה ביותר הייתה באיזור שנת 2011 כשהביט ירד משיא של 32$ לפחות מ 2$. בחשבון זריז אנחנו מדברים פה על 93%! ירידה. מאז הוא כמובן עלה כמה עשרות אלפי אחוזים והכלכלה כולה השתנתה והתפתחה אבל ההתנהגות תמיד זהה. התפוצצות מסיבית של המחיר ואז דעיכה.

שלא תטעו, הצורה שבה הביטקוין “סופג” את הדולרים, השקלים, היינים או כל מטבע פיאט אחר היא כזו שמאפשרת לו טכנית להגיע לערכים דמיוניים, כמו ספוג אינסופי של כסף. באופן פרדוקסלי אני מעריך שלבנקים המרכזיים בעולם יש אחראיות לא קטנה על מחיר הביטקוין המרשים שאנו חווים עכשיו. ריבית אפסית לאורך זמן מוציאה את המשקיעים מדעתם בחיפוש אחר תשואה. טריליונים של Made up money נשפכו לכלכלה בשנים האחרונות וחלק לא קטן מהכסף הזה זורם עכשיו למטבעות דיגיטליים ולביטקוין בראשם.
בעולם בו הביטקוין שולט והמערכת הבנקאית הופכת למיותרת גם ערכים של מיליון דולר לביטקוין זה תרחיש אפשרי. אבל אנחנו מדברים פה על עולם אידיאלי עבור ביטקוין. עולם שבו הכל הולך לפי התכנית, שכל שאר המתחרים מתאדים ונעלמים מהתמונה, עולם בו הכורים מסתפקים במועט וגובים עמלות נורמליות על העברות ברשת (ולא 10$ ויותר אם אתם רוצים להיכנס לבלוק הקרוב) ואולי הדבר החשוב ביותר, עולם בו הסקאלאביליות של הרשת היא יותר מ ה -7 עסקאות העלובות בשניה שהרשת יכולה להתמודד איתם כרגע. אז נכון שלחלק מהבעיות יש כבר פיתרון בדרך ולאחרות ימצא פיתרון בהמשך אבל האופטימיות האינסופית שהשוק נמצא בו כרגע דיי מגוחכת בעיני.

הרי אין דוגמא טובה יותר מההווה לעד כמה קשה להעביר החלטות על שינוי הפרוטוקול ועל הוספת שיפורים ושינויים שונים ברשת אז לחשוב שכל הקשיים ייפתרו בעתיד בלי עוד חיכוכים ופיצולים ומזלגות וכפיות זה כבר סתם נאיבי ולא מחובר למציאות.
האידיאולוגים יגידו לי שהביטקוין היא מערכת מושלמת של קונזנצוס הקהילה ויפארו את השיטה שאינה זקוקה לשליט מרכזי שיקבל החלטות שרירותיות. ואני אומר להם בתגובה נו בחיאת, הגיע הזמן שתתעוררו ותריחו את הביטקוין קאש. העסק בקושי מצליח להתנהל במתכונת הנוכחית. רמת העוינות בין המחנות ומספר הזרמים ותתי הזרמים שנוצרים בשוק חדשות לבקרים יותר גדול ממספר השפות המדוברות במזרח אסיה (יש שם איזה 500 ניבים לדעתי). אם ביטקוין היתה חברה בע”מ הממשל התאגידי בה היה מקבל ציון נכשל מהדהד. איפה סאטושי כשצריך אותו?!
אז מה אני אומר בעצם? אני אומר שלדעתי רשת הביטקוין והעולם (צד המשתמש) עדיין לא מוכנים למהפכה המדוברת ושכרגע אנחנו במצב לא בר קיימא לאורך זמן. איך אומרים? אנססטיינאבל.
התשתית לא מבוססת מספיק והרגולציה רק עושה את צעדיה הראשונים והלא פולשניים בתחום. אתם באמת חושבים שהריבון ברחבי העולם פשוט ישכב על הגב ויתן לביטקוין לדלג מעליו? Think again.But this time it’s different

אז זהו שלא. ההווה הוא תמיד השולט ברגש. העתיד הרי לא ידוע והעבר כבר נשכח. אבל יש כמה דברים שנשארים קבועים. שום דבר לא עולה לנצח וההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה. 

