• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
ביטקוין סיכום שבועי 11.4.2014 – 4.4.2014

ביטקוין סיכום שבועי 11.4.2014 – 4.4.2014

4.4.14 – BitPagos מאפשרת לעסקים להמיר את הכנסותיהם לביטקוין

בניגוד לחברות כמו CoinBase ו Bitpay שעוזרות לעסקים להיפטר מהביטקוין שלהם תמורת המטבע המקומי ברגע שבו הוא מתקבל מהלקוח, חברה בשם BitPagos עושה בדיוק את ההפך. החברה בעצם מאפשרת לעסקים למכור את מוצריהם בביטקוין והיא עושה זאת על ידי המרת המטבע המקומי שמתקבל מהלקוח לביטקוין. החברה כרגע מתמקדת בשוק הדרום אמריקאי, שם תנודות המטבעות המקומיים חריפות לעיתים יותר מאלו של הביטקוין. בשווקים כאלו, טוען מנכ”ל החברה, ביטקוין יכול להוות אלטרנטיבה אמיתית למטבע המקומי, בניגוד למדינות הדולר והיורו ששם החלפת המטבע המקומי במטבע דיגיטלי לא נראית באופק.

4.4.14 – אוניבטרסיטת סטנפורד מציעה קורס מטבעות קריפטוגרפים בחינם

בשבוע שעבר סיפרנו שאוניברסיטת ניקוסיה מציעה קורס מבוא לביטקוין ומטבעות קריפטוגרפים והשבוע הגיע גם תורה של אוניברסיטה מעט יותר מוכרת בעולם האקדמאי. אז אם תמיד חלמם להשוויץ שיש לכם תעודה מסטנפורד אתם מוזמנים להירשם לקורסי המטבעות הקריפטוגרפים של סטנפורד בשיתוף עם אתר Coursera המצוין. באתר מוצעים שני קורסים באורך 6 שבועות המוצעים בחינם ולמרות שקורס אחד כבר התחיל, אם תרשמו עכשיו תוכלו עדיין להדביק את הפער. הקורס השני ייפתח ב 21 ליולי ויהווה המשך לקורס הראשון.

קישור ללינק הקורס בקורסרה: https://www.coursera.org/course/crypto

5.4.14 – חנות אפליקציות מחתרתית מציעה אפליקציות ארנקי ביטקוין למכשירי אפל

קבוצת מפתחים טוענת כי מצאה דרך לעקוף את הגן הסגור של אפל ופיתחה חנות אפליקציות מחתרתית המשתמשת בביטקוין כאמצעי תשלום. בחנות החדשה אין צורך לקבל את אישור אפל על כל אפליקציה ואין תקופת המתנה. אחת האפליקציות הראשונות שהועלו לחנות הייתה ארנק ביטקוין. כידוע לפני מספר חודשים אפל הסירה את אפליקציית BlockChain מהחנות שלה ואסרה את השימוש באפליקציות ארנק, ללא כל הסבר חשוב לומר. המפתח, עובד אפל לשעבר אמר שהוא הכיר דרך עבודתו בחברה את הפרוטוקולים של מכשיר ה IOS שסייעו לו להבין כיצד לבנות את החנות המחתרתית. לטענתו הוא עומד בתנאי השימוש של אפל והפליקציות האלו אינן לא-חוקיות. הוא עוד טוען ואומר שאם אפל יפעלו להוריד את החנות מהאוויר הם יתקשו לעשת זאת ובכל מקרה יש לו כבר תוכניות גיבוי. תותח.

