• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
 • Home
 • /חדשות
 • /ביטקוין מביא חברים: פרויקט ה SideChains
ביטקוין מביא חברים: פרויקט ה SideChains

ביטקוין מביא חברים: פרויקט ה SideChains

 

רוצח האלטים“. זה הכינוי הסימפטי שהוצמד לפרויקט ה-גדול הבא בעולם הביטקוין. השם הידידותי הזה שדבק לפרויקט, הוא בדיוק הסיבה והמטרה שלשמה הוקם.

ה SideChains הוא פרויקט אשר דובר עליו רבות בעבר כזה שישים סוף למערב הפרוע של עולם המטבעות הדיגיטליים המתחרים בביטקוין ויאפשר את יצירתה של מערכת סינרגטית אחת מושלמת שתכפיל בכמה מונים את כוחו של הביטקוין.

 

[רק רגע… לא יודעים בכלל מה זה אלטים? לא ממש מבינים מה הסיפור עם הביטקוין? היכנסו למדריך השלם של קריפטוביט לביטקוין ולמטבעות דיגיטליים ותדעו כל מה שאתם צריכים לדעת]

 

השבוע שוחרר ה Whitepaper הרשמי של הפרויקט אשר מובל על ידי צוות ה Allstars של עולם הקריפטוגרפיה.

לפני שאסביר מה בדיוק מקווים המפתחים לעשות בפרויקט הכי מדובר בעולם הקריפטו, חשוב לשים לב לנקודה אחת חשובה שעולה מ ה Whitepaper.
בצוות הפיתוח של הפרויקט, אשר רובו ככולו מורכב ממאמיני ביטקוין מושבעים, מודים בפה מלא: הביטקוין במתכונתו הנוכחית פשוט לא מספיק טוב.

שלא תבינו לא נכון. ברור שהביטקוין, על מגבלותיו, עדיין עליון על כל מערכת מוניטארית אחרת שאנו מכירים כיום, לא על זה אנחנו מדברים. פשוט הגיע הזמן להודות (ולעשות עם זה משהו) שאם הביטקוין לא יעשה כמה שינויים טכנולוגיים מרחיקי לכת בקרוב הוא עלול בקרוב לאבד את הבכורה.
אני יודע שזה נראה רחוק ולא ממש אפשרי מהיכן שאנו עומדים. ונכון שהביטקוין כרגע מהווה כ 95% מהמערכת כולה לבדו אבל תזכרו שהעולם הזה לא ממש מאופיין בסבלנות ואיפוק. אני מאמין שאם השינויים המיוחלים לא יגיעו, מדובר בתהליך בלתי נמנע. ברגע שאחד מהפרויקטים המובילים בשוק המטבעות הדיגיטליים יגיע לנקודת מפנה בה ייתפס בתודעה הציבורית כעדיף על המקור, הוא עשוי לטוס לשמיים ולעשות לביטקוין את מה שהביטקוין עשה ל… טוב נו הוא היה הראשון, אבל הבנתם למה אני מתכוון.

לאלו מכם שחושבים שהביטקוין אינו ניתן להחלפה אני יכול להגיד רק שתזכרו שהיום עדיין 99% מהעולם כלל לא משתמש בביטקוין ולכן לא צפוי איזה שהוא זעזוע בהחלפת הבכורה.
לרוב העולם, שכן שמע על ביטקוין, המעבר למטבע אחר יהיה חלק ופשוט וימקם את הביטקוין בתודעה כזה שהביא את השינוי ופתח את הצוהר. לא יותר.

לאילו שכבר פתחו את הראש והחלו לפעול עם המטבע הדיגיטלי המעבר למטבע אחר צפוי להיות אפילו קל ומהיר יותר. הם כבר מכירים את הטכנולוגיה, הם התנסו בשימוש. מה זה משנה איך קוראים לזה אם זה יותר טוב וכולם משתמשים בזה.

אבל לפני שאני מספיד פה את הביטקוין בואו נראה על מה בכלל מדובר:

פרויקט ה SideChains שואף ליצור לצד הבלוקצ’יין של הביטקוין מערכת של שרשראות בלוקים משניים שיכולו לתקשר עם הבלוק הראשי ולהעביר ממנו ואליו ביטקוין, נכסים דיגיטליים, חוזים חכמים וכל דבר אחר שיספיקו להמציא עד אז.
כל אחת משרשראות המשנה תוכל “להלביש” על עצמה אין סוף אפשרויות ופיתוחים חדשים וזאת מבלי לשנות דבר בבלוקצ’יין המקורי של הביטקוין. זוהי נקודת המפתח.

