• צור קשר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה

 • אודות קריפטוביט

  קריפטוביט הינו אתר העוסק כולו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  קריפטוביט החל כפרויקט אישי והתפתח מבלוג קטן לאתר לימודי שלם ומקיף ולמקור המידע הטוב ביותר בישראל לביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

  האתר נבנה תוך כדי מחשבה על אלו שרק הכירו את עולם המטבעות הדיגיטליים וזקוקים להדרכה מקיפה ועמוקה, אך בד-בבד נוגע גם בהיבטים הטכניים המורכבים ביותר של רשת הביטקוין.

  אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עכשיו על הביטקוין ועל המטבעות הדיגיטליים ולהעניק לעצמכם יתרון פיננסי משמעותי על פני יותר מ 99% מאוכלוסיית העולם.
  המטבעות הדיגיטליים הם כאן בכדי להישאר והם צפויים לשנות מקצה לקצה את עולם הפיננסים והמסחר כפי שאנו מכירים אותו היום.

  לכל שאלה או בקשה, ניתן ליצור קשר בטופס הנ"ל או במייל:

  דוא"ל info@cryptobit.co.il

 •  
 •  
 • Home
 • /אחזקה ואחסון ביטקוין

אחזקה ואחסון ביטקוין

היכרות עם סוגי הארנקים הדיגיטליים

 

אחרי שלמדנו איך אפשר להשיג ביטקוין ומה אנו יכולים לעשות איתו הגיע הזמן לבחור את הארנק הדיגיטלי שלנו. בפרק זה נלמד על הסוגים השונים של הארנקים הדיגיטליים המשמשים אותנו לאחסון והחזקת ביטקוין. נלמד על האפשרויות שמציע כל ארנק ומהן היתרונות והחסרונות בשימוש בכל סוג ארנק.

סוגים שונים של ארנקי ביטקוין 
ארנקי ביטקוין למחשב האישי: Bitcoin Core, MultiBit, Electrum, Armory 
ארנקי ביטקוין לטלפונים ניידים: MyCelium, Bitcoin Wallet 
ארנקי רשת: Blockchain.info, CoinBase, BitGo 

 

הקדמה: סוגים שונים של ארנקי ביטקוין

 

תחשבו רגע על הצורה שבה אנו מחזיקים את הכסף שלנו.
ראשית, מזומן. מזומן הוא הכסף הנגיש שלנו. הכסף שאנו נושאים עלינו בצורה פיסית ולרוב בסכומים לא משמעותיים מתוך סך הנכסים שלנו. את המזומן אנו מכלים בדרך כלל בתוך מספר ימים או שבועות לכל היותר בשימוש שוטף. בכל פעם שנגמר לנו המזומן, אנחנו ניגשים לבנק ומושכים עוד קצת מזומן וכך הלאה. המזומן שלנו הוא הכסף הגניב ביותר והינו בעל האבטחה הנמוכה ביותר מבין אמצעי החזקת הכסף.
בבנק אנחנו מחזיקים בחשבון עו”ש בו נמצא רוב הכסף הזמין שלנו ולעיתים גם פקדונות וחסכונות לטווח קצר (עד כמה שנים). לרוב אלו חסכונות נזילים יחסית אשר יכולים להפוך תוך כמה ימים לכל היותר לכסף מזומן. רמת האבטחה של הכסף בחשבון העו”ש הינה יחסית גבוהה ונשמרת על ידי שומרי הסף של הבנק בו אנו מנהלים את חשבוננו. אך עדיין, גם שם קיים סיכון כלשהוא לגניבה ואובדן כספי (ראו פרשת הבנק למסחר).
ולבסוף יש לנו את החסכונות לטווח ארוך, כאן נכנסים קופות הגמל, הפנסיה, קרנות ההשתלמות וכספים שסגרנו לתוכניות חיסכון ארוכות טווח. אם נרצה לגשת לכספים האלו נאלץ להמתין זמן ארוך יחסית ולעיתים לא נוכל לגשת כלל לכסף עד שנגיע לגיל פרישה. כאן הסיכוי לגניבה ופריצה של החשבון העלולה להסתיים באובדן כספי הינה נמוכה מאוד וניתן לומר כי כמעט ולא קיימת.

בביטקוין, תתפלאו לשמוע, המצב לא כל כך שונה. בביטקוין ישנם שני סוגי ארנקים עיקריים. ארנקים חמים וארנקים קרים.