קישור לאתר החברה: https://www.avalonic.com/

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/unofficial-apple-ios-store-to-allow-bitcoin-wallet-apps/

5.4.14 – מניות Neo & Bee צללו עם פתיחת המסחר המחודש

לאחר מספר ימים בהם המסחר במניות הופסק ולאחר שהובן כי החברה הינה חדלת פירעון (לאחר שהמנכ”ל קיבל איומים על חייו וברח מהעיר) המסחר במניות Neo & Bee חודש. כצפוי, עם פתיחת המסחר המניות התרסקו משער של 89 סנט למניה ל 5 סנט למניה בלבד. פלטפורמת המסחר Havelock בה נסחרות המניות הודיעה כי לאחר שלא קיבלה אף עדכון מהחברה היא החליטה לתת למשקיעים הזדמנות לסחור במניה גם אם בסופו של דבר תוגש על ידי החברה בקשה לפשיטת רגל.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/neo-bee-share-price-plunges-trading-resumes/

7.4.14 – הרגולטור ההולנדי אומר שביטקוין הוא טכנולוגיה – לא מטבע

סמנכ”ל איגוד התשלומים ההולנדי (מה זה?) הודיע שביטקוין הינו טכנולוגיה ולא מטבע לגיטימי. ההולנדי אף הגזים והשווה את ביטקוין לצבעונים ולקדחת המחירים שפקדה אותם במאה ה 17. מה שכן, הוא הודה כי ביטקוין הינו כלי פוליטי מהפכני אך עדיין העריך כי בשורה התחתונה אפשרותו של הביטקוין לשגשג כאמצעי תשלום הינה מוגבלת מאוד במקרה הטוב ולדעתו ההשפעה של ביטקוין על העולם תהיה פשוט הצגת דרך טובה ויעילה יותר להעביר כסף ממקום למקום.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/dutch-regulator-bitcoin-isnt-money-technology/

7.4.14 – אירלנד – חברה משלמת את משכורות העובדים שלה בביטקוין

חברת פתרונות ניהול אירית התחילה לשלם לעובדיה משכורות בביטקוין. הפרטים הקטנים קצת יותר צנועים מהכותרת, אך בכל זאת זהו כמובן צעד חיובי. מנכ”ל החברה אמר כי משכורות הביטקוין ישולמו לחמישה עובדים בסך הכל במטה המרכזי של החברה, כאשר חלק מהמשכורות יהיה בכסף מקומי וחלק בביטקוין. העובדים שבחרו לקבל חלק מהכנסותיהם בביטקוין, עוסקים בביטקוין על בסיס יומי ומאמינים שזהו צעד חשוב באבולוציה של ביטקוין באירלנד. כן ירבו.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/irish-company-now-paying-employees-salaries-bitcoin/

8.4.14 – פרצת אבטחה חמורה שנחשפה מסכנת חצי מהמחשבים בעולם

הפירצה, שנחשפה השבוע, וקיבלה את הכינוי הדרמטי Heartbleed, מסתבר וקיימת כבר כשנתיים. מבלי להיכנס לפרטים טכניים מידי, פרצת האבטחה מאפשרת להאקרים שיינצלו אותה לחדור לנתונים מאובטחים שנשמרים על שרתים ברחבי האינטרנט, כגון סיסמאות ונתונים פרטיים וחסויים אחרים. הצרה האמיתית בסיפור הזה היא שגם כאשר שרת נפרץ ונגנבים ממנו כל הנתונים, ההאקר לא משאיר אחריו אף סימן שיכול להעיד בכלל שהתקיימה פריצה. מרבית האתרים שמכבדים את עצמם בעולם כבר תיקנו את הבאג אך סביר להניח שלא כולם. בכל אופן לא יזיק בכלל אם תעברו על כל החשבונות שלכם באינטרנט ותחליפו לסיסמאות חדשות. שלא תגידו לא ידענו.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/major-security-flaw-heartbleed-puts

8.4.14 – קודם סטושי עכשיו גווין.

