• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
ביטקוין סיכום שבועי 21.03.2014 – 28.03.2014

ביטקוין סיכום שבועי 21.03.2014 – 28.03.2014

21.3.14 קליינט ביטקוין חדש BitCoin Core 0.9.0

עדכון משמעותי לקליינט הביטקוין BitCoin-QT יצא לאור והגיע בשם חדש: Bitcoin Core. העידכון כולל ממשק משתמש משופר ומהיר יותר, הוזלה בעמלות, הגנה משופרת בביצוע עסקאות ותמיכה במערכות הפעלה 64Bit . אם עוד לא עידכנתם גרסה, מומלץ מאוד לעשות זאת בהקדם.

21.3.14 בורסת CoinEx נפרצה וכל המטבעות נגנבו

הבורסה הצעירה יחסית ירדה מהאויר למספר ימים וחשבונותיה רוקנו. תחילה נעצרו כל פעולות המשיכות והפקדות לחשבונות, לאחר מכן הופסקו שירותי המסחר ולאחר שלושה ימי המתנה, מייסד האתר יצא בהודעה שהאתר נפרץ וכל המטבעות נגנבו. הבורסה התחייבה להחזיר למשתמשיה את הסכומים שנגנבו. רק לא ציינה איך היא מתכוונתלעשות זאת ומה הנזק המוערך. לפחות עכשיו השם מתאים לה בול.

21.3.14 MtGOX "מוצאים" 200,000 מטבעות ביטקוין

הבורסה היפנית לא מפסיקה להפתיע ומודיעה כי מצאה במקרה 200,000 מטבעות ביטקוין בארנק ישן (מתוך 850,000 שאבדו). איך מוצאים במקרה כמה עשרות מיליוני דולר זו תעלומה בפני עצמה ורבים בקהילה מעריכים שמדובר בעוד אחת מפארסות Gox. החברה כעת מאפשרת למשתמשיה להיכנס לחשבונות שלהם ולהעלות זכרונות כואבים בדמות יתרות הביטקוין שפעם היו להם.

21.3.14 – הודעה שקרית על איסור שימוש בביטקוין בסין מפילה את המטבע

הודעה שקרית שפורסמה בפורום מסחר סיני הודיעה שממשלת סין החליטה לאסור את כל העיסקאות בביטקוין עד ל 15.4.2014. התגובה לא איחרה לבוא ומחיר הביטקוין צלל במהירות מתחת ל 600$. מאוחר יותר התברר שאף גוף רישמי לא הוציא את ההודעה וכנראה מדובר במתיחה מוצלחת של גורמים שרצו להרוויח מירידה בשער. לקוראים הסינים שביננו, הנה ההודעה.

23.3.14 – הבנק המרכזי בדנמרק קובע: ביטקוין, כמו חרוזים מזכוכית

כותרת המסמך הרישמי לא השאירה ספק: "Bitcoins are not money". בהודעה נכתב שבניגוד למתכות יקרות כמו זהב וכסף, לביטקוין אין כל ערך פנימי והוא שווה ערך כמו חרוזי זכוכית. עוד נכתב ע"י הבנק שהביטקוין אינו נחשב כסף מכיוון שאין אף מנפיק העומד מאחוריו.  לקריאת ההודעה המקורית.

23.3.14 – חברת התשלומים בביטקוין Bitpay מצטרפת לאיגוד הביטקוין העולמי

Bitpay הינה החברה השניה שהתקבלה כחברת זהב לאיגוד, יחד עם חברת Bitpay. Circle היא חלפן הביטקוין לעסקים הגדול בעולם והיא עיבדה בשנת 2013 תשלומים בביטקוין בשווי של מעל 100 מיליון $ בפריסה של כ 20,000 עסקים בעולם.

24.3.14 – מטבע Aphroditecoin לאזרחי קפריסין 

אזרחי קפריסין המודאגים שהשלטונות שוב ישלחו את ידם לחשבונות הבנק שלהם מחכים לישועה. מטבע חדש בשם Aphroditecoinהושק ויועד לחלוקה לאזרחי קפריסין. 75% מהמטבע מבוסס הלייטקוין,  נכרה מראש וכל אזרח קפריסאי יקבל 25.4 מטבעות. פיזור המטבעות יחל ב 21.4.2014. אזרחי קפריסין נמצאים בסיכון אמיתי להלאמת נכסים ע"י הממשלה אשר צריכה בדחיפות מקורות להחזר ההלוואה לקרן החילוץ האירופאית. לאתר הרישמי של המטבע.

24.3.14 – אוסטרליה בדרך לקבל 100 כספומטי ביטקוין

כספומט הביטקוין הראשון באוסטרליה יגיע השבוע ויוצב באחד ממרכזי הקניות העמוסים ביותר ביבשת. החברה שהביאה את הכספומט מתכננת להביא כ 100 כספומטים במהלך החודשים הקרובים. עשרות חברות סטארט-אפ ביטקוין הוקמו באוסטרליה לאחרונה ולדעת בכירים בקהילת הביטקוין העולמית, אוסטרליה מוכנה ונמצאת רגע לפני הביטקוין-בום.

25.3.14 – מעכשיו ביטקוין יכול לקחת אתכם לפיסגת האוורסט

חברה המארגנת משלחות טיפוס לאוורסט החלה לקבל ביטקוין עבור שירותיה. מנכ"ל החברה אמר שהנוחות של קבלת התשלומים בביטקוין והעמלות הגבוהות של הבנקים הם שהביאו אותו לקבל את ההחלטה. כמו גם העובדה שרוב לקוחותיו מגיעים מרחבי העולם ומשלל מטבעות פיאט שונים.