האבסורד האמיתי הוא שאחד הגורמים המשמעותיים ביותר כרגע לעליות המחירים האגרסיביות הוא דווקא הפיצולים הרבים ברשת והפוליטיקה הקלוקלת שלה (ברור שישנן עוד סיבות חיובית – אבל לדעתי כרגע זה הזרז העיקרי והמשמעותי ביותר).
האמת היא שהסיבה דיי פשוטה ואפילו הגיונית. אתם יושבים?
אנשים מטבעם הם חמדנים. וככאלה כסף חינם או בשם היותר סקסי שנחשפנו אליו לאחרונה AirDrops זה עבורם חלום שמתגשם.

איפה עוד נשמע על מבצע מפתה כמו זה: “אם רק תחזיק ביחידת ביטקוין אחת בשעה היעודה תקבל בחינם! כן כן בחינם. מטבע ביטקוין אחר חדש ונוצץ במתנה” צועק הכרוז ההיסטרי.
התקדים של ביטקוין קאש היה לא פחות ממדהים. מיליארדי דולרים נוצרו כיש מאין תוך שניות. מטבע שנוצר מכלום בגיבוי של קהילה קטנה ואינטרסנטית הצליח להתברג למקום השלישי בשווי השוק והביא עימו 10 מיליארד דולר חדשים לעולם. לא יודע מה אתכם אבל לי זה מרגיש כמו הדפסת כסף מהאויר (מישהו אמר בנק מרכזי?).
על הסיפור הזה התלבשו במהרה עוד חבורה של “יזמים” זריזי מחשבה שהגו את הפורק שלא היה – ביטקויון גולד. עוד בדיחה טובה שטרם התממשה.

ועכשיו, גולת הכותרת: ה Segwit2X. תוצר הכלאיים הנוראי של פוליטיקה, כח והמון המון כסף שמוציא את הסוחרים וה”משקיעים” מדעתם. דווקא האיום הגדול ביותר על עצם המשכיותו של הביטקוין במתכונתו הקיימת הוא זה שדוחף את מחירו לשמיים. ככל שהחשש מהפורק גדל כך התיאבון להחזיק את המטבע החדש והנוצץ.
אז איך זה עובד? פשוט מאוד. קונים עוד ביטקוין ישן עכשיו וב 16 לנובמבר מקבלים ביטקוין חדש ומגניב. עצם העובדה שסגוויט 2 לא נסחר עדיין היא לדעתי זו שמביאה את הביטקוין להיסחר בפרמיה. הפרמיה הזו (בהנחת שוק משוכלל) היא לכאורה מחירו של הביטקוין החדש.

אז מה היה לנו? ביטקוין קאש התווה את הדרך, ביטקוין גולד הראה לנו איך סוחרים את זה ועוד מעט סגוויט 2 יתן לנו את השואו המרכזי. 

להערכתי, וכמובן שאפשר להתווכח עליה, בעת הפורק הקרוב, ממש ומיד לאחר הסנאפ שוט בבלוק 494,784 הביטקוין הולך להתעורר ממסיבת הרווקים שלו ולקום לחתיכת הנגאובר. כל אותם מחזיקים שרכשו את הביטקוין רק כדי לקבל את “הכסף בחינם” שלהם יפטרו מהסחורה. יתרה מכך, הגורמים שרוצים בטובתו של הסגוויטX2 הם במקרה גם החבורה עם הכי הרבה כסף והכי הרבה מלאי של ביטקוין קור בסביבה. יש להניח שהם ירצו לדאוג לבייבי החדש שלהם (ראו מקרה ביקאש) ולזרוק לשוק סחורה של ביטקוין קור. רק כדי להשתמש בתקבולים מהמכירות כדי לנפח ולהטיס את מחירו של הביטקוין החדש.
Bitcoin is dead – Long live Bitcoin.

כמובן שזו רק אפשרות אחת ויש שיאמרו מעט פסימית. תרחיש נוסף הוא שהקהילה החזקה והנאמנה של הביטקוין המקורי תיפטר מבעוד מועד מהסטוויג הרשע ותשתמש בכספים המודפסים מהאויר כדי לרכוש עוד ועוד ביטקוין קור. בכך הביטקוין החדש יהפוך בעצם לקורבן בטרגדיה היוונית הקטנה שלנו ויועלה על הזבח רק כדי לתדלק עוד ועוד את מדורת הביטקוין הבוערת.