ארנקים חמים: ארנקים חמים הינם ארנקים דיגיטליים המחוברים לרשת האינטרנט. ארנקים חמים יאפשרו לכם לגשת בקלות ובמהירות לביטקוין שלכם. ומכיוון שארנקים אלו מחוברים כל העת לרשת, קיים תמיד סיכון כלשהוא לפריצה של הארנק וגניבה של הביטקוין.

כאשר משווים את הארנקים החמים בביטקוין לאחזקת כסף רגיל, ניתן לומר שארנקים חמים הם גם העו”ש וגם המזומן.
ארנקי ביטקוין המותקנים על גבי הטלפונים הניידים שלנו הם שווי הערך למזומן שלנו, ניתן להשתמש בהם בקלות ולעיתים אף ללא צורך בזיהוי המשתמש. מצד אחד נגיש ונוח לשימוש אך מצד שני גניב ומסוכן לאחזקה בסכומים גדולים.
ארנקי ביטקוין המותקנים על גבי המחשב ו/או ארנקי ביטקוין ברשת הם חשבון העו”ש שלנו. ארנקים אלו מציעים אפשרויות אבטחה מתקדמות ומספר שכבות הגנה ובהם ניתן להחזיק סכומים גדולים יותר מאשר “במזומן”. כדי לגשת לכסף “בחשבון העו”ש” אנו צריכים לבצע מספר פעולות זיהוי ואימות כדי לקבל את הגישה לכסף.

ארנקים קרים:
 אלו הם ארנקי החיסכון שלנו – קופות הגמל שלנו. הכסף שאנו רוצים לאחסן לזמן ארוך בביטחה. ארנקי ביטקוין קרים הינם ארנקים אשר לא מחוברים לרשת האינטרנט ולכן מציעים אפשרויות הגנה ואבטחה מקסימליות באחסון ושמירת ביטקוין. בארנקים אלו נהוג להחזיק ביטקוין בסכומים גדולים ולטווחי זמן ארוכים. בהתאמה הנגישות והזמינות של הכסף הינם נמוכים ועשויי לעבור זמן מה עד שנוכל “לגעת” בכסף.

בפרק זה נעסוק לעת עתה בסקירה מקיפה של מגוון ארנקים חמים על גבי הפלטפורמות השונות. הסבר מפורט על ארנקים קרים ואופן השימוש בארנקים קרים נמצא בפרק: אבטחת ביטקוין.

ארנקים חמים

 

אופיו המיוחד של הביטקוין כמטבע דיגיטלי מאפשר לו להיות קיים בו-זמנית בכל מקום על גבי רשת האינטרנט, ובכך פותח עבורנו מגוון רחב של אפשרויות לאחסן ולהחזיק אותו על גבי מכשירים שונים ופלטפורמות שונות. ארנק הביטקוין הראשון, אשר הותקן על גבי מחשבו האישי של Satoshi Nakamoto היווה את הבסיס וההשראה ליצירתם של מגוון ארנקי הביטקוין אשר באו אחריו.

סוגי הארנקים נעים החל מתוכנות ארנק דיגיטלי כבדות המותקנות על גבי המחשב האישי שלכם, דרך אפליקציות ארנק דיגיטלי קלילות המותקנות על גבי הטלפון החכם ועד לשירותי ארנקי ביטקוין המנוהלים על גבי שרתים מרוחקים ברחבי האינטרנט.
לכל אחד מסוגי הארנקים השונים יש כצפוי יתרונות וחסרונות.

התרשים הבא מתאר באופן פשטני אך מדויק להפליא את הטרייד-אוף בין סוגי הארנקים השונים. נוחות מול אבטחה.

 

ארנקים דיגיטליים למחשב האישי

ארנקי ביטקוין המותקנים על גבי המחשב האישי מעניקים לך שליטה מלאה על הביטקוין שלך. אך זכור כי גם האחריות לאבטח את הביטקוין הינה כולה שלך. בארנקי ביטקוין על גבי המחשב אתה צריך להיות השומר בשער ולדאוג לא להיחשף לתוכנות זדוניות, וירוסים או האקרים המנסים לגנוב את כספך ולדאוג תמיד שישנו גיבוי לארנק.