המפתח הראשי של קהילת הביטקוין העולמית גווין אנדרסון הודיע כי הוא פורש מתפקידו. מי שיחליף אותו הוא ולדימיר ואן דר לאן, אחד מהמפתחים המוכשרים ביותר העובדים במשרה מלאה על פיתוח Bitcoin Core (הוא גם המפתח הפעיל ביותר ב GitHub). לדבריו הוא הופתע מאוד שהוצע לו התפקיד ולא ציפה שגווין אנדרסון יפרוש אך הוא מוחמא ונרגש לקבלו. המפתח הפורש מרגיע ואומר שהוא לא מתכוון לעזוב את הפעילות שלו בביטקוין אלא שהוא פשוט עובר לטיפול בנושאים יותר מנהליים ברשת הביטקוין ואיתור וניהול פיתוחים חדשים לשיפור הביטקוין.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/gavin-andresen-steps-bitcoins-lead-developer/

8.4.14 – כנס ביטקוין NYC יוצא לדרך

יותר מ 2000 משתתפים נלהבים מקהילת המטבעות הקריפטוגרפים העולמית הגיעו השבוע לניו-יורק להשתתף בכנס הביטקוין Inside Bitcoins. המשתתפים הגיעו מ 30 מדינות שונות ברחבי העולם ו 38 מדינות בארה”ב. (עליה יפה מה -150 משתתפים של שנה שעברה). הנושאים המדוברים היו בין היתר, פיתוחים חדשים בביטקוין בעולם וההשלכות של הביטקוין על מערכות כלכליות, לא רק כמטבע אלא גם כטכנולוגיה. רבות דובר גם על נושא מעיק במיוחד והוא הרגולציה הממשלתית המתעוררת בעולם. נוכחים במקום העידו על “חשמל באויר” והתרגשות רבה בקרב המשתתפים בנוגע לעתידו של הביטקוין. שם כנראה, לא מסתכלים על הגרפים של השבועות האחרונים, וטוב שכך!

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/inside-bitcoins-nyc-day-1-bitcoin-2-0-takes-center-stage/

9.4.14 – עידכון אבטחה חדש לקליינט הביטקוין Bitcoin Core 0.9.1

עקב פרצת האבטחה הכלל עולמית שנחשפה ב OpenSSL, מהנדסי קליינט הביטקוין ממהרים ומשחררים גירסה חדשה עם עדכון אבטחה שמטפל בבעית ה Heartbleed. מומלץ בחום להתקין את הגירסה החדשה בהקדם האפשרי.

9.4.14 – חבר קונגרס אמריקאי ראשון קונה ביטקוין

חבר הקונגרס ג’ארד פוליס הוא נציג הרשויות האמריקאי הראשון שרכש ביטקוין מכספומט ביטקוין מסוג Robocoin. יצרני הכספומט הוזמנו על ידו לקונגרס להציג את המוצר ולנסות על הדרך להסביר לכמה מהקשישים חסרי ההבנה הטכנולוגית ששוכנים במסדרונות הקונגרס מה זה ביטקוין ואיך נראה כספומט ביטקוין. חבר הקונגרס רכש ביטקוין בשווי של 10$ וכבר הודיע כי הוא מתכנן לבזבז אותם בקרוב מאוד ברכישה של גרבי אלפקה חדשות. אוקיי…

9.4.14 – אחד הבנקים הגדולים של אוסטרליה מפנה כתף קרה לביטקוין

הבנק שעד לאחרונה הראה סימנים חיוביים לגבי ביטקוין עשה סיבוב פרסה מפתיע והודיע כי הוא מתכוון לסגור חשבונות של לקוחותיו העובדים עם ביטקוין בחודש הקרוב. כאמור, עד לאחרונה נציגי הבנק התעניינו במטבע הדיגיטלי ונראה היה כי הם מעוניינים לבנות מערכת יחסית של שיתוף פעולה עם עסקי הביטקוין אך כפי הנראה, הערכת סיכון חדשה שביצע הבנק הכריעה כי הביטקוין הוא כלי מסוכן מידי לדעתם ולא הולם את המוניטין שלהם.