מסחר בביטקוין


התנגדויות, תמיכות ומה שבינהן

טוב עזבו אתכם פוליטיקות ומניפולציות עכשיו, בואו נדבר קצת על המחיר ועל הצד הטכני.
וכשאני אומר טכני חשוב לי להבהיר שאני לא באמת חושב שלמתוח כמה קווים על הגרף זה מן קסם כזה שיכול לעשות אותי עשיר. כשאני אומר טכני אני מתייחס לכל אותם עשרות הגורמים שקובעים בפועל את מחירו של נכס כלשהוא מזוקקים לתצוגה גרפית אחת הניתנת לכימות ולניתוח.
ניתוח טכני, בניגוד למה שרבים חושבים, הוא לא מעשה כשפים או נוכלות אלא פשוט ציור קל להבנה המשקלל את כל אותם גורמים “אמיתיים” שאחראיים על תנועות המחיר. ציור המרכז בתוכו את כל הפעולות והתחושות של מאות אלפי הסוחרים ברחבי העולם.

מה שקובע את הצורה שבה גרפים נראים אם כן היא ההתנהגות האנושית. ואני מקווה שאנחנו מסכימים בנושא הזה: ההתנהגות האנושית לא משתנה לעולם.

הביטקוין, כנכס כמעט בלתי אפשרי לתמחור באופן קונבנציונאלי מתנהג מאז ומתמיד כנכס פיננסי ממושמע במיוחד בהיבט הטכני. ממוצעים נעים, פיבונאצ’י, פריצות קווי התנגדות ותמיכה והתנהגות מחזורי המסחר עובדים כמו שעון בביטקוין, לפחות עבדו עד עכשיו, והסוחר הממושמע הצליח לא רע אם רק שמר על הכללים. אז בואו נסתכל על הטכני ונראה מה הוא מספר לנו:

ביטקוין

מה שאנחנו רואים כאן זה גרף של הביטקוין בסקייל לוגריתמי (The way it’s meant to be viewed). כרגע המחיר מתנהל בתעלת מחירים עולה, בתוך תבנית הידועה בשם Rising Wedge ומתקרב לקצה המשולש. לרוב תבניות אלו נשברות כלפי מטה (אך פריצה למעלה היא בהחלט אפשרית) ה RSI מתוח סביב ה 80 נקודות, אזור שלרוב הצביע על פסגה מקומית במחיר ולאחריה הגיע מימוש ובנוסף המרחק מהממוצעים הנעים (50 ו 200 יום) הוא מהגדולים שהיו בהיסטוריה של הביטקוין. כמעט כל האינדיקטורים מצביעים על אותו כיוון. אם ביטקוין היה נבחן אך ורק בפן הטכני ההמלצה החד משמעית שהייתה מתקבלת כאן היא מכירה בשלב זה וקניה בחזרה רק במידה וההתנגדות נפרצת כלפי מעלה. (סביב ה 7,500$) לדעתי זה הטרייד הנכון ביותר בניהול הסיכונים כרגע בהתחשב במחיר הגבוה אליו הגענו ובמהירות בו הגענו אליו. אם נשלב גם את המידע הפונדמנטלי של הפורק המתקרב ותוצאותיו הלא ברורות ההמלצה אף מתחדדת. ספק אחד וכזה שצריך להתחשב בו הוא פרק הזמן של השבועיים הקרובים שנותרו עד לביצוע הפורק בהם ניתן להניח בהסתברות גבוהה שלא נראה מימוש אגרסיבי במחיר (כזכור חייבים להחזיק ביטקוין קור ברגע הפיצול כדי לקבל את המטבע הנוסף). אגב, למרות שזה התרחיש הפחות סביר בעיני, בהתחשב במומנטום של השוק כרגע פריצה כלפי מעלה יכולה בהחלט להביא אותנו לאיזור ה 10,000$ דיי במהירות.

ביטקוין

גרך הביטקוין השבועי משנת 2011

 

אז מתי כבר נגיע ל 100,000$ ?