 

ביטקויןBitcoin Core – ארנק ביטקוין המבוסס על הקוד המקורי של Satoshi Nakamoto. ארנק ה Bitcoin Core נחשב לארנק איטי יחסית וכבד מבחינת נפח אחסון על גבי המחשב שכן הוא מחייב הורדה מלאה של קובץ הבלוקצ’יין המכיל את כל העסקאות שנעשו אי פעם ברשת הביטקוין. ההתקנה הראשונית של הארנק והורדת הבלוקצ’יין יכולה להימשך זמן רב מאוד (ימים) (לחצו להצגת גודל הבלוקצ’יין הנוכחי), אך עם זאת הוא נחשב לארנק יציב ובעל הגדרות אבטחה מצוינות. ארנק ה Bitcoin Core משמש כעמוד השדרה של רשת הביטקוין וכל אדם אשר מחזיק על גבי מחשבו האישי עותק של קובץ הבלוקצ’יין בעצם תומך ברשת הביטקוין ומחזק את יציבותה. ארנק ה – Bitcoin Core יאפשר לכם לקבל ולשלוח ביטקוין ויאפשר לכם גם להגן על הארנק בסיסמא. ארנק זה נחשב למיושן מעט ואינו מציע מגוון רחב של תכונות. חיסרון נוסף הוא היכולת לנהל על גביו ארנק ביטקוין אחד בלבד בכל רגע נתון.

להורדת הארנק Bitcoin Core לחץ כאן.

 

ארנק דיגיטליElectrum – אלקטרום הינו ארנק ביטקוין Light wight אשר אינו מצריך הורדה של קובץ הבלוקצ’יין על מחשבכם האישי.
לרוב ארנק זה הוא הבחירה הטובה ביותר למשתמשים מתחילים בביטקוין שכן הוא פשוט לשימוש ואינו דורש ידע טכני מוקדם.

בין מגוון התכונות של אלקטרום ניתן לציין את מהירותו הגבוהה ונוחות השימוש. הארנק משתמש בשרתים מבוזרים אשר ממפים את הבלוקצ’יין ומאפשרים אימות עסקאות כמעט מיידי על גבי הרשת. הארנק מאפשר לבצע שחזור כספים שאבדו ע”י שימוש בסיסמא סודית ומאפשר התקנת Add-ons נוספים להתממשקות עם צד ג’ (ארנקי חומרה, שירותי מולטי-סיג ועוד).

להורדת ארנק Electrum לחץ כאן.


ביטקויןArmory – ארנק ביטקוין השם דגש על הגדרות אבטחה מתקדמות. ארנק ה Armory הינו ארנק ביטקוין מלא אשר מחייב לצידו את התקנת ארנק הביטקוין Bitcoin Core על גבי המחשב (ואיתו גם הורדה מלאה של קובץ הבלוקצ’יין)

הארנק מציג מגוון רב של אפשרויות גיבוי והצפנה ומציע אפשרות לנהל מספר לא מוגבל של ארנקים מוצפנים. ארנק ה Armory מאפשר למשתמשיו לבחור בין מצב “סטנדרטי”, “מתקדם” ו”מצב מפתח” ומתאים למשתמשי ביטקוין מתחילים ומתקדמים כאחד.
לארנק ה Armory ישנו מצב קל-משקל אשר כמעט ולא תופס נפח או זיכרון על גבי המחשב ובו הוא משמש כארנק לא-מקוון אשר ינהל עבורכם מפתחות פרטיים של כתובות דיגיטליות וישמש כארנק קר לאחסון ביטקוין ברמת האבטחה הגבוהה ביותר, על גבי מחשב שאינו מחובר לרשת האינטרנט. (להסבר מפורט על ארנקים קרים קרא בפרק: אבטחת ביטקוין)

ארנק ה Armory מאפשר גם לבצע גיבוי חכם לכל כתובות הביטקוין המנוהלות בו. כל כתובות הביטקוין בארנק מנוהלות תחת עץ-כתובות אחד. התוכנה מאפשרת לכם לבצע גיבוי של “שורש העץ” לדף נייר ובאמצעותו תוכלו לשחזר בכל עת ובמידת הצורך את כל הכתובות והיתרות המנוהלות תחת אותו עץ.

להורדת ארנק ה Armory לחץ כאן.