הביטקוין במתכונתו הנוכחית מוגבל לביצוע העברות כספיות בלבד. עובדה שיכולה להגביל את התפתחותו בעתיד, נוכח הצרכים המורכבים יותר הנדרשים במערכת כלכלית שלמה.
תיאורטית ניתן להרחיב את הפונקציונליות שלו אך זה ידרוש שינוי של קוד המקור של הרשת. שינוי כזה, בשלב בו נמצא ביטקוין הוא סיכון עצום למערכת כולה. שינוי קוד המקור עשוי בתרחיש בלהות ליצור באגים בפרוטוקול ועשוי לסכן את עצם קיומו של הביטקוין. מפתחי הליבה ינסו להימנע משינוי כזה ככל שיכולו.

ה Sidechains באים לפתור את הבעיה הזאת. תחשבו על זה ככה: השרשראות המשניות הם כמו מספר עולמות מקבילים של שרשראות בלוקים של ביטקוין אשר יאפשרו למפתחי הליבה להתנסות בשינויים בקוד המקור בסביבה בטוחה ומבלי לסכן את הבלוקצ’יין הראשי. ה sidechains יאפשרו העברה של ביטקוין מהבלוקצ’יין הראשי אל הבלוקצ’יינים המשניים תוך כדי קיבוע ערכו של הביטקוין. כך כאשר יועבר בחזרה לשרשרת הבלוקים הראשית תכונותיו כלל לא ישתנו. על גבי ה Sidechains יוכלו מפתחי הליבה לפתח מערכות מורכבות (כמו אלו שקיימים בחלק גדול מהאלטים) ולבדוק את המערכות הללו מבלי לחשוש שבאג מסויים יחדור לפרוטוקול הראשי. כאשר שרשרת בלוק צדדית תבדק ותמצא בטוחה לחלוטין ניתן יהיה לקשר אותה באופן קבע לבלוקצ’יין הראשי ולהרחיב בפועל את הפונקציונליות של הביטקוין. האפשרויות כאמור הינן לא מוגבלות ובעתיד יוכלו להתקיים לצד הביטקוין אין ספור שרשראות בלוקים משניות שיעניקו לו מגוון תכונות חדשות ונדרשות.

הרעיון הוא לתת פייט אמיתי לתצוגות הכוח הטכנולוגיות של המטבעות הדיגיטליים המתחרים ולהפוך את ביטקוין בעצמו לביטקוין 2.0. רק בלי הצורך ביצירת מטבעות חדשים.
אם יש יתרון אחד עצום מימדים של הביטקוין על כל שאר המטבעות הוא חוזקה ויציבותה של הרשת. יתרון זה בשילוב עם התכונות שיאפשרו ה SideChains הוא Game Over לאלטים.

איך הטכנולוגיה בדיוק תעבוד זה כבר פחות מעניין. תסמכו עליהם. מה שחשוב הוא ההשלכות הצפויות על עולם המטבעות הדיגיטליים במידה והפיתוח יצלח. מה שהמפתחים בפרויקט בעצם אומרים לכל מטבעות האלטים והמפתחים שלהם הוא ש: “תודה על הרעיונות הנפלאים והניסויים הרבים שחסכתם לנו, אנחנו הולכים עכשיו להעתיק את הדברים הכי טובים שעשיתם אל הביטקוין ואז להשמיד אתכם” אכזרי, אבל די הוגן בהתחשב בעובדה שמטבעות האלט הם אלו שהעתיקו מהביטקוין ראשונים.
ממש צדק קריפטוגרפי.

אבל חכו רגע. לפני שאתם מוכרים בפאניקה את כל המטבעות הדיגיטליים שלכם (אם בכלל יש לכם כאלו) קחו בחשבון שפיתוחו של פרויקט כזה יכול להימשך שנים. ובהתחשב בקצב הפיתוחים האחרונים שהציג צוות הביטקוין והפוליטיקה הפנימית הסבוכה שלו, ייתכן שאפילו שנים רבות. קשיים נוספים יכולים להגיע מכיוון הכורים אשר כעת יידרשו לתחזק בלוקים רבים בכדי לתמוך ברשת.

כך או כך, פרויקט ה SideChains הוא הפרויקט השאפתני ביותר שהציב לעצמו הביטקוין מאז היווצרו והוא צפוי ללא ספק להיתקל במכשולים רבים בדרך. האם התוצאה הסופית תושג? את זה עוד נותר לנו לגלות.

 

 קריפטוביטאם אהבתם את הכתבה אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק של קריפטוביט 

twitter-48x48 אתם גם מוזמנים לעקוב אחרי בטוויטר לקבלת עידכונים שוטפים.

אהבתם את התוכן באתר? הירשמו כאן לקבלת עידכונים בחינם
Top