25.3.14 – ה ECB, הבנק המרכזי של אירופה אומר שביטקוין חסר חשיבות כלכלית

בהודעת ה ECB נמסר שלמרות שערכו של הביטקוין עלה משמעותית בתקופה האחרונה, הוא וכל שאר המטבעות הדומים לו, הינם זניחים מבחינה כלכלית ואין לבנק כוונה לשנות את העמדה שלו לגבי הביטקוין – שהיא בעצם, חוסר עמדה. עם זאת הבנק ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ובלה בלה כרגיל.

25.3.14 – קריפטוראש – מיליוני מטבעות BlackCoin נגנבים

בעקבות שילוב נדיר של באג, אשר כפי הנראה מקורו בקוד מטבע ה BlackCoin , וחוסר תשומת לב משוועת של בורסת קריפטוראש, נוצר מצב בו משתמשים קיבלו לחשבונותיהם אלפי מטבעות Blackcoin שלא אמורים היו להיות ברשותם. הזריזים מבין המשתמשים ניצלו את הפירצה ומשכו את היתרות. התוצאה הינה מחסור ביתרות הבורסה של מילוני מטבעות בשווי מוערך של 121 BTC. הבורסה ומפתח המטבע מטילים את האשמה אחד על השני.

26.3.14 – השקת אורורה, 10,000 איסנלדים ביקשו מטבעות ביום אחד

השקת אורורה הצליחה מעל המצופה. יותר בכמות, פחות במחיר. תוך 24 שעות ממועד החלוקה יותר מכ – 10,000 איסלנדים דרשו את מטבעות האורורה שלהם. מצד שני, שווי השוק של המטבע נחתך בכ 50%. מחצית מכלל מטבעות האורורה יחולקו לתושבי איסלנד בארבעת החודשים הקרובים. ניתן לעקוב אחר החלוקה באתר: auroracoin.org

26.3.14 – בורסת Kraken מגייסת 5 מיליון דולר 

בורסת Kraken מנסה למצב את עצמה כשחקן מוביל בשוק הביטקוין העולמי ומודיעה על גיוס של 5 מיליון דולר מקרן האקוויטי Hummungbird Ventures. החברה הודיעה כי היא מייעדת את הכספים להרחבת פעילותה ועמידה במגבלות רגולטוריות. לאחרונה עברה Kraken סוג של "מבחן לחץ" כדי לאמת את יכולה לעמוד בהתחבויותיה ללקוחותיה.

26.3.14 מס הכנסה בארה"ב קובע: ביטקוין ימוסה כנכס ולא כמטבע

לאחר חודשים של המתנה, יצאה הודעה רשמית מה IRS האמריקאי אשר מודיע כי ביטקוין יקבל יחס של נכס ולא של מטבע לצורכי מס. ה IRS מודה שישנן שאלות רבות אשר לא נענות במסמך ומעודד את הציבור לפנות אליו בשאלות. המסמך עצמו כולל שאלות נפוצות ותשובות

26.3.14 כספומט ביטקוין ראשון בארץ הקודש

כספומט ביטקוין ראשון הגיע לארץ והוצב בשגרירות הביטקוין בתל אביב (רח' אחוזת בית 1). הכספומט יוצר על ידי חברת Lamassu. מדובר על כספומט חד כיווני אשר ממיר שקלים לביטקוין אך לא מאפשר המרת ביטקוין לשקלים. תהליך המשיכה פשוט במיוחד ולוקח שניות ספורות. השקה רשמית של המכשיר תתקיים ביום ראשון הקרוב ה – 30.3.14 – כולם מוזמנים.

26.3.14 – חברת CIRCLE משלימה גיוס של 26 מיליון $  

Circle שומרת על סודיות גבוהה בקשר לפיתוחיה אך בנתיים נחשף שירות ארנק לביטקוין ומעין פלטפורמת מסחר בביטקוין. יו"ר החברה Jeremy Allaire אמר שהייעוד של Circle הוא להפוך את ביטקוין נגיש להמונים וקל ובטוח לשימוש. כרגע המוצרים של Circle נותרו בבטא סגורה למשתמשים נבחרים בלבד.

27.3.14 – עובד תמיכה של בורסת קריפטוראש מדליף מידע פנימי על החברה 

מלא ברגשות אשם, עובד תמיכה של בורסת קריפטוראש בשם (המקורי) DogeyMcDoge, מחליט להתוודות וחושף התנהלות מושחתת של בעלי אתר המסחר. העובד מספר על מספר מקרים בהם בעלי האתר שיקרו ללקוחותיהם וטייחו עובדות ואף רומז (באופן די מפורש) כי הבורסה חדלת פירעון. ראו הוזהרתם.

28.3.14 – מחירי הביטקוין צוללים לשפל מקומי חדש עקב התחדשות השמועות מסין

שוב שמועות בסין, הפעם מדובר על סגירת חשבונות הבנק של כל הבורסות הסיניות עד ה 15.4.14. כמו לפני שבוע גם כאן אין אף הודעה רישמית מממשלת סין אבל הסינים לא מחכים ומוכרים בהמוניהם ביטקוין, לייטקוין וכל הבא ליד. רוב המטבעות הקריפטוגרפים נמצאים כעת בשפל של החודשים האחרונים.

Top