ארנקים דיגיטליים לטלפון הנייד

 

ארנקי ביטקוין המותקנים על גבי הטלפון הנייד מעניקים גמישות וניידות ומאפשרים לך לקחת את הביטקוין שלך איתך לכל מקום שתלך, לקבל ולשלוח תשלומים בקלות ובמהירות באמצעות סריקת קוד QR. (מהו קוד QR ואיך משתמשים בו).
טלפונים ניידים נוטים להיגנב, להישבר או ללכת לאיבוד בקלות. דאג תמיד להחזיק גיבוי מעודכן של ארנק הטלפון הנייד – ואת סיסמת השחזור במיקום נפרד.

 

ביטקויןBitcoin wallet – אפליקצית ארנק ביטקוין למערכת ההפעלה אנדרואיד. Bitcoin wallet הינה אפליקציית ארנק הביטקוין הראשונה שפותחה לטלפון הנייד והיא מאפשרת שליחה קלה ונוחה של ביטקוין כמו גם קבלת תשלומים בביטקוין לטלפון הנייד באמצעות שימוש בטכנולוגית קוד ה QR.

האפליקציה מתאימה את עצמה לרשת הביטקוין והינה מבוזרת לחלוטין ולא תלויה באף חברה או גורם חיצוני. הארנק מאפשר לבצע גיבוי המוגן באמצעות סיסמא. ניתן להוסיף כתובות דיגיטליות לארנק ללא הגבלה ולבחור כתובת אחת שתשמש כברירת מחדל. תכונות נוספות בארנק הינן: יחסי המרה מול מטבעות פיאט, ספר כתובות דיגיטליות, מתן הודעה עם קבלת תשלום, אפשרות לשלם דרך Bluetooth במצב לא-מקוון ועוד.

להורדת אפליקציית Bitcoin Wallet בחינם בחנות היישומים לחץ כאן.

 

ארנק ביטקויןMycelium – אפליקצית ארנק ביטקוין למערכת ההפעלה אנדרואיד. אפליקציית Mycelium הינה אפליקציית קוד-פתוח המופעלת על ידי צד שלישי ואינה מבוזרת כמו קודמתה. לכן מידה מסוימת של אמון נדרשת, אך Mycelium אינה שולטת בארנק שלך אלא רק באפליקציה.
אפליקציה זו הינה פופולארית במיוחד על משתמשי האנדרואיד שכן היא מהירה, פשוטה ונוחה לשימוש ומציעה מגוון רחב של תכונות ואפשרויות אבטחה מתקדמות.
בין התכונות ש Myceluim מציעה, ניתן למצוא גיבוי חכם לארנק נייר-מוצפן המוגן בסיסמא, תמיכה בהצגת שער הביטקוין במגוון רחב של מטבעות (גם בשקל), ניהול ספר כתובות, ניהול מתקדם של מפתחות פרטיים והוספת קוד הגנה לפני ביצוע פעולות.

תכונה נוספת המייחדת את Myceluim הינה האפשרות לאתר מוכרים וקונים בביטקוין בקירבת המשתמש דרך פלטפורמת ה-  Local Trader, המאפשרת לכל משתמש באפליקציה לפרסם מודעת מכירה מבוססת מיקום אשר תופיע בפני קונים פוטנציאלים. לחלופין ניתן לחפש מוכרים בקרבתך אם ברצונך לרכוש ביטקוין.
כאשר משתמש מזין הצעה הוא יכול לקבוע באיזה מטבע הוא מעניין לבצע את העיסקה, מה ההפרש (באחוזים) ממחיר השוק שהוא מעוניין לקבל וכמות המינימום והמקסימום שהוא מעוניין לרכוש.

Mycelium תציג עבורך את המוניטין שצבר הקונה/מוכר ואת רמת הביטחון בעסקה אשר מבוססים על פעילות קודמת של המשתמש. כמו כן היא תוכל לוודא שבעל הארנק אכן מחזיק בביטקוין שהוא מציע למכירה. בעת קיום המפגש, ומיד לאחר שהמוכר מאשר שקיבל את התשלום, האפליקציה תבצע אוטומטית את העברת הביטקוין לקונה. החלק של Myceluim מהעסקה הוא עמלה של 0.2% שאותה משלמים שני הצדדים.

להורדת אפליקציית Mycelium בחינם בחנות היישומים לחץ כאן.