מתיחת קו המגמה ההזוי בגרף שמעלינו בין שתי הפסגות הקודמות (260$, 1200$) והטענה שהמחיר יבדוק אותו שוב בקרוב הייתה הופכת אתכם להיות בדיחת השבוע רק לפני מספר שבועות אבל פתאום זה כבר לא דמיוני. זה באמת המחיר.
אבל זה לא מה שמוזר כאן. מה שמוזר כאן הוא המהירות שבה ציבור הסוחרים / משקיעים / אידיאולגים התרגלו אליו. 
זה שלפני בקושי חודשיים הביטקוין נסחר סביב רמות אז-דמיוניות של 3,000$ לא מפריע לאף אחד היום להגיד ש 7,000$ זו רק ההתחלה. אז נכון שיכול להיות שבטווח הארוך המחיר הנוכחי הוא “זול” אבל לצפות שהקצב הזה יימשך זה כבר מגוחך. חשוב לזכור שהמהלך האחרון בשווקים יצר הרבה מאוד מיליונרים. החשודים המיידים הם לרוב גברים צעירים בשנות ה 30 לחייהם עם נטייה לכיוון עולם המחשבים והמתמטיקה שיושבים היום על ביטקוין בשווי מיליוני דולרים. ההתעשרות המהירה הזו יכולה לגרום גם למשקיעים המנוסים בעולם להסתחרר. בטח ובטח לאנשים מהשורה שגרפו הון עתק בפרק זמן כה קצר. להרוויח זה קל. מסתבר שכולנו נולדנו עם היכולת המדהימה הזו. להפסיד זה קצת פחות נעים.

גם לאידיאולג הגדול מכולם יש איזו שהיא נקודה שבה הוא עוצר ואומר לעצמו: “בואנה, עשיתי פה טונה של כסף. מה, לא נממש קצת?”
המשחק יחסית קל כשמדובר בכסף קטן אבל אני אישית לא נתקלתי בהרבה אנשים שמסוגלים להפסיד תוך כמה שעות כמה מאות אלפי דולרים ולהמשיך להתנהג כאילו כלום לא קרה. הפסיכולוגיה הזו היא שתביא בסופו של דבר לסחף של ירידות. כאשר המגמה תשתנה, והיא תשתנה, הכאב מההפסד יהיה קשה מנשוא וסביר שחלק גדול מהמחזיקים ירצו פשוט לקבע רווחים. מתי זה יקרה זו שאלת המיליון הביטקוין אבל שלא תטעו. שום דבר לא עולה לנצח.

נתון אחד נוסף ומעניין שמתבל אפילו עוד יותר את התבשיל הזה הוא שנכון לעכשיו בערך 4% מסך הכתובות ברשת הביטקוין מחזיקות מעל 90% מסך הביטקוין במחזור. (ריכוזי משהו לא?)

אז מתי בכל זאת נגיע ל 100,000$? בואו רק נגיד שגם אם נמשיך את קו המגמה המשופע והבלתי יאומן הזה אנחנו מדברים על איזור ה 100,000$ בסביבות עוד 30 שנה ויותר אז קחו אויר ותתאזרו בסבלנות. יש לנו עוד כמה שנים טובות עד שנגיע לשם אם בכלל.

אז לסיכום ובנימה מעט יותר אופטימית, הטכנולוגיה כאן כדי להישאר אין ספק, אך זכרו שהמחיר מהיר יותר מכל דבר בעולם האמיתי והמחיר תמיד צופה פני עתיד. חלק גדול מההצלחה העתידית של הביטקוין כבר מתומחר היום במחיר הנוכחי.
פריסת תשתיות, אימוץ צרכנים ופיתוח טכנולוגיה הוא תהליך ארוך, סיזיפי ומלא במכשולים. שלב האופוריה מתעלם מכל אלו ועושה Fast Forward לתרחיש המושלם. שלב הפאניקה הוא ההפך. האמת, אם יש כזו, כנראה נמצאת איפה שהוא באמצע.
תמיד תזכרו שאנחנו בעיצומו של הניסוי הכלכלי הגדול ביותר ב 300 שנים האחרונות. כן כן.. זה עדיין ניסוי. העתיד אמנם נראה מבטיח אבל הדרך עוד ארוכה. אל תסכנו את מה שאתם לא יכולים להפסיד ותתכוננו לזמנים סוערים (לא בהכרח בקטע טוב) בקרוב.

ומה אם אני טועה ואנחנו בדרך לירח? הלוואי! אם ביטקוין נוגע ב 100K$ בקרוב, משקאות לכולם בחינם. עליי. 

3 thoughts on “חושבים שהביטקוין בדרך ל 100,000$? תחשבו שוב

 1. its not the btc is going up too fast. btc stays the same. people faith in fiat is going down too fast and will slow down before it goes down more and btc replaces fiat

Top