9.4.14 – חברת eGifter חוברת עם GoCoin ומתחילה לקבל תשלומים בלייטקוין ודוגיקויין

בשורה לחובבי האלטים. חברת eGifter המספקת כרטיסי מתנות ליותר ממאה מותגים ברחבי העולם, (כולל שחקנים גדולים כמו Amazon ו Gap) מודיעה כי היא מתחילה לקבל תשלומים בלייטקוין ודוגיקוין. החברה כבר מקבלת תשלומים בביטקוין והתשלום במטבעות חדשים
אמור למשוך לקוחות נוספים למעגל הלקוחות הקריפטוגרפים של החברה.

9.4.14 – רשת הקמעונאות הצרפתית Monoprix תתחיל לקבל ביטקויון עוד השנה

רשת הכל-בו הצרפתית הינה בעלת נוכחות בכ 85% מערי צרפת ומונה כיותר מ 300 חנויות. מנכ”ל החברה אמר כי החברה תמיד מנסה להישאר חדשנית ולהציע ללקוחותיה דברים שהם לא ימצאו במקומות אחרים. לדבריו, ביטקוין עדיין נתפס בצרפת ככלי לגנבים ורמאים ואין עדיין הכרה ביתרונות של המטבע הדיגיטלי. הוא מקווה לשנות זאת במעט. נראה שהבחור חובב מטבעות קריפטו אמיתי לאחר שצוטט כאומר ש “גם אם ביטקוין לא תביא לנו מכירות ומזומנים זה עדיין לא משנה”. בחור טוב. מנכ”ל לא משהו.

9.4.14 – ברזיל בעקבות ארה”ב – החליטה למסות את ביטקוין כנכס, לא כמטבע

רשות המיסים המרכזי הברזילאית גיבשה עמדה לגבי ביטקוין והחליטה כי השקעה במטבע הדיגיטלי תמוסה כמו על נכס פיננסי וגובה המס צפוי לעמוד על כ 15% מרווחי ההון. אך, בניגוד לארה”ב שמעוניינת למסות כל עסקה ועסקה בביטקוין, בברזיל הוחלט כי אדם המוכר מטבעות דיגיטליים בפחות מ 35,000 ריאל (בערך 16,000$) בשנה לא יידרש לשלם מס. אלו בשורות חשובות וטובות מאוד לאזרח הברזילאי הממוצע אשר מתכנן לבצע רכישות קטנות יחסית בביטקוין ולא יידרש לחשב רווח או הפסד על כל מכירה וקנייה בביטקוין כמו חברו האמריקאי.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/brazil-tax-bitcoin-investors-everyday-users/

10.4.14 – “הארנבות” של לאס-וגאס מקבלות גם ביטקוין

ביטקוין הגיע ללאס-וגאס. שירות ליווי אקסקלוסיבי בשם The Bunnies of Las Vegas הודיע השבוע כי הבנות החביבות ישמחו לקבל תשלום עבור שירותיהם גם בביטקוין. בחברה אמרו שהם שמחים לתת הזדמנות ללקוחותיהם הטכנולוגים יותר את האפשרות לבזבז את כספם גם במטבע הווירטואלי. כמו גם לעזור להם לשמור על אנונימיות בנושא רגיש זה.

לא שאתם עושים דברים כאלה אבל לכל מקרה הנה קישור לאתר: http://www.bunniesoflasvegas.com/

והקישור לכתבה המקורית: http://www.cryptocoinsnews.com/news/happens-vegas-can-paid-bitcoin-bunnies-now-accepts-bitcoin/2014/04/10

10.4.14 – זירת מסחר חדשה בשם Virtex נפתחת בליתואניה
*כבר תיקנו אותי שמדובר בליטא, אך מכיוון שאין לי משהו מצחיק להגיד על ליטא – אני אשאר עם ליתואניה