ארנק ביטקויןBreadWallet – ארנק הביטקוין הידידותי ביותר שתכירו. BreadWallet מציע ממשק משתמש נוח ואינטואיטיבי ומתאים במיוחד לחדשים בתחום. הארנק מאפשר פעולות בסיסיות כגון שליחה וקבלה של ביטקוין ובאופן כללי מצליח להנגיש את כל הסיפור באריזה יפה, נוחה ולא מרתיעה. בהפעלה ראשונית תתבקשו להזין קוד PIN להגנה על הביטקוין בארנק ולרשום כגיבוי רצף של 12 מילים אשר ידרשו במידה ותזדקקו לשחזר את הארנק אם הטלפון שלכם ישבר, יגנב או סתם ימות באופן ספונטני. עשו זאת לפני שאתם מעבירים לשם ביטקוין.

 

מסחר בביטקוין

ארנקים דיגיטליים ברשת

 

ארנק ביטקוין אינטרנטי מאפשר לך לגשת לביטקוין שלך מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט בקלות ולרוב בשימוש בשם משתמש וסיסמא בלבד, וללא צורך בחומרה כשלהיא. בנוסף אתה לא צריך לדאוג להגדרות אבטחה וניהול הכתובות והמפתחות הפרטיים בעצמך, דבר אשר במידה והשירות הניתן הינו אמין, יכול להקל משמעותית על המשתמש.
אך עם זאת, לארנקי רשת יש מספר חסרונות בולטים. שירות אינטרנטי אשר ידוע כמחזיק יתרות גדולות של ביטקוין הינו אוטומטית מטרה מועדפת על האקרים אשר מנסים ללא הרף לפרוץ לחשבונות הלקוחות. פריצה לשרתי החברה לעיתים עשויה להסתיים בגניבה של הביטקוין. כמו כן, סנקציה משפטית אשר תאלץ את החברה לסגור את השירות או תקלה טכנית בשרתי החברה ימנעו מכם לגשת לביטקוין שלכם.

 

אחזקה ואחסון ביטקויןMy Wallet – Blockchain.info ארנק רשת חינמי לביטקוין. My Wallet הינו ארנק קל ונוח לשימוש ובעל הגדרות אבטחה מתקדמות. השירות לא מחזיק ישירות בביטקוין של המשתמש אלא רק בעותק מוצפן של הכתובת הדיגיטלית (והמפתח הפרטי) אשר מוגן על ידי סיסמת המשתמש. הסיסמא לעולם לא נשמרת על גבי שרתי החברה ולכן חברת Blockchain אינה יכולה כלל לגשת לארנק שלכם ואינה יכולה לבצע בו שום פעולה, אפילו לא לבדוק מה היתרה בו. העותק המוצפן נשמר על גבי הענן וכאשר משתמש מתחבר לחשבון שלו ב My Wallet, ממשק ה API של האתר מפענח את פרטי הארנק באמצעות הסיסמא שמזין המשתמש ומעניק לו את האפשרות לפעול בארנק.

לארנק My Wallet תוסף מיוחד שניתן להתקנה על גבי תוכנת הדפדפן במחשב האישי של המשתמש. תוסף זה מנטרל את פרצת האבטחה היחידה האפשרית בתהליך, והיא יירוט הסיסמא או הכתובת והמפתח הפרטי המוצפנים דרך שרתי החברה, בעת פיענוח הקובץ המוצפן. עם התקנת התוסף לדפדפן, פענוח הקובץ מתבצע על גבי המחשב האישי של המשתמש ולא בשרתי החברה ולכן אינו חשוף לפריצות (פרט לסיכונים אפשריים הקיימים על גבי המחשב האישי). כל זה הופך את My Wallet לארנק רשת אשר לא מצריך רמת אמון גבוהה בנותן השירות, חברת BlockChain.Info, ומגן עליכם גם במקרה ששרתי החברה נפרצים. My Wallet מאפשר למשתמש להפיק קובץ גיבוי לארנק, מוצפן ומוגן בסיסמא, אשר יאפשר לכם במידת הצורך לקבל גישה לביטקוין שלכם אפילו דרך תוכנות ארנק ביטקוין אחרות.

בין תכונות הארנק הרבות ניתן למצוא בין היתר את העובדה כי הארנק מתקבל בחינם למשתמש, אין עמלה על עסקאות (פרט לאלו של הרשת), הארנק הינו קוד-פתוח, קיימת אפשרות להתראות על קבלת וביצוע תשלומים, וניתן לבצע העברה ביטקוין באמצעות דוא”ל או אפילו בהודעת SMS. בנוסף, ל My Wallet ישנה אפליקצית ארנק ביטקוין לטלפונים חכמים אשר תעניק לכם גישה מהירה לארנק מכל מקום בעולם.

לפתיחת חשבון בארנק הדיגיטלי של My Wallet, לחץ כאן.


 

אחזקה ואחסון ביטקויןCoinbase – שירות ארנק דיגיטלי אינטרנטי לאחסון ביטקוין, אשר מאפשר גם קנייה ומכירה של ביטקוין ועיבוד תשלומי ביטקוין עבור עסקים.
כאשר אתם פותחים חשבון ארנק ב Coinbase ומעבירים לשם ביטקוין (או קונים דרכם ביטקוין), אתם שולחים בפועל את הביטקוין לכתובות המנוהלות על ידי השירות. ולכן אתם חשופים לפרצות אבטחה ו/או מעילה, גניבה או כל מעשה מרמה אחר.
כדי שתהיו מעט יותר רגועים, Coinbase מצפינה את כל המידע על הארנקים שלה בהצפנת AES-256 ומתחייבת שבכל רגע נתון עד 97% מהביטקוין שהיא מחזיקה יאוחסנו בצורה לא-מקוונת בארנקים קרים אשר מפוזרים גיאוגרפית במספר כספות בנק להגנה מקסימאלית.
כאמצעי אבטחה נוסף, ניתן להחיל על החשבון ב Coinbase הגנת אימות דו-שלבית אשר תדרוש מכם להזין קוד שישלח לטלפון הנייד שלכם בנוסף להזנת שם המשתמש והסיסמא.

ל Coinbase יש גם אפליקציה לטלפונים חכמים אשר תאפשר לכם לגשת לחשבון שלכם בצורה מהירה ובטוחה מכל מקום. הארנק של Coinbase הינו כאמור רק שירות אחד מחווית הביטקוין הכוללת שהחברה מנסה להעניק ללקוחותיה. עיקר עיסוקה של Coinbase הוא דווקא בסליקה ועיבוד תשלומי ביטקוין עבור עסקים וכבר היום Coinbase מעניקה שירות לעשרות אלפי עסקים ברחבי העולם.

נדבך נוסף וחשוב בשירות הוא היכולת לחבר את הארנק הדיגיטלי ישירות לחשבון הבנק שלכם (כרגע רק בארה”ב) ולאפשר לכם לקנות ולמכור ביטקוין בקלות ובמהירות. ב Coinbase אתם יכולים לבחור מה אתם רוצים לעשות עם הביטקוין שלכם, תוכלו לאחסן אותם בביטחה לטווח ארוך בשירותי הארנק, לסחור בהם דרך פלטפורמת המסחר או להשתמש בהם כדי לרכוש מוצרים בביטקוין ישירות מהארנק הדיגיטלי.

אם אתם רוצים לפתוח חשבון ב Coinbase, לחצו כאן.

 

אחזקה ואחסון ביטקויןBitGo – שירות ארנק דיגיטלי אינטרנטי ייחודי אשר שם דגש על אבטחה מקסימאלית באחסון הביטקוין שלכם. BitGo משתמש בשיטה הנקראת מולטי-סיג 2/3 (Multi Signature) אשר מחייבת צירוף של מספר קודים יחדיו על מנת לגשת לכתובת ולמפתח הפרטי המאחסנים את הביטקוין.

כל ארנק מוגן באמצעות 3 קודים. קוד אחד מוחזק בשרתי BitGo, קוד שני מוחזק בידי המשתמש עצמו והקוד השלישי נשמר בגיבוי לא-מקוון של החברה. כדי לגשת למפתח הפרטי המחזיק את הביטקוין, נדרשים לפחות שני קודים מתוך השלושה. כך, גם אם שרתי החברה נפרצים, או אם המשתמש איבד את הקוד שלו, הביטקוין נשארים בטוחים.

מעבר לשימוש במולטי סיג, Bitgo תודיע לכם ותבקש אישור ספציפי על עסקאות גדולות או כאלו הנראות לה כחשודות ובנוסף מעניקה למשתמשי השירות מערך התראות הפועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

לפתיחת חשבון ב BitGo, לחץ כאן.

המשיכו לפרק הרביעי במדריך: ביטקוין – איך זה עובד

Top