כן יש מדינה כזאת מסתבר והיא תקועה לה אי שם בין פולין ללטביה. ב 16 באפריל תצא לאויר העולם זירת המסחר החדשה השואפת להיות אי של יציבות וביטחון בעולם המסחר הרעוע של הביטקוין. בניגוד לרוב זירות המסחר בעולם, בעלי החברה אינם מסתתרים תחת כינויים מעולם החיות ו/או המבוכים והדרקונים ושמם גלוי לכל. כמה מן ההצהרות המעניינות שהוציא הבורסה טרום השקתה מעניינות במיוחד. החברה מתחייבת לעבוד על בסיס 100% נזילות, להציע פלטפורמת מסחר מאובטחת ביותר ואפילו מציעה שירות לקוחות ותמיכה בוידאו 5 ימים בשבוע. לרגל ההשקה, זירת המסחר הודיעה על הנחה מיוחדת בעמלות המסחר ללקוחות שיירשמו לפני הפתיחה.

קישור לזירת המסחר: http://www.virtex.com/

קישור לכתבה המקורית: http://www.cryptocoinsnews.com/news/sponsored-stories/virtex-cryptocurrency-exchange/2014/04/10

10.4.14 – מפתחי הביטקוין שוקלים הוספת בלוקצ’יין נוסף למטבע הדיגיטלי

בחודשים האחרונים כולם רוצים להוסיף ולהעמיס תכונות חדשות ומשוכללות על הביטקוין. צוות אחד של מפתחים חושבים כי הם מצאו דרך “אחראית” לעשות זאת, ע”י יצירת כמה בלוקצ’יין נלווים שיוכלו לתקשר עם ביטקוין. בניגוד למטבעות דור שני שמנסים להתלבש על רשת הביטקוין, כמו Counterparty, או כאלו שקיימים על רשת נפרדת משלהם, כמו Next, הרעיון הוא לייצר בלוקצ’יין משני שיתפקד לצידו של הביטקוין ויאפשר ביצוע פעולות דו-כיווניות בין הבלוקצ’יין הראשי ומשנהו. לטענתם המפתחים האפשרות הזו תגדיל גם את פונקציולניות של ביטקוין כמו גם את העומס שתוכל הרשת לשאת.

להמשך קריאה בכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/bitcoin-core-developers-bitcoin-side-chains/

10.14.14 – עצירת הפקדות היואן בבורסות הסיניות מפילות את המטבע מתחת ל 400$

לראשונה מאז גל העליות שהחל בשנה שעברה, שער הביטקוין ירד מתחת ל 400$. הירידה היא המשך ישיר של המגמה בחודשים האחרונים כאשר עוד מסמר ננעץ בארון הקבורה (הזמני כמובן) של הביטקוין. למרות שכבר בשבוע שעבר השמועה לגבי עצירת ההפקדות ביואן התבססה כאמיתית, השוק עדיין מגיב בירידות מחירים להודעות שמשחררות מספר זירות מסחר בימים האחרונים, ביניהם גם Houbi הגדולה. ההודעות כולן הגיעו דרך בנקים מסחריים ולא דרך הבנק הסיני המרכזי אך ברור כי ידו בדבר. סין עדיין שומרת את נשק יום הדין בארון ולא אוסרת לחלוטין על שימוש בביטקוין אך ההחלטה האחרונה בפועל מסרסת על האזרחים הסינים וחלום הגלובליזציה שראו לנגד עיניהם. בגזרת המחיר, נותר לקוות שעכשיו, אחרי שהחדשות הרעות כבר בחוץ – ישתחרר מעט הלחץ ונחזור לרמות מחירים הראויות יותר לביטקוין. אגב, הבורסות הסיניות (באופן מפתיע יש לומר) עושות שרירים וכבר מודיעות על אפשרויות עוקפות של הפקדת יואן דרך קודים מיוחדים ופתיחת חשבונות בנק בחו”ל.

קישור לכתבה המקורית: http://www.coindesk.com/deposit-freeze-chinese-exchanges-drives-bitcoin-price-below-400/

Top